Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 19:00:21
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lišta ala Octaswitch  (Prečítané 13178 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 14. Február , 2018, 11:51:39 »

...

Co sa tyka ponukania alternativ na miesto vlastnych veci - tam treba hladat jednoducho peniaze. Ked niekto vie, ze nieco nevyrobi pod cenu nejakeho tovarenskeho vyrobku, a cas ktory vyrobe venuje mu nestoji za tie peniaze, tak preco neporadit nieco, co posluzi rovnako ako to, co pozadujes?
Tu si mi dobre nahral.

Vsak to! A potom pride tipek a napise, ze "to si mohol kupit za 30e, barskto by ti to vyrobil" No kua drat!  Bavím sa skvele Ten cleanboost na 25V, co som kdesi spominal ostal tiez vysiet medzi panmi letovacmi.  Bavím sa skvele

Este raz - nepozadujem ziadne galakticke elektrosustavy, ale parsuciastkove hovadiny, ktore su mozno za hodku/dve popajkane, pripadne finalny vyrobok trva den prace, ak mas vsetko pripravene.
« Posledná zmena: 14. Február , 2018, 11:57:07 od Branko » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #31 kedy: 14. Február , 2018, 12:31:18 »

Tu si mi dobre nahral.

Vsak to! A potom pride tipek a napise, ze "to si mohol kupit za 30e, barskto by ti to vyrobil" No kua drat!  Bavím sa skvele Ten cleanboost na 25V, co som kdesi spominal ostal tiez vysiet medzi panmi letovacmi.  Bavím sa skvele

Este raz - nepozadujem ziadne galakticke elektrosustavy, ale parsuciastkove hovadiny, ktore su mozno za hodku/dve popajkane, pripadne finalny vyrobok trva den prace, ak mas vsetko pripravene.


 - pokiaľ si sa s tým krvopotne neponáhľal zo dňa na deň mohol si dať napr sem do inzercie  ,že chceš taký swičer,
   škatulky, jacky, a prepínače mám skladom, určite aj p. Gerhát má toho fúru skladom na výrobu,

- robím veci pre  zábavu nie pre  kšeft , každý predaj financuje môj vývoj a aj sklad súčiastok, so ženou sme  už uvažovali o
  seriovej výrobe ale povedal som jej, že zo záľuby si nespravím robotu a za tie  peniaze to nestojí aby som
  mal 2 roboty každý deň,
  preto aj tí letovači potom toľko nemajú čas pokiaľ sú neni študenti, lebo šak robiť pi**viny za pár šupov nemá zmysel ked  si
  človek volný čas cení viacej,

- asi 50-60% ludí odkážem aby si kúpili už hotový lacnejší výrobok ako keby som im to robil ja, :) alebo im poviem nech si kúpia
  dáku čínu a  aj im to módnem na ten ich zvuk a  stále to je pre  nich OK,

- tak isto už si aj vyberám či budem niekomu niečo vyrábať alebo nie,  veľa ľudí mi píšu   , už majú naštudovaný trh, vysvetlia mi
  problém a  vrámci aj mojich vedomostí navrhneme riešenie alebo neriešenie  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

- ten clean bost čo si ty zadal je podla mňa pi**vina :D  s  tými 25V, to je skorej o súčiastkách kt  tam použiješ ,
   robil som teraz treble booster kde sa dalo namiešať povodný signál s    tým treble , čiže ti to pridávalo spodné frekvencie,
  ale ako bolo písané to už všetko rieši grafický ekvalizér len v  inej forme  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
  ked chceš clean boost kde si ovládaš HI and BASS,

treba si uvedomiť čo robí boost,  zvyšuje určené pásmo signálu, keď je pri silno boostnuté už skresluje , lebo vstup je prebudený,
pokial v pásme niečo zosilníš tak prirodzene niečo ide do  pozadia,, je to presne ako na  grafickom EQ od bossu, tam je clean boost bez skreslenia, skreslenie nastáva až ked  s a prebudí vstup zosilovača,  
a prišlo mi trocha zvlášte chceš od clean boostu reguláciu Hi and bass , ved to všetko splna graf. EQ ,
ja ti môžem postaviť ten moj lineárny boost kde za to na  výstup ti zaradím 2-3 pásmový EQ  možno aj presenc kt si tam našteluješ ,  napr krabička od MODTONE clean boost MT-CB má ovládač TONE kde  si človek vie meniť  farbu boostu či je  výškovejší alebo zatemnenejší basovejší, ale to je kvoli tomu aby pri solách nemal prebasovaný zvuk alebo uvrieskaný ako pri doprovodoch , a  ten filter dokonalé robí napr.  tubescreamer,


tak isto pokiaľ to má biť akože lineárne/transparentné  bezozmeny tónu tak to asi  nepôjde ked tam rozšteluješ HI and BASS, tvoje uši to budú vnímať ako nelinearitu a  zmenu farby aj tónu ked ot tam celé rozhádžeš,
ved ako može byť trasparetný treble booster ....  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
charakter aj Tone  sa zmenia vždy lebo zmeníš celé pásmo kt ide  dalej do zosilovača,

ak to vnímam inak tak ma  daj pls na hladinu nech viem čo je  tvoja  predstava konkrétnymi príkladmi,
všetko sa dá navrhnúť len treba tomu aj rozumieť ako veci fungujú, ja som za každý experiment,
« Posledná zmena: 14. Február , 2018, 12:39:44 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 14. Február , 2018, 13:03:30 »

Ten cleanboost na 25V, co som kdesi spominal ostal tiez vysiet medzi panmi letovacmi.
Nezostal visieť, snažil som sa ti vysvetliť, že vyššie napájanie asi nespraví to, čo od toho očakávaš.
Prídi ku mne, spravím ten buffer ako "stračie hniezdo" a budeme prepínať napájanie, aby si vedel, čo sa s tým zvukom stane alebo nestane.
Nikto ti nedá takú férovú ponuku, myslím, že iní letovači by ti to skrátka vyrobili, zobrali prachy a hotovo.
Kedy máš cestu do BA? Aj kvôli tomu testu ampov.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.