Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 19:33:03
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rocktron Piranha lampy  (Prečítané 9618 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 03. Máj , 2016, 23:08:27 »

To, co andrej nazyva skreslenie vdaka viac zisku, gitarista vnima ako viac vysok vdaka viac harmonickym..je logicke, ze ak sa na jednotlivych stupnoch v preampe zmenia pomery signalov, ktore lezu cez lampu, tak sa zmeni aj to, ako sa frekvencne dany zosik chova
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 03. Máj , 2016, 23:11:19 »

To, co andrej nazyva skreslenie vdaka viac zisku, gitarista vnima ako viac vysok vdaka viac harmonickym..
...
Vsak ale samozrejme. Ved primarne skreslujeme vysky a stredy, ak teda nam ide o fajnove pevne skreslenie bez skreslenych basov.  :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 04. Máj , 2016, 07:29:57 »

Mna by ale zaujimala ina odpoved na otazku - co vlastne robi pocutelnu zmenu zvuku po vymene lamp ak nie lampy teda?

Každá lampa má inú charakteristiku, ale to nie je frekvenčná charakteristika. Je to amplitúdová charakteristika a tá určuje, ako tá lampa skresluje (aj aký má zisk). Čiže nemôže dať viac alebo menej výšok, stredov, alebo čistejšie basy...

PS - este raz - zaujima ma, co teda robi zmenu zvuku, ak nie samotna vymena lamp, pretoze vyslovene ma uraza, ak mi niekto povie, ze nepocut rozdiel po vymene lamp.
Nikdy som nepovedal, že nepočuť rozdiel. Ale nepočuť frekvenčný rozdiel.
Ak nová lampa má menší zisk a pôvodná kreslila na basoch (lebo tie boli najsilnejšie), tak nová lampa bude mať "čistejšie basy".
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 04. Máj , 2016, 08:51:21 »

...
Ak nová lampa má menší zisk a pôvodná kreslila na basoch (lebo tie boli najsilnejšie), tak nová lampa bude mať "čistejšie basy".
A to uz je ake slovickarenie? :) Ty sa vyjadrujes teoreticky, my praxticky. Tot vse.  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 04. Máj , 2016, 09:24:44 »

A to uz je ake slovickarenie? :) Ty sa vyjadrujes teoreticky, my praxticky. Tot vse.  Na zdravie!
Branko!! Vy hovoríte o iných basoch, ja o skreslení. To nie je slovíčkarenie.
Vy hovoríte, že ak je niekto nespokojný s málo (veľa) výškami, basmi, atď, že to vyrieši výmenou elektrónok, ja hovorím, že to je zbytočná investícia.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #20 kedy: 04. Máj , 2016, 09:32:45 »

uz som siel s tebou suhlasit a potom si Andrej dal tuto poslednu vetu ze lampy nemaju aj tak vplyv na zvuk a ze sa ti to neoplati riesit.. a sme tam kde sme boli ahhahaha..  

Bavím sa skvele mozno ze lampa ako taka ma iba urcite vlastnosti architektonicke a elektronicke a bohvie ake, ale plati jedno ze - zosilovac ako komplexny system kde dochadza k jednotlivym stupnom skreslenia a kde kazdy zosik je architektonicky iny, tak v tych zosikoch su  a v urcitych fazach odstranene konkretne frekvencie zo zvuku (napriklad preto aj robia mercury magnetics tzv choke mody, kde sa zameriavaju na konkretnu frekvenciu v zosiku a tu 'udusia'). To je to co my gitaristi chapeme ako charakter zosilovaca (nebavime sa ze kolko ma gainu) v principe ze 'ako to hra' cele.

Fakt je, ze urcite lampy (z hladiska toho co pocujem a nie co meriam) maju zasadne vplyvy na vysledny zvuk zosilovaca. Zrejme to teda bude tak ze urcite zosilovacie systemy reaguju rozne na tuto zmenu. POdobny priklad mozno ze ked natankujes naftu na jurki pumpe tak ti auto rapoce a ledva taha.. a ked natankujes normalnu tak ten system funguje dobre a auto aj znie normalnejsie a aj ide normalnejsie. pritom je to len nafta, ze jo. Clovek by povedal ze ved po chemickej stranke co tam moze byt ine :)
« Posledná zmena: 04. Máj , 2016, 09:33:44 od kaolko » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #21 kedy: 04. Máj , 2016, 09:41:57 »

ja neviem ako to funguje, ale prelampovali sme teraz JTM45 a to len novymi koncovymi JJ lampami. Mam pocit ze je to iny Amp. Mozno pri niektorych Ampoch taky rozdiel nie je, no pri niektorych je obrovsky. Inak mam staru Mullard lampu od progiho a tu ked dam do V1, tak je rozdiel vo zvuku ned jasny...nechcem sa hadat, ale mam vzdy cca 5-10 znackovych lampovych Ampov a vplyv vymeny lamp je niekedy az dramaticky...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 04. Máj , 2016, 09:45:28 »

Branko!! Vy hovoríte o iných basoch, ja o skreslení. To nie je slovíčkarenie.
Vy hovoríte, že ak je niekto nespokojný s málo (veľa) výškami, basmi, atď, že to vyrieši výmenou elektrónok, ja hovorím, že to je zbytočná investícia.
ci ked menis zisk na jednotlivych stupnoch obvodu preampu, tak sa to neprejavi aj zmenou pomeru frekvencii?  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 04. Máj , 2016, 10:10:55 »

Inak dalsia vec je, ze tu nejde len o nejaky pomer frekvencii, ale aj o attack, dynamiku, konkretnost akordov trebars, cize aj celkovy pocit z hry.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 04. Máj , 2016, 10:12:18 »

ci ked menis zisk na jednotlivych stupnoch obvodu preampu, tak sa to neprejavi aj zmenou pomeru frekvencii?  Popiskujem si
Neprejaví.

Mňa len serie že ak niekto napíše, že má blatové basy (lebo sú skreslené), alebo uškriekané výšky (ten istý dôvod) a mudrlanti napíšu: "vymeň Mullardy za Jéjéčky, mne to pomohlo". V skutočnosti pomohlo to, že nové lampy mali menší zisk. Keby mali väčší, basy by boli ešte blatovejšie a je úplne jedno, kto je výrobca.
Ja by som poradil, uber trochu volume a výsledok je ten istý. A zadarmo. Ale hneď by ste ma sprdli, napriek tomu, že
ja neviem ako to funguje...

... pretoze vyslovene ma uraza, ak mi niekto povie, ze nepocut rozdiel po vymene lamp...
Nemal by som ja byť urazený? ?§!.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 04. Máj , 2016, 10:14:08 »

Inak dalsia vec je, ze tu nejde len o nejaky pomer frekvencii...
Huráááá.
Ďakujem.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 04. Máj , 2016, 10:16:27 »

Ja by som poradil, uber trochu volume a výsledok je ten istý. A zadarmo. Ale hneď by ste ma sprdli

Ubranie volume nemusi vobec pomoct, kedze tie rozdiely su aj pri nizkej hlasitosti a aj pri minimalnom skresleni ampu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 04. Máj , 2016, 10:45:09 »

Ubranie volume nemusi vobec pomoct, kedze tie rozdiely su aj pri nizkej hlasitosti a aj pri minimalnom skresleni ampu.
Garantujem ti, že niesú, aj sa stavím, ak chceš.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 04. Máj , 2016, 10:47:34 »

Garantujem ti, že niesú, aj sa stavím, ak chceš.

To je stale o tom istom. Je mi do plaču Vsetci Ti tu garantuju, ze su a ich pocuju. 300 krat sme to mnohi skusali s jasnymi vysledkami. Uz je to nuda.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #29 kedy: 04. Máj , 2016, 10:53:00 »

Neprejaví.
v tomto sa nezhodneme
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.