Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 21:27:41
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prechod z lampy na digitál  (Prečítané 8030 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« kedy: 12. August , 2016, 13:00:10 »

Zdravím,
inšpirovaný pretlakom zvukových ukážok na YouTube som začal seriózne zvažovať prechod z lampového aparátu na niečo kompaktnejšie, prenosnejšie a v neposlednom rade menej náročné na údržbu. V posledom čase som sa začal trošku viac rýpať v nahrávaní si vecí do PC (v minulosti som to veľmi neriešil a nápady som si nahrával do BOSS Micro BR) a aj preto mi príde možnosť používania rovnakého "rigu" na nahrávanie aj na live hranie celkom praktická.
Okrem toho, viac času trávim zatvorený v izbe ako v skúšobni, preto môj lampový aparát niekedy ani za celý mesiac nezapnem a len tak zvoľna naňho padá prach, teda sa dá povedať, že padá prach na moje prachy...
Samozrejme, lampa je super, dymanika. zvuk, všetko toto ma baví, len to skrátka nemám čas využívať ju. Okrem toho ani všetky tie veci v pedalboarde. Nehovoriac o tom, že pri sharovaní skúšobne s viacerými kapelami, sa nedá zabrániť tomu, že sa na aparát občas pripne ten alebo onen, no keď príde na lámanie chleba a treba zainvestovať do pravidelného servisu nie je toho kto na tom hral. 

Aby som prešiel k veci, nie som profi-muzikant a už dávnejšie som sa zmieril s faktom, že ani nikdy nebudem, preto hľadám nejaký kompromis pri zachovaní dobrej kvality tónu. Určite nebudem investovať 2000 EUR do nejakého najnovšieho trendu ako Axe II a ďalšie prachy do koncáku, MIDI boardu a podobne. Zvažujem preto Eleven Rack, DV Multiamp, alebo nejaký starší Axe (napr. ULTRA).
Vedeli by ste poradiť, ktorým smerom sa vybrať ? Respektíve, nájde sa niekto vlastní niektorý z uvedených efektov a bol by ochotný venovať mi hoďku, či dve, na omrknutie si čo to to vie robiť ? Som z BTS, čiže najlepšie niekto z BA prípadne TT kraja.
Čo sa hudobného štýlu týka, chcel by som niečo univerzálne - nepotrebujem simuláciu všetkých aparátov sveta, stačí mi výber 3-4 charakterov na lead (napr. Marshall, Mesa, Soldano, Bogner) a nejaký súci čistý zvuk. Čiže z tohto pohľadu mi vychádza ako vhodné riešenie DV Multiamp, tri kanály a ide sa.
Rovnako sa mi páči aj 11R, no cena nového mi príde podozrivo priaznivá na to, aby to bol kvalitný aparát - alebo sa mýlim ?
ďakujem vopred za rady   




Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 12. August , 2016, 21:17:11 »

11r býval top v strednej triede, fakt je však ten že už je to relatívne starý stroj. Nedajú sa do toho dostať vlastné simulácie boxov (impulzy) čo je obrovský mínus (nakoľko vstavané cab simy sú bieda). Takisto veľký mínus je že človek si musí prikúpiť rozšírený pack simulácií, až tam sa už dajú nájsť nejaké schopnejšie zvuky (100€ naviac). K tomu samozrejme midi board. Nemá zmysel podľa mňa

Ak to myslíš s digitálom vážne, ani by som nerozmýšlal a vzal buď axe 1, kemper, alebo v tvojom prípade by bol zrejme najideálnejší axe ax8. Line 6 HD séria nieje tiež žiadna výhra (takisto najväčšia nevýhoda je v absencii custom impulzov), a helix rada je zase podľa mňa predražená

Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #2 kedy: 12. August , 2016, 21:56:33 »

Axe AX8 mi tiez napadol, ale ta cena mi este moc nesedi, asi by som isiel skor do nejakeho jazdeneho Axe Ultra z druhej ruky. Na druhej strane, je to celkom riziko, lebo tazko pri takychto prekombinovanych vecickach prist na to, ci tam nieje nejaky problem a bez zaruky, je to fakt celkom na drzovku.

Nejake skusenosti s DV Multiamp ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #3 kedy: 13. August , 2016, 06:24:32 »

Ja by som povedal, ze pokial nemas volne prachy na novu hracku a nie si nutne limitovany velkostou, ze potrebujes nieco male,lahke, dobre znejuce, tak by som kaslal na to. Aj ked tiez zalezi na tom co mas za rig teraz a ako si s tym spokojny. Ale pokial mas nieco co ti sedi a modeler ta zaujal len kvoli tomu, ze dnes je to in, tak.. Vacsinou je argument "za", ze mas vela ampov a neviem coho. Vzdy ked som mal nejake zariadenie, ktore vie 3000 zvukov, tak som pouzival presne 1  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 13. August , 2016, 07:31:54 »

Ja by som povedal, ze pokial nemas volne prachy na novu hracku a nie si nutne limitovany velkostou, ze potrebujes nieco male,lahke, dobre znejuce, tak by som kaslal na to. Aj ked tiez zalezi na tom co mas za rig teraz a ako si s tym spokojny. Ale pokial mas nieco co ti sedi a modeler ta zaujal len kvoli tomu, ze dnes je to in, tak.. Vacsinou je argument "za", ze mas vela ampov a neviem coho. Vzdy ked som mal nejake zariadenie, ktore vie 3000 zvukov, tak som pouzival presne 1  Bavím sa skvele
+1

Nastastie ma presla cela ta modelingova mania, a hlavne "mat" 15000 aparatov v jednej krabici a honit si cakanim na dalsi update chce pevne nervy. Aj ked je super mat stlacenim jedneho switchu hotovy preset uz aj s delayom, chorusom, barscim a barsjako.

Btw, kamos predava Ultru, tak pis spravu, ak by si mal zaujem.
Zaznamenané

harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #5 kedy: 13. August , 2016, 09:21:46 »

Hm, tak nad tym celym uvazujem, kalkulujem a vychadza mi, ze za predpokladu, ze sa mi podari za rozumne prachy rozpredat moj aktualny set-up, budem musiet investovat prinajmensom € 500, pricom by som este stale musel ist cestou kompromisu.
Tajne som dufal, ze vsetci unisono budete vychvalovat ten DV Multiamp, lebo je relativne jednoduchy a ma uz aj koncak (i ked digitalny) alebo 11R v kombinacii s nejakym lampovym koncom  No hanbím sa..

Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #6 kedy: 13. August , 2016, 09:25:12 »

Ja by som povedal, ze pokial nemas volne prachy na novu hracku a nie si nutne limitovany velkostou, ze potrebujes nieco male,lahke, dobre znejuce, tak by som kaslal na to. Aj ked tiez zalezi na tom co mas za rig teraz a ako si s tym spokojny. Ale pokial mas nieco co ti sedi a modeler ta zaujal len kvoli tomu, ze dnes je to in, tak.. Vacsinou je argument "za", ze mas vela ampov a neviem coho. Vzdy ked som mal nejake zariadenie, ktore vie 3000 zvukov, tak som pouzival presne 1  Bavím sa skvele
Modeler ma zujal kvoli praktickej stranke - ci to je prave in to neriesim. Skor si myslim, ze vzdy bude klasicky lampovy rig viac in ako tieto all-in-one riesenia. Z tych 15000 presetov by som aj tak vyuzival max do 10, ak vobec.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 13. August , 2016, 10:34:12 »

su tu ludia na fore co hraj len doma a nepotrebuju na to ani axe ani hociaky iny HW a maju super zvuk.. staci ze mas PC a natahas VSTcka dobre a cab impulzy.. a si vybaveny..  Zdravíčko
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #8 kedy: 13. August , 2016, 10:36:53 »

su tu ludia na fore co hraj len doma a nepotrebuju na to ani axe ani hociaky iny HW a maju super zvuk.. staci ze mas PC a natahas VSTcka dobre a cab impulzy.. a si vybaveny..  Zdravíčko

presne tak
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 13. August , 2016, 12:07:42 »

Skús si čeknúť Line 6 Vetta 2. Osobne som to nikdy nepočul a ani to moc nepoznám, ale svojho času bolo okolo toho vcelku haló. Tipujem že z druhej ruky to chodí za pár drobných
« Posledná zmena: 13. August , 2016, 12:08:54 od pelko » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #10 kedy: 13. August , 2016, 15:19:26 »

kup si boss gt001 mam to je to vyborne a dostacujuce stoji to 220e nahral som s tym už par veci v studiu
ked chces napis ss  poslem ti linky ...alebo kludne zavolaj 0905368148...nekupuj vety a podobne stare kraviny ked sa ti to pokazi idu do koša ....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 13. August , 2016, 16:30:27 »

sranda je, ze tomuto chlapikovi to takto presne hra, aj ked nahrava na 1000x drahsi gear  Ja som čert.. Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #12 kedy: 13. August , 2016, 17:26:04 »

mne sa moc nepaci tento zvuk ...tu sa daju take ala plexi a fender natocit  aj na ne hram len potakom a na solo od ...super znie v kazdej bedni ked je iny aparat a posunuty o nejake mlsk Zdravíčko
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #13 kedy: 13. August , 2016, 18:02:17 »

sranda je, ze tomuto chlapikovi to takto presne hra, aj ked nahrava na 1000x drahsi gear  Ja som čert.. Bavím sa skvele

:)  sranda je ze ludia si nakupia setko... ale prsty a hlavu si nekupis... :)
Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #14 kedy: 16. August , 2016, 10:50:49 »

Dnes som sa nejakou nahodou dostal na nejake videa propagujuce Amplifire - mladenci z Anedrton-u to silno propaguju a musim povedat, ze ma tato koncepcia clkom dostala. Ma to rovnake procesory ako Axe, jednoduche ovladanie, daju sa pouzivat vlastne impulzy, jednoduchy soft. Asi pojdem touto cestou. Da sa to zapojit do inputu, efektovej slucky, PC...
Pripadne, nieco obdobne ISP Thera Pro - podobne koncept, DSP modeling, viac uzivatelskych moznosti. V oboch pripadoch neporovnatelne lacnejsie ako AXE a podobna tvorba.
Nejake skusenosti ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.