Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 16:54:41
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vplyv svetonazoru clenov na funkcnost kapely  (Prečítané 4869 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« kedy: 23. Júl , 2016, 10:08:16 »

Doba je taka, ze sa deje vela veci a nie dobrych. Vplyvom tychto udalosti a medialnych vojen dochadza k dost drastickemu nazorovemu rozstiepeniu obyvatelstva aj tejto krpatej krajiny. Ludia sa na fejsbukoch a forach hryzu pre svoje pravdy a nazory cim dalej, tym zurivejsie. Pojmy ako slnieckar, libtard, nacek, rusofil, konspirator, migranti, Merkelova, Putin atd. lietaju horedole, ludia sa rozkmotruju. Samozrejme su aj mamvpicisti, co sa do tychto tahanic nezapajaju, distancuju sa. Bud im je to jedno a nemaju nazor, alebo nepovazuju sa uzitocne ho prezentovat a vstupovat do konfliktov. Na tom sa asi vsetci zhodneme. Teraz otazky:

Ake su vase skusenosti? Hadate sa v kapele ci mimo nej o tych veciach, alebo sa neurazate a viete oddelit tieto nezhody od spolocneho hudobneho ciela?
Je pre vas dolezite, aby ludia v kapele mali podobne nazory kvoli co najvacsej suhre tvorcich dusi, alebo ste nazoru, ze taketo veci sa nemaju co srat do muziky?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 23. Júl , 2016, 10:14:58 »

ach jaj.. toto sem vobec nepatri.. to, ze si to riesite v kapele je uplne, ze vas problem Robo, tak to netahaj aspon sem omajgad... vacsinou kapela je fajn zoskupenim ked su ludia na jednej vlne v mnohych otazkach, nazoroch a pohladoch...  neviem si predstavit, ze by som fungoval v kapele s ludmi, s ktorymi si nerozumiem aj ludsky... alebo inak - naco robit nieco, z coho si unaveny?

add2: ja som si myslel ze kapela je o muzike. ocividne nic nerobite zas tak mate cas na kokotiny tohto typu. My dame skusku za hodinu a pol, spoceni jak telce obcas a spokojni a potom ideme na jednu kofolu a kazdy domov k povinnostiam..  Bavím sa skvele asi je jebnute zacinat skusku ze 'pocuj ty amerikanofil' cvicil si?
« Posledná zmena: 23. Júl , 2016, 10:16:33 od kaolko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 23. Júl , 2016, 10:22:00 »

Kaol!  ha ha ha Som presne vedel, ze budes prvy a mudry ako vzdy  Beeee Nesuhlasim, ze tieto otazky sem nepatria, je to vo foldri forum o vsetkom a myslim, ze by to tu mohlo dvihnut zivot. Neviem kde si zobral, ze hovno robime, lebo sme v studiu, ale ved ok. Castou tvojho prispevku aspom bola ciastocna odpoved na moje otazky, za ktoru som ti vdacny. Takze ako by povedal mierumilovny talian, piss on you  Na zdravie!
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 23. Júl , 2016, 10:41:48 »

 Bavím sa skvele sak ale vies ako to myslim.. radsej hrajte, radujte sa a nerieste picoviny fakt aj tak ich nevyriesite.. vies co som spravil? mam kamaratov na FB a v 99% pripadoch som si dal unfollow aby mi nevyskakovali picoviny.. odvtedy mam ovela viac energie, casu a pozornosti na uplne ine veci
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 23. Júl , 2016, 10:54:40 »

Bavím sa skvele sak ale vies ako to myslim.. radsej hrajte, radujte sa a nerieste picoviny fakt aj tak ich nevyriesite.. vies co som spravil? mam kamaratov na FB a v 99% pripadoch som si dal unfollow aby mi nevyskakovali picoviny.. odvtedy mam ovela viac energie, casu a pozornosti na uplne ine veci

Si vyriesil!  Žmurk Ale jasne, chapem a respektujem.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 23. Júl , 2016, 12:35:16 »

dnes neni vobec ina situacia. ja si pamatam fakt sialene polarizacie, ovela vacsie ako dnes, este po revolucii, ked na jednej strane boli vepenkari-havlovci-fedralisti a na druhej strane hrstka sn-sakov, co vykrikovali o deleni republiky. na tej sn-sackej strane to bolo vtedy tiez dost hnede, nezriedka to koncilo poulicnymi bitkami a podobne. bol som vtedy tinedzer a hrat v kapele s niekym, kto ma diametralne iny nazor na svet ako ja by som nechcel.

v podsatate, vo vyssom veku je clovek casto pokojnejsi a menej revolucny, ale iste nazorove prieniky by medzi ludmi, ktori doborovolne robia spolocny konicek, mali byt.

skratka - urcite by som nehral v kapele s niekym, kto by inak chodil hajlovat po uliciach alebo ja neviem co... takisto by ma to netahalo fungovat s niekym, s kym si inak nemam povedat ze absolutne o nicom. my sme svojho casu s kapelou strasne vela jazdili po republike aj okolii, to boli desiatky hodin v jednej dodavke. kapelovy duch, spolocne temy a schopnost si nejakym sposobom nazorovo rozumiet je velmi dolezita, v podstate nevyhnutna...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 23. Júl , 2016, 12:38:41 »

a este ... FB je uzavreta bublina, to co sa tam javi, ze sa deje, sa v skutocnosti zase az tak nedeje. v ramci dusevneho kludu a zivotnej vyrovnanosti je zdravsie tam vobec nebyt, ako byt a este mat pocit, ze som v diani vsetkeho  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2016, 13:53:30 »

<3 presne tak
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. Júl , 2016, 17:03:00 »

Ake su vase skusenosti? Hadate sa v kapele ci mimo nej o tych veciach, alebo sa neurazate a viete oddelit tieto nezhody od spolocneho hudobneho ciela?
Je pre vas dolezite, aby ludia v kapele mali podobne nazory kvoli co najvacsej suhre tvorcich dusi, alebo ste nazoru, ze taketo veci sa nemaju co srat do muziky?
Keďže už aktívne nehrám, môžem iba postreh zvonku: Dnes mnohí muzikanti musia hrať vo viacerých kapelách a v jednej sa stretli slniečkár marián Jaslovský a fobík Milan Hlinka, občas tam na skúške dávajú názorové výmeny...
Je dôležité, aby v kapele boli podobné názory, aby kapela spolu "žila", aby to nebolo iba o kšefte.

Ale na fejsbuku sa vadím s mnohými (aj s tebou, Robo) lebo ja sa Putina bojím oveľa viac, ako všetkývh teroristov.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 23. Júl , 2016, 17:37:01 »

Andrej, netahajme sem mena ani fobie, na to su ine temy. Je tu aj politicka tema specialna, mozme aj inu zalozit este. Tu konkretne ma zaujima pristup jednotlivych clenov po tom ako zistia, ze ich nazory su mimo hudbu diametralne odlisne. Ci su schopni s tym dalej zit a oddelit to od hudby. Ako to cele vnimaju, ako to na nich vplyva. Otazky su myslim dost jasne. Ale ano, mozno niekto registruje v tomto rozdiel medzi kapelou na kseft a kapelou pre vyjadrenie, tvorbu.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #10 kedy: 23. Júl , 2016, 18:24:43 »

Neni to dlouhodobe realne.
Tedy presneji receno v normalni kapele. Ta musi fungovat aspon v zakladnim smeru nepolarizovane.
Jinak na prvnim turne po par spolecnych dnech/tydnech zakonite nasleduje vyhazov nebo rozpad.

Vyjimky samozrejme jsou, na jedne strane takove nezavazne drnkani s neintenzivnim zkousenim a obcasnym koncertem, nebo naopak high profi, kde se pro prachy da zkousnout cokoli Žmurk Pripadne nejake projekty atd
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 23. Júl , 2016, 20:32:46 »

tak a teraz si zu len uvedomit ze kolko slnieckarov vs kolko putinofilov ma clovek v kapele a komu realne hrozi vyhadzov..   Bavím sa skvele aby to nebolo prekvapivo sebadestruktivne nahodou
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 24. Júl , 2016, 03:56:07 »

tak a teraz si zu len uvedomit ze kolko slnieckarov vs kolko putinofilov ma clovek v kapele a komu realne hrozi vyhadzov..   Bavím sa skvele aby to nebolo prekvapivo sebadestruktivne nahodou

Ze palte seci do pice! ... hi... aha...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #13 kedy: 25. Júl , 2016, 09:38:01 »

u mna je to aby som bol s kolegami na jednej vlne uplne nevyhnutne. Ked som mal kapelu v BA, tak sme si vsetci vyborne rozumeli, a skusanie islo ako po masle. Potom som mal kapelu v BB kde mi vyslovene vadili dvaja ludia tak som radsej dobrovolne odisiel aby som sa nezblaznil, jediny dovod preco som tam bol bolo ze mali dobreho bubenika a to sa dneska tazko zhana  Bavím sa skvele
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #14 kedy: 25. Júl , 2016, 10:30:54 »

u mna je to aby som bol s kolegami na jednej vlne uplne nevyhnutne. Ked som mal kapelu v BA, tak sme si vsetci vyborne rozumeli, a skusanie islo ako po masle. Potom som mal kapelu v BB kde mi vyslovene vadili dvaja ludia tak som radsej dobrovolne odisiel aby som sa nezblaznil, jediny dovod preco som tam bol bolo ze mali dobreho bubenika a to sa dneska tazko zhana  Bavím sa skvele

Definicia dobreho bubenika: Vlastni dodavku  ha ha ha  ha ha ha
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 25. Júl , 2016, 11:28:30 »

 Bavím sa skvele yessssssssssssss
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #16 kedy: 25. Júl , 2016, 11:36:41 »

neviem, mna osobne otravuje ked sa na skusobni riesia veci mimo muziku  :)
to uz ked, tak radsej na nejakom pive mimo skusky...

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 25. Júl , 2016, 11:41:55 »

a tak neni nic lepsie ako sa riadne popicovat v dodavke o zostrelenych lietadlach, ze ci to boli Rusi alebo arabski agenti CIA co su povodom zidia reptiliani.. a potom zahrat koncert kde vyzera kapela, ze prekonava 15tu krizu tento mesiac a ze sa ide rozpadnut  Bavím sa skvele
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #18 kedy: 25. Júl , 2016, 13:01:55 »

Definicia dobreho bubenika: Vlastni dodavku  ha ha ha  ha ha ha

alebo tak  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.