Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:42:44
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Laney Amplification  (Prečítané 5575 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« kedy: 25. Máj , 2016, 09:38:06 »

Tusim nam tu chyba tema o tejto paradnej britskej firme :) Celkovo mi su ich ampy velmi sympaticke a podla mna dost nedocenene.
Zo stariniek su asi najzaujimavejsie aparaty Supergroup (prve albumy black sabbath) alebo Klipp. 
Ja som si nedavno kupil starsie Laney VC a paradny univerzalny aparatik. Dokonca som len tak z prdele kupil k tomu Cub Cab 2x12 a na to ze je to dost lacny cab, tak to hra velmi obstojne (minimalne s tym VCckom) Takisto tie kombicka Cub si tu tusim viaceri pochvalovali.
O tych hlavach co robia teraz som tiez pocul len dobre veci, za malo penazi vela muziky. Aky mate na tuto firmu nazor?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 25. Máj , 2016, 09:40:57 »

Minule som nahraval cez Laney GL50H? ci ako sa vola ten zosik... Musim uznat, ze vyborny sound, velmi pevny drive, aj cisty si vyborne rozumie s krabicami. :) Skoda, ze sa uz nevyraba... naposledy som videl cenovku okolo 400e...

btw, kamos ma ten Supergroup, to je tak hlasny amp, ze mi slo hlavu odtrhnut.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 25. Máj , 2016, 10:02:09 »

GH50L a GH100L to zrejme bolo. Svojho casu som hral parkrat na 100ku a to bol taky lepsi vytuneny marshall zvuk. S tym ich boxom to hralo uplne super cokolvek. Svojho casu na tieto ampy dlho hravali aj gitaristi z Opeth predtym nez presli na fractal a nadobro si dokurvili zvuk  Bavím sa skvele . Samozrejme ani jeden z tychto zosikov sa nevyrovna simsvotsu tran...zvestitovemu..
Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #3 kedy: 25. Máj , 2016, 10:34:33 »

GH50L a GH100L to zrejme bolo. Svojho casu som hral parkrat na 100ku a to bol taky lepsi vytuneny marshall zvuk. S tym ich boxom to hralo uplne super cokolvek. Svojho casu na tieto ampy dlho hravali aj gitaristi z Opeth predtym nez presli na fractal a nadobro si dokurvili zvuk  Bavím sa skvele . Samozrejme ani jeden z tychto zosikov sa nevyrovna simsvotsu tran...zvestitovemu..
JJ co viem tak ale aj ked Akerfeld isiel cez Laney, tak furt tahal z multiefektov :D 
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #4 kedy: 25. Máj , 2016, 10:40:05 »

Inak dost ma zaujal ten Tony Iommi ampik maly. Ma to fakt mrte vela ficurin, ze proste na domace hranie na tvrdsiu muziku ideal. A btw Tony Iommi ma vcelku prisnu policy na signature veci, ze ked sa to predava pod jeho menom, tak to musi splnat kvalitu, aka ide jemu.  A inak toto mi pride dost supa , zial som na tom nehral ale na doma tiez podla mna super vec. 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 25. Máj , 2016, 10:48:45 »

Tiez mam rad tuto znacku. Supergroup inak su momentalne asi cenovo najdostupnejsie klasicke britske ampy, daju sa zohnat za citelne menej ako ich kolegovia Plexiny a Hiwatty.

Aj nove Laney su fajn, spominane GHcka sa mi vzdy pacili podstatne viac ako hociake Marshall JCM 900, DSL alebo Vintage modern - prave tym, ze maju konkretnejsi a pevnejsi zvuk. Takisto LC a VC serie boli za svoju cenu super.

Dokonca aj lacne nove Cub serie su za svoju cenu vyborne, sam nedam dopustit na Laney Cub12R kombo, fajn aparat s voxoidno-marshallovskym zvukom s prekvapujucim cistym zvukom za ozaj lacne lowe.
« Posledná zmena: 25. Máj , 2016, 10:56:06 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 25. Máj , 2016, 11:04:16 »

JJ co viem tak ale aj ked Akerfeld isiel cez Laney, tak furt tahal z multiefektov :D 

mas pravdu z takeho toho stareho boss GT8 multaku alebo tak sa mi mari  :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 25. Máj , 2016, 11:07:39 »

GH50 je uplne popici, lacny, s malo gombikmi a hra jak blazen.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 25. Máj , 2016, 11:08:16 »

VH100R bol pre mna dllllho dllllho top zvuk
pacilo sa mi ze znelo perkusivne ale aj otvorene.. ked som na to hral cez Marshall box s T75kami tak to bolo ze  Je mi do plaču  
take fajn Grrrr to robilo
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 25. Máj , 2016, 11:35:50 »

Neviem ako dnes, ale v minulosti boli Laney vraj dost poruchove. Sam poznam troch kamosov s Laney kombami, co picovali. LC30 a akasi hlava este. Ale tak... je to diskutabilne, mozno podcenovali udrzbu a servis. :)
Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #10 kedy: 25. Máj , 2016, 11:42:59 »

Neviem ako dnes, ale v minulosti boli Laney vraj dost poruchove. Sam poznam troch kamosov s Laney kombami, co picovali. LC30 a akasi hlava este. Ale tak... je to diskutabilne, mozno podcenovali udrzbu a servis. :)

Na tie LCcka som tiez pocul ze sa obcas kazili, ja co mam VC z (2008) co som kupil od niekoho tuto z fora tak jedine co musim spravit je prestriekat jeden potak aby nesustal :D ale som zvedavy ako bude drzat, je to 15tka a zvycajne ju tavim na full, potom uplna pecka aj na cleane pekny crunch, ktory sa da nadherne vycistit potakom na gitare. rozmyslal som ze kupim z bazaru aj ten GH zosik. a na ebayi a spol som videl aj stare supergroup ist okolo litra. ale zas to neviem ci by moje usi rozdychali v skusobni :D :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 25. Máj , 2016, 11:47:59 »

Neviem ako dnes, ale v minulosti boli Laney vraj dost poruchove. Sam poznam troch kamosov s Laney kombami, co picovali. LC30 a akasi hlava este. Ale tak... je to diskutabilne, mozno podcenovali udrzbu a servis. :)

poruchovymi erami, modelmi, vyrobnymi seriami ... si presli uplne vsetky firmy vcetne tych najfajnovejcich. poruchovost podla mna nie je vlastnost, ktora by sa dala prilepit nejakej konkretnej jednej firme...  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 25. Máj , 2016, 13:25:02 »

poruchovymi erami, modelmi, vyrobnymi seriami ... si presli uplne vsetky firmy vcetne tych najfajnovejcich. poruchovost podla mna nie je vlastnost, ktora by sa dala prilepit nejakej konkretnej jednej firme...  Neviem

Tak ono to casto suvisi asi aj s tym, ze tie poruchove serie casto boli ked sa vyroba (hlavne tych lacnejsich modelov) presunula trebars na Daleky vychod spociatku (mal som kedysi LC30 este robeny v UK, teraz uz samozrejme Cina).

Povodne late 60s a 70s Laney urcite poruchove neboli. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #13 kedy: 25. Máj , 2016, 13:37:05 »

Tak ono to casto suvisi asi aj s tym, ze tie poruchove serie casto boli ked sa vyroba (hlavne tych lacnejsich modelov) presunula trebars na Daleky vychod spociatku (mal som kedysi LC30 este robeny v UK, teraz uz samozrejme Cina).

Povodne late 60s a 70s Laney urcite poruchove neboli. :)

progi mas info ci sa v 70s robili aj dake mensie ampy on laney? alebo len velke kravy? :D
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 25. Máj , 2016, 15:10:20 »

progi mas info ci sa v 70s robili aj dake mensie ampy on laney? alebo len velke kravy? :D

Neviem veru o ziadnych, ale zas na Laney moc odbornik nie som.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.