Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 21:26:14
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vymena elektroniek  (Prečítané 40333 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #105 kedy: 03. Apríl , 2016, 17:07:48 »

 :)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #106 kedy: 08. Apríl , 2016, 16:11:53 »

tak som prelampoval.Najprv som vymenil 4 preampove.Po zohriati zosik nabehol,lepsi clean vintage zvuk,ale najviac uplna zmena v GAIN.Predtym aby som dosiahol silnejsi GAIN,tak bol potenciometer na max a teraz staci aj na 1/3 drahy potenciometra.

Neskor som skusil vymenit aj 2XEL34 a na zaciatku pri prepinani do STAND-BY zosik "strielal" do repraku co som sa zlakol,ale po dobrom zahriati to prestal robit.Zvuk dost zmena,skor taky suchsi,viac marshalovsky.Nevie niekto ci sa casom zvuk vdaka elektronkam nezmeni? (nieco ako zahorenie).

Tie povodne 2xEL34 (horovo oko) boli TubeTown,neviem ci niekto pozna.Podla zvuku vyzerali byt este dobre.Kazdopadne zosik funguje,zatial som po nom nemal potrebu trieskat.Tie stare elekronky uz museli byt dobre natiahnute  :)

este uploadnem tento skvely produkt dnesnych cias... Bavím sa skvele

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #107 kedy: 09. Apríl , 2016, 05:20:47 »

nasiel som ich - TubeTowny ... (takze predsa len koncove lampy povodny majitel menil)  http://www.tube-town.net/ttstore/Tubes/Tube-Town/TT-EL34-6CA7-EL34B-TT-XMatching::3184.html



mozno treba na tych EHX EL34 nastavit bias,alebo nie su rozohrane,ale nahodil som naspat tie TubeTowny,tie maju šťavu  Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 09. Apríl , 2016, 05:31:07 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #108 kedy: 09. Apríl , 2016, 08:24:01 »

mozno treba na tych EHX EL34 nastavit bias
nie možno ale určite
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #109 kedy: 09. Apríl , 2016, 13:42:21 »

verim tomu,takze je to nieco ako u tranzistorov,ze kazdy ma ine zosilnenie a treba nastavovat bias aj pri vymene za rovnakeho vyrobcu a typu elektronky.

Zaujimave je video tohto "odbornika",ked povymiena vsetky koncove elektronky a tvari sa,ze je to v pohode


Inak,preco sa tym nezaobera vyrobca? Myslim vysvetlenim v manuali,ako nastavovat bias pomocou multimetra,kde merat,kolko namerat.Vyrobca proste zrealizuje odpory napevno a dovi,o nicom ani zmienka a pritom sa jedna o dolezitu vec.Koncove elektronky sa predsa menia castejsie ako preampove.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #110 kedy: 09. Apríl , 2016, 14:02:26 »

no ale na Peavey a Mese a pod sa bias nenastavuje , tam je to napevno a kupuješ určité druhy lámp , na Marshalloch a britských aparátoch nastavuješ , teda ako sa mýlim tak ma opravte , mal som iba aparáty kde sa nastavuje aj to nie vela
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #111 kedy: 09. Apríl , 2016, 14:45:30 »

na Marshalloch a britských aparátoch nastavuješ ,

Na starsich vobec, kedysi sa to vobec neriesilo. Lampy boli pomerne konzistentne, vymenil si jednu alebo vsetky a nikto nic neriesil. Sa dost smejem, ked citam, ako su parovane este aj preampovky.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #112 kedy: 09. Apríl , 2016, 15:41:28 »

njn,v zosiku mam tie koncove TubeTowny a nic nastavovane nebolo,odpory su napevno.Takze keby som kupil TubeTowny namiesto EHX,tak by som nic nastavovat nemusel?  Neviem (alebo by som vzdy mal?)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #113 kedy: 09. Apríl , 2016, 15:50:20 »

lebo kadejaki  odbornici by mohli narobit viac skody ako osohu, ked nenastavia dobre bias, preto vyrobca nastavi bias napevno s nejakou hodnotou, ktora je OK s predpokladom, ze ak tam niekto prdne sparovane lampy, ktore su v poriadku, tak to bude hrat ok..

urcite lepsie, ako riesit reklamacie, lebo niekto odfajcil vystupak po tom, co odpiekol koncove lampy nastavenim zleho biasu  Popiskujem si
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #114 kedy: 09. Apríl , 2016, 15:59:22 »

chapem,tak dik za vysvetlenie  Na zdravie!
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #115 kedy: 11. Apríl , 2016, 22:39:17 »

Takze keby som kupil TubeTowny namiesto EHX,tak by som nic nastavovat nemusel?   (alebo by som vzdy mal?)
Vždy si treba overiť, či ten prúd veľmi nenarástol. U každého výrobcu.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #116 kedy: 24. Apríl , 2016, 09:40:31 »

Citácia
alebo studak
Citácia
jj,to by bolo horsie,prist na chybu
po vymene elektroniek asi po 3 dnoch to zosik zacal robit znovu,tak som musel precinovat vsetky preampove elektronky aj potenciometre.Chyba sa odstranila.Cinania pouzivaju minimul kolofonie.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #117 kedy: 24. Apríl , 2016, 17:20:05 »

ani nie cinania, ale EU a smernice o olove
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.