Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 09:44:16
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rocktron Piranha lampy  (Prečítané 9660 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 04. Máj , 2016, 10:55:26 »

v tomto sa nezhodneme
Asi nie.
To je stale o tom istom. Je mi do plaču Vsetci Ti tu garantuju, ze su a ich pocuju. 300 krat sme to mnohi skusali s jasnymi vysledkami. Uz je to nuda.  Bavím sa skvele
Takže stávka? Môj test nepresvedčil?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #31 kedy: 04. Máj , 2016, 11:12:35 »

Takže stávka? Môj test nepresvedčil?

Andrej, ja som uz podobnych testov nazivo narobil tolko a lamp som skusal pozehnane v skusobniach aj doma, ze sa mi kvoli tomu ozaj nechce niekam chodit a vlacit haraburdy, aby som nic nove nezazil. :)

Skor ak ma vyprovokujes, tak Ta zavolam na test lamp na posluchovom zosiku, tam su tie zmeny pocutelne na hociakej hlasitosti od prvej sekundy a mozem tam hadzat koncove ake chcem (EL34, KT88, KT66, 6L6 atd.). Preampovky tam robia este viac.

Len aka by bola stavka? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 04. Máj , 2016, 11:13:10 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #32 kedy: 04. Máj , 2016, 12:02:14 »

Vsak ja v podstate suhlasim s Andrejom, aj s kazdym, aj so sebou.  Bavím sa skvele Ide o to, co sa skresluje a tym sa vysledne meni charakteristika zvuku. Ak sa skresluju basy, pretoze dana lampa ich skresluje, tak su blative. A podobne aj s ostatnymi frekvenciami.

Cize lampy nemusia mat primarny vztah na basy/stredy/vysky, ale tym, ze ich skresluju sa meni celkovy sound.

Cize ano, slovickarenie. Niekto povie, ze skreslenie lampy urcuje ake budu basy/stredy/vysky a niekto, ze danou lampou sa meni eq.  Bavím sa skvele

To iste, len inak povedane.  Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #33 kedy: 04. Máj , 2016, 13:08:39 »

hej len Andrej spomina ze lampy NEMAJU vplyv na zvuk cize nespada do ani jednej tebou vymenovanej kategorie heh
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #34 kedy: 04. Máj , 2016, 13:20:02 »

hej len Andrej spomina ze lampy NEMAJU vplyv na zvuk cize nespada do ani jednej tebou vymenovanej kategorie heh
...
Nikdy som nepovedal, že nepočuť rozdiel. Ale nepočuť frekvenčný rozdiel.
...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #35 kedy: 04. Máj , 2016, 13:51:20 »

vsak a zvukovy rozdiel neni aj frekvencny rozdiel? ved zvuk je tiez len frekvencia  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #36 kedy: 04. Máj , 2016, 13:57:05 »

Mne je to fuk, ja v muzike odjakziva neriesim teoriu aparatov/gitar/krabic. Mne sa bud paci/nepaci. Konec.  Bavím sa skvele
Pravdou u mna je, ze ine lampy = iny zvuk. Nech uz robia cokolvek ony same alebo so zosikom.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 04. Máj , 2016, 15:44:26 »

... POdobny priklad mozno ze ked natankujes naftu na jurki pumpe tak ti auto rapoce a ledva taha.. a ked natankujes normalnu tak ten system funguje dobre a auto aj znie normalnejsie a aj ide normalnejsie. pritom je to len nafta, ze jo. Clovek by povedal ze ved po chemickej stranke co tam moze byt ine :)

nie som si isty, ze toto je dobry priklad. vsetka nafta v nasom kraji pochadza zo Slovnaftu, akurat ta premiova Shell je tusim z inej rakuskej rafinerky. v tom SLovnafte to cisterny tankuju pre vsetky cerpacky na jednom mieste. toto mam vycitane z diskusii, kde to tvrdili trebars vodici tych cisterien co to rozvazaju - vraj. ja som v zivote rozdiel v palive nerozoznal, ako ani vacsina beznych ludi... ale vzdy sa najde ista mala cast, ktora na to bude prisahat, pohada sa do krvi a nikto ich nikdy nepresvedci o opaku...  Neviem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 04. Máj , 2016, 15:50:12 »

vsak a zvukovy rozdiel neni aj frekvencny rozdiel? ved zvuk je tiez len frekvencia  Bavím sa skvele

zvuk nie je frekvencia. frekvencia je jedna z mnohych vlastnosti, ktore zvuk moze mat.

princip EQ a princip enhanceru. EQ realne vezme konkretnu frekvenciu, zdvihne jej hlasitost a vo vysledku je viacej tej frekvencie vo zvuku.

enhancer odobere cast trebars vrchneho spektra, skresli ho a primisa naspat k signalu. vysledok nie je viacej konkretnej frekvencie vo zvuku, ale to, ze nase sproste ucho ma pocit, ze je viacej vysok a to teda o vela.  Neviem
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #39 kedy: 06. Máj , 2016, 19:19:42 »

nie som si isty, ze toto je dobry priklad. vsetka nafta v nasom kraji pochadza zo Slovnaftu, akurat ta premiova Shell je tusim z inej rakuskej rafinerky. v tom SLovnafte to cisterny tankuju pre vsetky cerpacky na jednom mieste. toto mam vycitane z diskusii, kde to tvrdili trebars vodici tych cisterien co to rozvazaju - vraj. ja som v zivote rozdiel v palive nerozoznal, ako ani vacsina beznych ludi... ale vzdy sa najde ista mala cast, ktora na to bude prisahat, pohada sa do krvi a nikto ich nikdy nepresvedci o opaku...  Neviem
... no, pocul som aj jake ze chip benzinpumpove siete maju svoj tovar kolkokrat prestarnuty alebo postahovane palivo urcene na likvidaciu z velkych palivovych zasobnikov pre generatori doriedene palivom cerstvim a ked ho natankujes tak sa divis ,ze kua to auto nejede  Bacha na vec kamo! co mam prazne gumi ? ?§!.
A na druhu stranu , ja som napr medzi selackymi naftami rozdiel nepostrehol.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 06. Máj , 2016, 22:02:04 »

... maju svoj tovar kolkokrat prestarnuty


bio zlozka, vdaka tomu palivo ozaj starne. pokial tankujes na pumpe, kde sa denne otoci kvantum aut, toto by nemal byt problem.. cerpacky Chip ani nepoznam, to asi v BA nemame :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #41 kedy: 07. Máj , 2016, 07:24:54 »

 Bavím sa skvele som myslel lacne cerpacky ,ako jurky , za dzedzinu ve dvore a tak  Bavím sa skvele

Tak ze u nafty je ten rozdiel citit vdaka hentomu artiklu.
U lamp je tiez ten rozdiel vo zvuku niecim podmieneny.
« Posledná zmena: 07. Máj , 2016, 07:36:27 od brdo prvy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 07. Máj , 2016, 10:01:25 »

Bavím sa skvele som myslel lacne cerpacky ,ako jurky , za dzedzinu ve dvore a tak  Bavím sa skvele
...

ja tankujem hocikde kde akurat mam cestu, v BA kludne aj na barjakej Jurky alebo Hepernova pumpe :) sranda je, ze na tych lacakoch kolko krat cakaju v rade Audiny a podobne, na Shelke som minule videl predomnou do vykvitnutej Feldy tankovat to najdrahsie, co tam mali :)

zase za dedinou vo dvore maju mozno este lepsiu naftu, poctivu, cervenu, bez BIO  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #43 kedy: 07. Máj , 2016, 11:19:04 »

paradoxne , aditívum sa pridáva do paliva , aby tlmilo výbušný účinok benzínu , čím viac , tým liap , pamätáme si škodovky , keď po vytiahnutí kľúčika zo zapaľovania motor ešte išiel , čas tie aditíva vyžere , preto je ten benzín s vyžratými aditívami asi lacnejší , tak jak starý diétny salám
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.