Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 10:07:47
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vladis - Metallicoverovanie  (Prečítané 2719 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« kedy: 17. Júl , 2016, 06:51:44 »

Mala porovnavacka zvuku gitar na sole z The unforgiven:

Viem, ze na tak skreslenom zvuku tie rozdiely nie su az tak pocut, no myslim, ze predsa tam nejake su :)

A tu snaha trafit zvuk mojho najoblubenejsieho alba od Metallici And justice for all, na aparate, ktory si myslim, ze aj Metallica pri nahravani pouzila, kedze Fleming Rasmussen v dakom rozhovore uviedol, ze na Justce pouzivali aj dake nove Mesy(rok 1988) nielen Mark 2c+:
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 17. Júl , 2016, 11:12:25 »

je to jedno a vies preco? lebo EMG  Bavím sa skvele ten zvuk je priam divny, tenky, ostry, pilkovity.. totalne ze 1984..
Zaznamenané

Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2 kedy: 17. Júl , 2016, 11:56:46 »

Tie dve Gibsony s EMG neboli moje, beriem, ze je to ako kola do fajnoveho vinka :)
Ale hravame s tym kamosom spolu Metallicu a tam sa ta kombinacia hodi presne, preto ich tam dal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 17. Júl , 2016, 12:23:20 »

Mala porovnavacka zvuku gitar na sole z The unforgiven:
...
Viem, ze na tak skreslenom zvuku tie rozdiely nie su az tak pocut, no myslim, ze predsa tam nejake su :)
...

neuraz sa, ale nie su tam ziadne rozdiely, ja to pocujem vsetko uplne ako rovnake. a neuraz sa druhy raz - neladis, celkom dost  No hanbím sa..
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 17. Júl , 2016, 13:59:38 »

Mala porovnavacka zvuku gitar na sole z The unforgiven:

Viem, ze na tak skreslenom zvuku tie rozdiely nie su az tak pocut, no myslim, ze predsa tam nejake su :)


Sú tam rozdiely. Tá oranžová customka 1976 je najlepšia, má taký plnší a guľatý zvuk oproti ostatným-plochejším zvukom.  Zdravíčko
Zaznamenané

Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #5 kedy: 17. Júl , 2016, 14:20:21 »

neuraz sa, ale nie su tam ziadne rozdiely, ja to pocujem vsetko uplne ako rovnake. a neuraz sa druhy raz - neladis, celkom dost  No hanbím sa..

Nie som urazlivy a ani dokonaly  Žmurk
Kazda konstruktivna kritika dobra, dik popracujem na tom.
Ja tam tie rozdiely(hlavne na sluchadkach) pocujem, ale mozem si to kludne namyslat.
Samozrejme pri nizsom, ci ziadnom skresleni by boli vacsie, to bez debaty.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 17. Júl , 2016, 14:24:27 »

a naco je dobre sustredit pozornost na tak male rozdiely, ze ich treba pocuvat na sluchatkach a este si nebyt isty, ci si to len nenamyslam ? bud to je evidentny rozdiel alebo strata casu skumat to  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 17. Júl , 2016, 14:42:47 »

Totalne prekomprimovany zvuk, neporovnatelne snimace na kazdej gitare - navyse nic proti Mesam, ale celkovo tieto Marky prave od 3ky dost stieraju rozdiely medzi gitarami, takze z tohto sa moc zistit neda. Popiskujem si

Vyber z tych gitar tie EMG snimace, daj tam nejake PAFkoidne, porob ukazky na podstatne slabsom gaine na nejakej trebars bezne zohnatelnej Marshall 800ke a bude to zaujimavejsie. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #8 kedy: 17. Júl , 2016, 14:53:05 »

Vyssie som pisal, ze tie dve gibsony s EMG neboli moje, urcite by som tam take snimace nedaval, ale kamos chce mat Hetfieldov zvuk a s touto kombinaciou je tomu blizsie ako s povodnymi. Ja mam na Metlu tu ESP, tam s EMGkami nehresim proti prirode :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.