Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:19:09
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zoštelovanie gitary  (Prečítané 9615 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
metal_man
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 424


« kedy: 19. Máj , 2016, 10:22:29 »

nájde sa niekto z BA kto by si zobral k sebe moju gitku a zosteloval mi dohmat pripadne oktavy? nerad sa do toho pustam ja. za odmenu samozrejme
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. Máj , 2016, 10:36:37 »

skusil som viacero stelovacov, osobne mam najlepsie skusenosti s Neuszerom. treba si zavolat a dohodnut sa, kedy a ako.
http://www.neuszer.com/
Zaznamenané

Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2 kedy: 19. Máj , 2016, 14:16:05 »

Tiez mozem potvrdit, gitara sa da k nemu po dohode doniest kusok od Centralu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 19. Máj , 2016, 15:44:56 »

A co to je za gitaru? Nechcem rypat, ale nie je lepsie si ju nastavit podla svojich preferencii ako nejakym stelovacom?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #4 kedy: 25. Marec , 2020, 16:06:56 »

Pozdravujem. Zase som tu :D- potrebujem poradit lebo neviem co s tym. Elektricku gitaru s floyd rose som mal pred pol rokom v servise. dali ju slusne do kopy a pekne ladila. Mam vsak problem. Struna G mi robi starosti. Gitara drzi ladenie obstojne ale struna G stale pada. Vzdy to pride do stadia ze ladiace kolecko na FR pride az nadoraz a neostava nic ine len odomknut zamok. Vobec nechapem v com je problem. Ako prve mi napadlo ze kamene v zamku (na krku) su poskodene. Pozrel som teda zospodu kamena a naozaj tam uz bola znacna ryha tak som si myslel ze som problem odhlalil. Pokuesne som kamen otocit o 90st ale problem zotrvava. O co ide? Vdaka za kazdu radu
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #5 kedy: 31. Marec , 2020, 09:44:40 »

nikto nic? ci tu sa uz len "diskutuje" o nastrojoch a pridava inzercia? keby si s tym viem poradit, pripadne mam navyse peniaze tak tu s tym neotravujem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 31. Marec , 2020, 15:30:24 »

G sa rozladuva na vela gitarach.

co potrebujes na dialku pocut ? bud sa smyka v zamku, cize je tam vybehana drazka a aj napriek dotiahnutiu v nej klze. ak tam taky jav nastava, treba ho nejako odstranit, cosi si uz skusil, nieco este skus, kup novy zamok alebo co.

a skontroluj, ci je dobre dotiahnuty kamen na tremole; nemoze sa cely posuvat, lebo je zle dotiahnuty ?

alebo kombinacia oboch dovodov.

cele tremolo a aj zamok rozober, vycisti, pokukaj co kde je vydrate, ak sa da nieco otocit alebo medzi sebou vymenit, tak sprav, zloz a riadne dotiahni.

co je donicene, kup nove, daju sa kupit aj samostatne kamene ...

Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #7 kedy: 01. Apríl , 2020, 07:51:47 »

dakujem za reakciu. ide o to ze si ten jav neviem vysvetlit. kamen v zamku bol s ryhou od struny. Otocil som ho o 90st a myslel som si ze to je v poriadku. Nebolo. Hned ma ako druhe napadlo ze problem bude asi na druhej strane. Skontroloval som teda utiahnutie kamena v tremole a tiez vsetko v poriadku. Preto tomu nerozumiem a pytam sa na radu cez dialku. Nie je problem to odfotit ale myslim ze som to popisal dostatocne. Vsetko ladi ale po troche hrania struna g vzdy padne. Vzdy to skonci tak ze koliesko v tremole je pre strunu G uz dotiahnute na doraz a vtedy to ladenie drzi o nieco dlhsie. Pride mi to divne a neviem co s tym. Do tremola som si kupil komplet nove kamene od Sivcaka. Potom bola pred pol rokom v servise kde to vsetko pozreli. Neviem co s tym. Iny dovod ako tie dva spominane (ryha v kameni zamku alebo uvolnena skrutka na kameni na mechanike) ma nenapada.
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2020, 07:53:27 od Pánsky » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #8 kedy: 01. Apríl , 2020, 07:56:01 »

este ma napadlo ze ked som menil tie kamene za povodne (gitara kupena z druhej ruky) tak pod niektorym z kamenov tremola bola taka podlozka. Niekto to tam ocividne dokladal tak ked som kupil nove kamene tak tu podlozku som tam uz nedal. Nemohol by byt problem v tom?
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2020, 08:02:33 od Pánsky » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 01. Apríl , 2020, 16:46:58 »

predpokladam, ze struny mas na koliku spravne namotane, nie prilis malo ani vela zavitov, pekne uhladne a riadne vytahane. a ze az takto riadne vytahanu a spravne naladenu strunu zamykas (?)

pretoze jedna vec je, ze Ti teda asi nejako presmykuje zamok, ale ona ta struna by sa pri spravnom namotani na koliku nemala podladovat ani bez zamku...
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #10 kedy: 01. Apríl , 2020, 19:31:43 »

predpokladam, ze struny mas na koliku spravne namotane, nie prilis malo ani vela zavitov, pekne uhladne a riadne vytahane. a ze az takto riadne vytahanu a spravne naladenu strunu zamykas (?)

pretoze jedna vec je, ze Ti teda asi nejako presmykuje zamok, ale ona ta struna by sa pri spravnom namotani na koliku nemala podladovat ani bez zamku...

toto si tiez myslim. Este mozno sa struna presmykuje aj pri kobylke.  Odomkni zamky, poriadne si zapakuj, nalad, zopakuj a potom to zamkni.
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #11 kedy: 01. Apríl , 2020, 22:22:51 »

Tak tam nie je veľa možností. Buď nedrží zámok na nuláku, alebo nedrží kameň, alebo sa posúva celé sedlo. Ale to by ti uchodila aj oktáva. Ja som mal podobný problém, to boli blatové sedlá a kamene. Normálne pootláčané od strún. Po výmene ok. Možno skús kamene navzájom zameniť, alebo celé sedlá. Napr. sedlo D a sedlo G medzi sebou. To bude aj výška sedieť. Mne ale pomohla až výmena sediel s kameňmi. Floyd rose special. Známa choroba konkrétne tohoto modelu. Pôvodné komponenty sú z akejsi zinkovej zliatiny tuším. Kúpil som oceľové...
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2020, 22:33:18 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
focus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #12 kedy: 03. Apríl , 2020, 16:32:25 »

Ako máš upevnený zámok na krku? Sù 2 typy uchytenia. Zvrchu alebo od spodu, kde vydíš 2 diery, ja  som riešil tento druhý prípad, od spodu ,  jedna z dvoch skrutiek, ktoré držia zámok na hmatníku, bola pod  tenkým E a H dlhá, vyčnievala a kameň pri zamknutí nevedel uzamknnút tieto spodné struny, rozlaďovalo sa mi spodná struna  E, dal som podložku a je to ok. Prečnieva aj druhá skrutka, no pri hrúbke vrchnej A a E je to v pohode, tie sú vyššie, takže kameň prilieha dobre, dúfam že som to zložito nenapísal.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2020, 18:17:58 od focus » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #13 kedy: 04. Apríl , 2020, 15:34:07 »

vsetkym dakujem za info a rady. teraz som mimo domu. cez tyzden sa na to pozriem a dam vediet co som vyriesil. Tak este raz vdaka! je to otravne ked to neladi  Na zdravie!
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #14 kedy: 07. Apríl , 2020, 08:26:58 »

Tak som teda vsetko popozeral a nasiel asi problem. zamky su na kasu a treba to vymenit asi na komplet. Otocenie nestacilo preto ze aj v sedle zamku-pod strunou je ryha.
myslite ze by pomohlo obrusit tu ryhu od strun? spodnu cast kamena zamku a "nulty prazec? Alebo to nemam riesit a kupit nove zamky?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.