Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:40:31
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ace "quorthon" Forsberg  (Prečítané 1709 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lorihian
nováčik
*
Príspevkov: 26



« kedy: 05. Máj , 2016, 21:09:04 »

Ikona metalu. Zakladatel Folk/Viking, pagan metalu a priekopnik black metalu. S jeho menom je spojena legendarna kapela Bathory. Bola to viac - menej jednoclenna zalezitost, takze bol tiez multiinstrumentalista. Mal este projekt Quorthon, viac rockovo orientovany. Zomrel v roku 2004 ako 38 rocny na zlyhanie srdca s ktorym mal od malicka problemy. Mal slabe srdce ale v jeho skladbach to nepoznat  :) Nebudem dalej rozpisovat, kdo ho nepozna nech vypocuje  :) P.S zaujimave je, ze nehral nazivo, len v zaciatkoch a ma len jeden videoklip.



Asi najznamejsia skladba a (podla mna) prva Folk/Viking metalova skladba:


Moja najoblubenejsia:


Posledna nahrata skladba:


Akusticka vybrnkavacka:


Z jeho projektu Quorthon:
« Posledná zmena: 05. Máj , 2016, 21:16:22 od Lorihian » Zaznamenané

„Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní."

Johann Wolfgang Goethe
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 06. Máj , 2016, 15:13:42 »

BATHORY - OCH...

v roku 1988 sme s kamosmi zrali metal vsetkymi desiatimi, nic nam nebolo dost tvrde, klasicky thrash metal sme mali davno opocuvany a uz to bola pre len taka dychovecka. potom ktosi doniesol DEATH - Leprosy (1988) a BATHORY - Under the Sign of the Black Mark (1987). to bola obrovska radost a nadsenie, ze konecne nieco, co ma zase gule. ten DEATH bol teda vyrazne lepsi, muzikalnejsi a namakenajsi, ale aj to BATHORY sme si pochvalovali, islo o tento album:



dalej sme to sledovali, DEATH prisiel s vybornym albumom Spiritual Healing a BATHORY bohuzial s hentou srackou, co pises  Ja som čert.. Nechajte ma vydýchať :

...

Asi najznamejsia skladba a (podla mna) prva Folk/Viking metalova skladba:



to sme sa vsetci takmer dogrcali a brali sme to ako obrovsku zradu. musim sice uznat, ze hudobne a umelecky to oproti starsim chrchlaniciam dost dozrelo, malo to atmosku a erdzali tam kone, ale kto by to pocuval, vsakze.

DEATH vydal niekolko dalsich perfektnych albumov, co album, to lepsie, BATHORY mna aj vsetkych co som poznal prestalo absulutne zaujimat.

zaujimave, ze obaja protagonisti tychto kapiel posli neocakavane v mladom veku.

ale dik za fajn pripomenutie :)
Zaznamenané
Lorihian
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #2 kedy: 07. Máj , 2016, 00:30:48 »

O tom Deathe som uz pocul ale nikdy nepocuval, takze vyskusam(v poslednej dobe sa neustale hrabem v starych veciach z 80 - 90 rokoch, dobry to rok na metal, podla mna). Co sa tyka tej tuzby, hladat neustale nieco tvrdsie, no tym si asi presiel skoro kazdy metalista :-) . Aj ked ja som vyrastal na Gorgorothoch a Burzumoch, takze som moc hladat uz nemusel  ha ha ha . To s tou srackou, no dufam, ze si mal vtedy tak okolo 13, 14 rokov, to je este odpustitelne  Neser ma! To, ze vydal album Folkoveho epickeho razu, bol skvely a originalny krok, ktory urcil smer dnesnych tzv. Viking metalovych kapiel. Jeho dalsie albumy sa striedavo radili medzi Viking/pagan a cisto blackove pociny, rozhodne tam je co pocuvat. Navyse zvuk jednotlivych alb je velmi odlisny a kazde ma svoju atmosku.

Ked clovek vidi kolko alb a skladieb Quorthon vidal, jedneho napada, kolko este skvelych pocinov mohol zosmolit :-( je to fakt velka skoda, navyse, ja osobne ocenujem jeho pristup k jeho tvorbe. Tvrdil, ze keby hral nazivo, jeho hudba by stratila ten smrnc, atmosferu a pointu. Takze namiesto koncertovania a zarabania slusnych penazi, sa zivil pracou vsemozneho druhu, tolko k jeho osobe.
« Posledná zmena: 07. Máj , 2016, 00:38:09 od Lorihian » Zaznamenané

„Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní."

Johann Wolfgang Goethe
Lorihian
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #3 kedy: 07. Máj , 2016, 00:37:09 »

Inak, co sa tyka skladby Painkiller:

Koho je? Zlozili ju Judasovia alebo Death?  ha ha ha
Zaznamenané

„Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní."

Johann Wolfgang Goethe
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.