Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 17:16:38
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto mi vyrobi lampovy stereo koncak do racku?  (Prečítané 8609 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #15 kedy: 30. Apríl , 2016, 15:50:08 »

Môžeš, ale hlasitosť bude nižšia asi o 2 - 3 decibely.
A s tými lampami, ktoré budú mať viac basov, to je hovadina. Žiadna lampa nemôže mať viac basov, ako iná. Ani menej, ani výšok, stredov...


A kto tu hovoril o VIAC basoch? Ja som povedal, ze chcem pevne, konkretne a citatelne basy. Teda ide mi sposob, akym ich ta lampa poda. A pocul som na vlastne usi, ze EL84 ma nizke frekvencie maksie, viac zahuhlane, zabucane. Na rozdiel od nej 6L6 ich ma pevnejsie, konkretnejsie, zrozumitelnejsie. Porovnaval som to tak, ze vsetky ostatne komponenty boli identicke: ten isty preamp, dokonca ta ista bedna s identickym reprakom. Rozdiel bol iba v koncaku. A to porovnanie som robil prave preto, ze som ludom neveril, ked hovorili (a nebolo ich malo), ze typ lampy v koncaku moze urobit rozdiel vo zvuku. A on ho ale urobil. Viem, co som pocul. Bodka.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #16 kedy: 30. Apríl , 2016, 18:06:19 »

vht 2 50 2 black beauty ma 6l6 raz za cas sa najde v eu bazaroch a ked ta omrzi tak to v pohode predas, na rozdiel od custom koncaku. Ma vystup na 16 ohm

a tuto mas jeden

https://www.zikinf.com/annonces/dispannonce.php?annonce=1259447
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2016, 18:21:56 od Juraj_T » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 30. Apríl , 2016, 18:29:05 »

... A pocul som na vlastne usi, ze EL84 ma nizke frekvencie maksie, viac zahuhlane, zabucane. Na rozdiel od nej 6L6 ich ma pevnejsie, konkretnejsie, zrozumitelnejsie. Porovnaval som to tak, ze vsetky ostatne komponenty boli identicke: ten isty preamp, dokonca ta ista bedna s identickym reprakom. Rozdiel bol iba v koncaku.
Skúsil si prehodiť tie lampy navzájom? Garantujem ti, že potom by 6L6 boli zabučané.
Počul si rozdiel medzi dvomi koncákmi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 30. Apríl , 2016, 20:51:20 »

.... A pocul som na vlastne usi, ze EL84 ma nizke frekvencie maksie, viac zahuhlane, zabucane. Na rozdiel od nej 6L6 ich ma pevnejsie, konkretnejsie, zrozumitelnejsie....

hej, takto sa to javi casto, tiez som si to cely zivot myslel. roky som hraval na EL34, roky na 6L6, stabilne a s EL84 som sa stretaval len prilezitostne v aparatoch typu VOX alebo Classic30 a podobne. potom mi Brdo postavil maly aparatik 4x EL84 a ja som len kukal, kde sa tomu bere taky pevny spodek. na podiu zrazu akoby viac zvuku zovsadial, pritom rovnaky box ako na predchadzajucich aparatoch. odvtedy som prestal verit na dogmy o pevnych alebo rozplizlich basoch v zavislosti na type lamp  Neviem
Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #19 kedy: 30. Apríl , 2016, 21:12:27 »

hej, takto sa to javi casto, tiez som si to cely zivot myslel. roky som hraval na EL34, roky na 6L6, stabilne a s EL84 som sa stretaval len prilezitostne v aparatoch typu VOX alebo Classic30 a podobne. potom mi Brdo postavil maly aparatik 4x EL84 a ja som len kukal, kde sa tomu bere taky pevny spodek. na podiu zrazu akoby viac zvuku zovsadial, pritom rovnaky box ako na predchadzajucich aparatoch. odvtedy som prestal verit na dogmy o pevnych alebo rozplizlich basoch v zavislosti na type lamp  Neviem

Tak potom je mozno problem, ze nemam EL84 aparat od Brda.... Žmurk  Kazdopadne, uz ste ho pochvalili viaceri a uz s nim aj komunikujem cez PM, tak hadam nieco vykomunikujeme....
 Som frajer
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #20 kedy: 02. Máj , 2016, 12:37:38 »

To neni ze aparat od brda.

Ono ,malo kto dava tym EL84kam take trafaky ,ake by si zasluzili,lebo sak su to slabe koncove lampy, tak aj dietne trafaky to ma no oproti 6L6kam ,od ktorých sa caka ,ze maju byt hlasnejsie ,no tak im prasknu väcsie trafa a uz to pri tych istých hlasitostiach nehra tak blatovo.
Ale uzrcite dve 6L6ky budu hrat inak ako dve 84ky to zase netreba spochybnovat.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #21 kedy: 02. Máj , 2016, 13:20:51 »

ten 40w koncak od teba ma 4 x EL84 a nikdy som nemal pocit ze ma male a slabe basy a to nema korekcie..na preampe som s basmi nikdy nesiel za 12hodinu, lebo to uz islo do basgitary frekvenciami...EL84 som pritom nikdy nemal rad....
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 02. Máj , 2016, 14:32:08 »

Ale uzrcite dve 6L6ky budu hrat inak ako dve 84ky to zase netreba spochybnovat.

Tak ako teda to vlastne je? Sa uz dajako dohodnite s Andrejom. Bavím sa skvele  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #23 kedy: 02. Máj , 2016, 14:37:12 »

keď som pichol do starého rádia stradivari 3 gitaru, ta to malo také basy, že sa triasla podlaha. el84 push-pull
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 02. Máj , 2016, 15:01:30 »

lampy vraj nedavaju viac alebo menej basov som tiez cital :))))  maju len zisk..
Zaznamenané

airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #25 kedy: 07. Máj , 2016, 18:00:59 »

Amigos y cabrones,

vybavena vec, nic sa vyrabat nebude! Kupil som VHT/Fryette 2/50/2, s lampami EL34 a nech si tu pistolnici, s pajkovackami zavesenym prekliato nizko, hovoria co len chcu, ale rozdiel oproti môjmu staremu Marshallu s lampami EL84 je OBROVSKY! Na cistom zvuku ani nie, tam je aj Marshall vyborny, ale cim silnejsie je skreslenie, tym viac ho tento novy koncak dava do smutku. Vsetko mi zrazu znie citatelnejsie, aj skresleny kanal, aj krabicky v cistom kanali, aj pri ozaj silnych skresleniach basy drzia pokope a nerozbrblavaju sa, pritom to hryzie ako besne. Mam pocit, ze mi zrazu vsetky ostatne komponenty v aparate uplne ozili. No fakt parada! Toto znamena pre mna koniec spekulaciam, na velmi dlhy cas!!

Nech sa vsetkym dari!

 Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Máj , 2016, 18:05:36 od airfish » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #26 kedy: 07. Máj , 2016, 18:58:05 »

tento VHT koncak som v rackovych casoch dlho pouzival s JMP-1, je to vyborna masinka, nech Ti dlho dobre sluzi
Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #27 kedy: 07. Máj , 2016, 21:19:07 »

tento VHT koncak som v rackovych casoch dlho pouzival s JMP-1, je to vyborna masinka, nech Ti dlho dobre sluzi

Dikes! Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 24 otázok.