Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 12:10:00
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fezz parka mód = Gibson´50s wiring  (Prečítané 5870 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 09. August , 2016, 22:29:53 »

Na TONE kup No-Load Fender potaky. Pri TONE na 10 su odpojene, 0-9 funguje ako normalne TONE.
Do riti, všetko, čo vymyslím, začne niekto iný vyrábať skôr ako ja!
Mám dojem, že aj tu som niekedy dávno písal, že najlepšia clona by bola s potenciometrom na hornom konci preškrabaným, aby vôbec nezaťažoval snímač.

A stále mám pocit, že dobrý regulátor by bol otočný prepínač s niekoľkými rôznymi kondíkmi. Určite by tie zvuky boli zaujímavejšie, ako premenný odpor (potenciometer) v sérii s jedným kondíkom. Robilo by to tak trochu preladený prezenc namiesto uberania výšok.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 16. August , 2016, 07:53:00 »

A stále mám pocit, že dobrý regulátor by bol otočný prepínač s niekoľkými rôznymi kondíkmi. Určite by tie zvuky boli zaujímavejšie, ako premenný odpor (potenciometer) v sérii s jedným kondíkom. Robilo by to tak trochu preladený prezenc namiesto uberania výšok.

Taku gitaru som uz mal v paprcach.
Bol to naky stary gibson s 5-6 polohovym otocnym prepinacom.Okrem rôznych kondikov tam boli aj dake cievky.
Skoda,gitaram sa nevenujem ,tak ani neviem co to bol za model ,ale ak by si mal zaujem ,tak snat by som to vedel dopatrat.
Viem ,ze k tomu bola aj schema.Boli tam poodlamovane kabliky ,tak majitel dosiel rovno aj zo schémou, nech mu to porobim.
« Posledná zmena: 16. August , 2016, 07:57:38 od brdo prvy » Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 16. August , 2016, 08:19:09 »

signature Gibson BB king lucille ma ten varitone prepinac
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.