Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 21:09:55
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lišta ala Octaswitch  (Prečítané 12931 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 20. Jún , 2016, 12:44:47 »

Vedel by mi tu niekto, z miestnych letovacov posladat nieco podobne ako Octaswitch? Cize napichane efekty v liste a pomocu DIP switchov urcit, ktore sa zapnu skrz jedneho switchu?

Existuje viacero firiem, co to robia, dokonca uz aj cinski bratia od firmy Joyo, Moen, HB alebo aj Boss, Carl Martin, ...

Proste effects looper/switcher. Sam vlastnim Octaswitch MKII, ale hlavny problem je velkost.

Mne by stacili styri/pat switchov a o polovicu mensie (na sirku).

Pusti sa niekto do toho? Ci sa to neoplati robit?
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1 kedy: 20. Jún , 2016, 13:31:58 »

nie je lepsie kupit hotovy produkt, ktory vies popripade predat ? Napriklad

Musicom Lab EFX LITE 62M - 315 euro, male rozmery, display, 6 sluciek, vie to midi pre externe zariadenie + expression pedal

na loopersparadise.de mas toho kopu v roznych cenovych kategoriach / rozne features
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 20. Jún , 2016, 13:40:37 »

nie je lepsie kupit hotovy produkt, ktory vies popripade predat ? Napriklad

Musicom Lab EFX LITE 62M - 315 euro, male rozmery, display, 6 sluciek, vie to midi pre externe zariadenie + expression pedal

na loopersparadise.de mas toho kopu v roznych cenovych kategoriach / rozne features
S tym predajom mas pravdu, sam som za znacky, ale hento by zrejme neslo z domu, ak by to malo to, co hladam.

Uz dlhsie pouzivam iste efekty na live, ktore su stabilne a nemenim ich, ale su pesnicky, kde by som napr. potreboval naraz zopnut comp - chorus - delay, inde zas drive - delay a inde zas len comp trebars.

Pripadne modelova situacia: na cistom zvuku chcem len comp a na skreslenie chcem naraz zopnut OD - PlexiTone - delay, s tym, ze vypojim comp.

Nechcem ziadne dispaye, ziadne midi, banky, nic... Len 4/5 switchov v jednej liste.
« Posledná zmena: 20. Jún , 2016, 13:41:52 od Branko » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 20. Jún , 2016, 13:53:58 »

ja som tiež hladal na nete niečo menšie  a presne s  tým ovládaním ako má ten Octaswitch , bez profi doplnkových funkcií,

jednoduché loopy , a na každom loope by som mal miini swiče s kt by som si navolil čo chcem mať zapaté ,

a poleotvať si to som ešte nerozmýšlal voobec akú to má logiku zapojenia  a či tamje dáky programovatelný operák ,

azda Zvukár Andrej by sa k tomu vedel vyjadriť ,

tiež by som sa pripojil k takejto veci ,

asi by sme chceli najlepšie veľkostne takéto len s ovládaním že nemusíš jeden loop vypnúť a  druhý zapnúť ,


* 11 loop switcher.JPG (148.1 KB, 1061x829 - prehliadnuté 491 krát.)

* Double Loop with bypass and tuner abc outputs.JPG (99.94 KB, 930x408 - prehliadnuté 486 krát.)

* 10 loop final.jpg (200.72 KB, 1189x763 - prehliadnuté 491 krát.)

* Five loop wtuner out and master bypass staggered 72307.JPG (123.23 KB, 960x516 - prehliadnuté 470 krát.)
« Posledná zmena: 20. Jún , 2016, 14:39:42 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Jún , 2016, 15:30:43 »

...azda Zvukár Andrej by sa k tomu vedel vyjadriť...
Zvukár Andrej kedysi vyrobil toto:
6 pedálov pred ampom, 6 pedálov v slučke, prepínanie kanálov v ampe, 60 programov.


* Andrews Pedalboard.JPG (112.44 KB, 1024x768 - prehliadnuté 489 krát.)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 20. Jún , 2016, 15:38:52 »

Zvukár Andrej kedysi vyrobil toto:
6 pedálov pred ampom, 6 pedálov v slučke, prepínanie kanálov v ampe, 60 programov.
A vedel by Zvukár Andrej vyrobit aj dnes take nieco? :)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #6 kedy: 20. Jún , 2016, 15:46:30 »

http://www.thomann.de/fr/moen_gec8_jr.htm?ref=search_rslt_Thomann+true+bypass+looper_384265_4

taketo volaco nie je pouzitelne ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 13. Február , 2018, 16:12:57 »

Btw, uz dlhsie vlastnim tuto srandu - https://www.thomann.de/intl/sk/one_control_minimal_series_white_loop.htm?ref=search_prv_3

Kto hlada uplne jednoduchy dvojcestny switcher, tak velmi odporucam. Som s tym spokojny.
Zaznamenané

FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #8 kedy: 13. Február , 2018, 16:20:23 »

http://prntscr.com/ie5vtc cervena je modra? :D
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 13. Február , 2018, 16:28:44 »

citanie s porozumenim nist Faky?  Bavím sa skvele
green/red su dve cesty ktore prepinas knoflikom vlavo... tam sa asi meni farba diody. to vpravo je on/off.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 13. Február , 2018, 16:41:21 »

citanie s porozumenim nist Faky?  Bavím sa skvele
green/red su dve cesty ktore prepinas knoflikom vlavo... tam sa asi meni farba diody. to vpravo je on/off.
Presne tak.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 13. Február , 2018, 17:25:49 »

Kto hlada uplne jednoduchy dvojcestny switcher, tak velmi odporucam. Som s tym spokojny.
Idú aj obidve slučky naraz?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 13. Február , 2018, 17:39:17 »

Idú aj obidve slučky naraz?
Nie, tato firma robi aj to, ze a/b alebo a+b, ale nechcel som to. Ale vie to vypnut/zapnut celu cestu a prepinat medzi dvoma sluckami.

Takychto srand je milion, aj napr. EHX robi nieco podobne - https://www.thomann.de/intl/sk/electro_harmonix_switchblade_plus.htm?ref=prod_rel_382075_1
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #13 kedy: 13. Február , 2018, 17:42:37 »

Btw, uz dlhsie vlastnim tuto srandu - https://www.thomann.de/intl/sk/one_control_minimal_series_white_loop.htm?ref=search_prv_3

Kto hlada uplne jednoduchy dvojcestny switcher, tak velmi odporucam. Som s tym spokojny.

prečo si si hento dal vyrobiť OMG ,

hoci kto ti tu mohol poletovať klasickú 2x truebypass lištu, vyzeralo by to presne hentak len aspon o 30e lacnejšie :D :D

robil som ich aspoň 5 kusov,   s  tým že sa  dali zapínať tie loopy samostatne a  keď chcel človek oba zapnúť alebo oba vypnúť jednoducho jednou nohou stupil na  oba prepínače a bolo  Zdravíčko a  to tam sú ešte plastové jacky  Bacha na vec kamo!

ta tých 68€ si to viem predstaviť s  relátkami , plačitkovú funkciu, ....
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 13. Február , 2018, 18:37:05 »

prečo si si hento dal vyrobiť OMG ,

hoci kto ti tu mohol poletovať klasickú 2x truebypass lištu, vyzeralo by to presne hentak len aspon o 30e lacnejšie :D :D

robil som ich aspoň 5 kusov,   s  tým že sa  dali zapínať tie loopy samostatne a  keď chcel človek oba zapnúť alebo oba vypnúť jednoducho jednou nohou stupil na  oba prepínače a bolo  Zdravíčko a  to tam sú ešte plastové jacky  Bacha na vec kamo!

ta tých 68€ si to viem predstaviť s  relátkami , plačitkovú funkciu, ....
Lebo vsetci letovaci ste neschopaci, ktori nemaju cas a chut experimentovat.  Na zdravie! Mozno si vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.