Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 10:43:15
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lišta ala Octaswitch  (Prečítané 13269 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 13. Február , 2018, 20:12:19 »

Lebo vsetci letovaci ste neschopaci, ktori nemaju cas a chut experimentovat.  Na zdravie!
ved jankov switcher to vedel, este aj kanaly na hlave vedel prepinat a priradzovat slucky ku kanalom  Popiskujem si  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2018, 20:41:38 »

ved jankov switcher to vedel, este aj kanaly na hlave vedel prepinat a priradzovat slucky ku kanalom  Popiskujem si  Na zdravie!
Je to hned k odberu?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2018, 20:43:21 »

Je to hned k odberu?
no vis jako...asi tak ako ten OD co ti robil  ha ha ha
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2018, 20:47:16 »

to ktory domaci letovac ma mat cokolvek ihned k odberu? co si v kauflande?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 13. Február , 2018, 20:58:37 »

no vis jako...asi tak ako ten OD co ti robil  ha ha ha
Je to frajer  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 13. Február , 2018, 20:59:36 »

to ktory domaci letovac ma mat cokolvek ihned k odberu? co si v kauflande?  Bavím sa skvele
Par tipkov, co poznam maju doma barsco hned k odberu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #21 kedy: 13. Február , 2018, 21:43:58 »

Už delší dobu používám https://m.thomann.de/cz/harley_benton_fxl8_pro.htm
Maximální spokojenost. 4 smyčky před preamp, 4 za preamp, mute-tuner out, 2 relátka (momentary-latching), MIDI out. Pochybuju, že to někdo udělá levnější.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 13. Február , 2018, 22:36:02 »

to ktory domaci letovac ma mat cokolvek ihned k odberu? co si v kauflande?  Bavím sa skvele
Rad by som ti odpovedal trosku navazno.

Ked vies, ze si dobry letovac a ludia maju o tvoju pracu zaujem, pripadne mohli by mat (lebo ja stale tvrdim, ze vyborna praca bude VZDY ocenena), nebolo by odveci mat doma cosi pripravene, ze "nech sa paci, mam toho viac" jak pocuvat "nemam cas", "este som neobjednal", pripadne "za kilo kupis inde", "naco ti to bude", atd... atd... Takto sa zial biznis nerobi. Friedman, Randall Smith a x dalsich vo svojich zaciatkoch opravovali Bossacke krabicky a dnes su z nich velkovyrobcovia ampov.

Som ochotny zaplatit a podporit, ale mam uz viac skusenosti, ze dat si nieco vyrobit u kohokolvek ma stoji neskutocne vela prosikania, casu a energie. A ako som uz kdesi pisal - komunikacia je najvacsie peklo.  Na zdravie!
Zaznamenané

McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #23 kedy: 13. Február , 2018, 23:20:13 »

Treba si uvedomiť jednu vec. Že zákazková výroba jedného kusu nejakého krámu je asi to najdrahšie, čo si môžeš vymyslieť, ak výrobca nevychádza z nejakých už hotových modulov. Viem o čom hovorím, sami vo firme robíme mimo štandardné produkty aj špeci kusovky a sú to veci, ktoré sú aj pre veľkého zákazníka drahé a na ktorých sa nezarába. Iba podporujú štandardný predaj, lebo tým pádom sme o niečo "lepší", než konkurencia.

Čiže na switch, ktorý uvádzaš v prvom príspevku, si buď musíš zohnať amatéra, ktorý to má ako hobby, má dosť času a chce sa niečo naučiť, alebo profíka, ktorý to urobí poriadne a v profi kvalite, ale ktorému naozaj budeš musieť zaplatiť tak, aby z toho mal príjem na dnešné drahé živobytie. Zober si, že by si od Teba vypýtal biednych 10 Eur na hodinu + cenu materiálu, s odhadnutou prácnosťou 40 hodín. 10 Eur samozrejme černota, pri oficiálnej činnosti by to bolo viac. Zaplatil by si to? Alebo by si sa ho snažil presvedčiť, nech to urobí za kilo, urobí viac kusov a ostatné nech sa snaží predať? Že aj Friedman tak začínal... :)

Mysím to v dobrom, len sa snažím vysvetliť pohľad z druhej strany

 Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 13. Február , 2018, 23:26:51 »

Treba si uvedomiť jednu vec. Že zákazková výroba jedného kusu nejakého krámu je asi to najdrahšie, čo si môžeš vymyslieť, ak výrobca nevychádza z nejakých už hotových modulov. Viem o čom hovorím, sami vo firme robíme mimo štandardné produkty aj špeci kusovky a sú to veci, ktoré sú aj pre veľkého zákazníka drahé a na ktorých sa nezarába. Iba podporujú štandardný predaj, lebo tým pádom sme o niečo "lepší", než konkurencia.

Čiže na switch, ktorý uvádzaš v prvom príspevku, si buď musíš zohnať amatéra, ktorý to má ako hobby, má dosť času a chce sa niečo naučiť, alebo profíka, ktorý to urobí poriadne a v profi kvalite, ale ktorému naozaj budeš musieť zaplatiť tak, aby z toho mal príjem na dnešné drahé živobytie. Zober si, že by si od Teba vypýtal biednych 10 Eur na hodinu + cenu materiálu, s odhadnutou prácnosťou 40 hodín. 10 Eur samozrejme černota, pri oficiálnej činnosti by to bolo viac. Zaplatil by si to? Alebo by si sa ho snažil presvedčiť, nech to urobí za kilo, urobí viac kusov a ostatné nech sa snaží predať? Že aj Friedman tak začínal... :)

Mysím to v dobrom, len sa snažím vysvetliť pohľad z druhej strany

 Na zdravie!
Viem, co chces povedat a plne ti rozumiem, ale trosku miesas hrusky s jablkami, kedze o niektorych veciach netusis, lebo nemas odkial. Mozme o tom pokecat niekde pri pive. Velmi rad.  Na zdravie!
Zaznamenané

McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #25 kedy: 13. Február , 2018, 23:29:39 »

Jasné  Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 14. Február , 2018, 09:48:51 »

...že by si od Teba vypýtal biednych 10 Eur na hodinu + cenu materiálu, s odhadnutou prácnosťou 40 hodín.. Zaplatil by si to? Alebo by si sa ho snažil presvedčiť, nech to urobí za kilo, urobí viac kusov a ostatné nech sa snaží predať? Že aj Friedman tak začínal... :)

Viem, co chces povedat a plne ti rozumiem, ale trosku miesas hrusky s jablkami, kedze o niektorych veciach netusis, lebo nemas odkial. Mozme o tom pokecat niekde pri pive. Velmi rad.  Na zdravie!

Myslím, že McStinger má pravdu a nemieša hrušky s jablkami. Nikto nemôže mať na sklade niečo, čo si ty ešte len ideš vymyslieť.
Celkom ma táto téma zaujíma, pri tom pive by som rád sedel s vami.
Ty Branko vieš, že ja som ten, kto nikdy nerobí kópie čohokoľvek, ale rád vyrábam veci, ktoré doteraz neexistovali.
Tak sa ozvi, ak by si niečo exotické potreboval a nebojíš sa mojich rečí o "fyzikálnych zákonoch". Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 14. Február , 2018, 11:22:45 »

Myslím, že McStinger má pravdu a nemieša hrušky s jablkami. Nikto nemôže mať na sklade niečo, čo si ty ešte len ideš vymyslieť.
Celkom ma táto téma zaujíma, pri tom pive by som rád sedel s vami.
Ty Branko vieš, že ja som ten, kto nikdy nerobí kópie čohokoľvek, ale rád vyrábam veci, ktoré doteraz neexistovali.
Tak sa ozvi, ak by si niečo exotické potreboval a nebojíš sa mojich rečí o "fyzikálnych zákonoch". Bavím sa skvele
Vidis, nepochopil si ma, ale to opat preto, ze netusis, co je vo veci. To nie je o dehonestacii, Bozechran!  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #28 kedy: 14. Február , 2018, 11:39:06 »

Branko, zas na druhej strane - ktory miestny letovac ma toto ako samostatny business, ktory ho zivi aby potreboval mat nieco skladom? Na SK na nieco take nie je trh. Vacsinou to funguje stylom na objednavku, kedy sa niekomu oplati nieco robit az ked ma istotu, ze aspon ten material bude zaplateny.

Zober si napr Fortin amps, ktory je tiez v podstate miestny letovac na daleko vacsom trhu - Novinka Meshuggah sig ampy - internet je sice nahypovany, posledny batch sa vypredal za 10min. Objednavka prebieha stylom, ze zaplatis zalohu (ak nie plnu sumu 3333$) a zacne robit az sa mu zaplni batch 10 ampov. Cim chcem povedat, ze aj taka nahypovana vec ako meshuggah sig amp, na daleko vacsom trhu (v podstate worldwide oproti SK) je pre svetoznameho vyrobcu (Mike Fortin spolupracoval s Randall amps napr) tak rizikova vec, ze je pre neho istejsie robit veci stylom built to order, ako mat veci skladom.

Co sa tyka ponukania alternativ na miesto vlastnych veci - tam treba hladat jednoducho peniaze. Ked niekto vie, ze nieco nevyrobi pod cenu nejakeho tovarenskeho vyrobku, a cas ktory vyrobe venuje mu nestoji za tie peniaze, tak preco neporadit nieco, co posluzi rovnako ako to, co pozadujes?
« Posledná zmena: 14. Február , 2018, 11:44:56 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #29 kedy: 14. Február , 2018, 11:48:27 »

Ste sa chytili toho skladu.  Bavím sa skvele Mne to nemusis pisat, to ja vsetko ovladam a je mi to uplne jasne.

Kazdopadne je vyborne byt pripraveny (nemyslim mat doma 25 aparatov, 600 krabiciek a dalsie extremy) a mat doma zakladne suciastky a vediet pruzne reagovat na poziadavku, za ktoru je zakaznik ochotny zaplatit. Vsak napr. ja osobne nechcem staviat vesmirne stanice, obcas ide o nejaku primitivnu krabku, nejaku pedalboardovu blbostku jak napr. ten switcher, atd...

Mna skor mrzi, ze uz aj ked si povieme ANO, tak ma caka niekolkomesacne/rocne cakanie, ziadna komunikacia a vsetko nejak pomaly zdochyna, az sa nic nevyrobi. :) A vobec nejde o Janka, ak mas pocit, ze nan narazam.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 23 otázok.