Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:51:37
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reverb na gitarovych aparatoch  (Prečítané 1143 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« kedy: 23. Máj , 2016, 21:28:59 »

Pokracujem na dlhodobom projekte diy komba(tranzistoroveho, dokonca s tda v konci a bez JRC svabov  Ja som čert.. )
Otazku mam na reverb.
Ked sa pozeram na rozne komba maju obycajne len jeden reverb potak(niektore teda este aj dlzku dozvuku)
Ale co sa tymto potakom na tych kombach, technicky vzate, nastavuje? Pomer wet/dry? Alebo?
Robim vlastne akusticke/jazzove kombo s 2mi kanalmi, ktore maju fungovat sucasne(viacmenej 2ch mix).
Takze planujem tu reverbovu cestu dat podobne ako na mixe - teda jeden reverb potak na kazdy kanal(nieco ako fx send na mixoch) a potom za reverbom potak na wet/dry pomer a odtial do koncaku.
Je to takto rozumne riesit?
Alebo je nejake sikovnejsie riesenie?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 23. Máj , 2016, 21:42:09 »

reverb na aparatoch byva spravidla mechanicky, respektive donedavna 100% aparatov mali reverb mechanicky, dnes sa uz casto vyskytuje aj digitalny, ale mechanicky je stale znacne rozsireny.

z povahy principu vyplyva, ze nenastavujes ziadnu dlzku dozvuku, ani iny parametr. ten potak reverb len primiesava zvuk tych rozvibrovanych mechanickych pruzin k povodnemu signalu, cize ani ziadny pomer  wet / dry, ale "dry + wet".

podla toho, co sa pytas, riesis zjavne nieco digitalne, tam mas moznosti samozrejme ovela viacej. konkretne riesenie si vymysli tak, ako Ti pride logicke, myslim, ze neexistuje standard, ako to ma byt, pretoze ten standard je taky, ako pisem vyssie...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.