Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 06:40:19
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako sa učíte pesničky ?  (Prečítané 15000 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 21. August , 2016, 15:01:16 »

Nazdar Gitaristi  ha ha ha
Chcem sa vás opýtať , ako sa učíte ťažšie skladby (Megadeth , Metallica , Trivium...)
Ja sa snažím naučiť rytmickú pasáž tej pesničky , a potom sóla. No problém je v tom , že sa ich nevydržím učiť dlhšie než  2 dni. Potom ma to omrzí.
Čo robím zle ?
Ďakujem za odpovede
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1 kedy: 21. August , 2016, 18:50:10 »

ja si to rozkuskujem na mensie celky a snazim sa cvicit pravidelne, radsej kratko a kazdy den. Idealne rano si spravit z toho rutynu, podvecer si uz najdes nejaku vyhovorlu preco sa ti v ten den nechce.
A hlavne pomaly a s metronomom. Aj ked ti tu skor neskor niekto napise ze metallica je na smiech, nasekat blackened down pickingom v tom tempe a tak ako ma byt bez cvicenia nie je sranda
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 22. August , 2016, 10:04:14 »

zrejme ta len nebavi ta muzika.. alebo ta nebavi hrat tie pesnicky alebo hras na gitaru lebo to vyzera cool pred babami  Bavím sa skvele alebo nemas moralku a vydrz robit nieco dlhsie.. inak.. nevedel som ze metallica a megadeth sa povazuju za narocnu muziku..  Fuuha zíram

budes si to musiet drbnut o 30 bpm nizsie a zacat pomaly, inak to bude taka ista smatlanina jak ked dojdem na koncert  a vidim tam 5 metalcorovych kapiel po sebe...
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #3 kedy: 22. August , 2016, 10:15:26 »

zrejme ta len nebavi ta muzika.. alebo ta nebavi hrat tie pesnicky alebo hras na gitaru lebo to vyzera cool pred babami  Bavím sa skvele alebo nemas moralku a vydrz robit nieco dlhsie.. inak.. nevedel som ze metallica a megadeth sa povazuju za narocnu muziku..  Fuuha zíram

budes si to musiet drbnut o 30 bpm nizsie a zacat pomaly, inak to bude taka ista smatlanina jak ked dojdem na koncert  a vidim tam 5 metalcorovych kapiel po sebe...

ej, ale rezes  Karol Nechajte ma vydýchať

klud... Kirk Hammet počuvaj... ak ta bavi metla a megadeth, tak je to krasne! hraj, cvic co to da :) hlavne sa pritom zabavaj, ale ak mozem jednu radu... cvic veci podla ucha.. kasli na taby a guitar pro... hoc to mozno nebude uplne do noty presne skopcene.. ak nejdes robit Megadeth revival tak to nikomu vadit nebude...



Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 22. August , 2016, 11:04:27 »

Najkrajsie veci su tie najjednoduchsie. Proste si sadni za gitaru a cvic. Inak to nejde. A cim skor si to uvedomis, tym skor budes na ceste za uspechom.
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #5 kedy: 22. August , 2016, 11:05:36 »

to je normalne ani mna to nikdy nebavilo viac ako dva dni  Popiskujem si

pointa je ta ze musis vediet hrat tak aby si sa to naucil do tych dvoch dni
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #6 kedy: 22. August , 2016, 12:56:06 »

Ked to chces niekam dotiahnut, caka ta cvicenie niekolko hodin denne. Inac to nejde.
Nestracaj cas na hladanie skratiek - okrem efektivnho cvicenia ziadna neexistuje :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 22. August , 2016, 13:23:57 »

to je normalne ani mna to nikdy nebavilo viac ako dva dni  Popiskujem si

pointa je ta ze musis vediet hrat tak aby si sa to naucil do tych dvoch dni

spot on! ako vzdy
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 22. August , 2016, 15:23:40 »

to je p*čovina števino, to si myslí aj náš gitarista, že nemusí cvičiť a že môže akože improvizovať a že to akože impro nepotrebuje mať nacvičené a že ho stále rovnako dobre ale troška s inými tónmi zahrá, omyl, vždy ho rovnako dodrbe Si píš!!! a výsledkom je že pojde improvizovať do kapely, ktorá mu takéto prešľapy bude tolerovať, a to hráme úplne jednoduchú hudbu

pozri Kirk, skladby ktoré som už Xkrát zahral, teda celý repertoár vlastných skladieb, drvím pred koncertom 4 - 6x denne, hoci to robím len 3 - 4 dni pred koncertom, mal by som to robiť každý jeden deň, potom by som ich vedel zahrať aj o polnoci na mol opitý a plaziaci sa na pódiu

proste začni pomalšie na takej úrovni kde to dokážeš zahrať nech sa ti to dostane do rúk a potom zrýchľovať, neuč sa celú skladbu rozdeľ si ju na jednotlivé riffy, slohy, refrény, medzihry atd. ako potrebuješ, ostatné je už len o tebe a o tvojej vôli, či sa to naozaj chceš naučiť, alebo sa na to vybodneš

pre motiváciu, moje oblúbené ako Hettfield dusí Kirka Bavím sa skvele

Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #9 kedy: 22. August , 2016, 16:45:21 »

blbost kopec muzikantov necvičilo a nehralo uber  tažke veci a aj tak robili uber good muzik , nieje to šport že kto rýchlejšie zahra viac not

Kto nema zvladnute remeslo, mozno da dokopy nejake tony kvality vulgarnej cirkusovej atrakcie, ktora ludi zaujme, ohuri, pobavi...so zivotnostou takej produkcie je to uz horsie, nehovoriac o nejakej moznosti dalej hudbu posuvat.
Ludi ohuri aj medved behajuci na kolobezke v manezi, a keby videli vrcholny balet, ohrnu nad nim nos - ale to este neznamena, ze ten medved je tanecnik. Dobry a uspesny nie su synonyma a nie su zamenitelne ani nahodou.
Povedz toto svoje tvrdenie ludom typu Mozart, Beethoven, Bach, Gershwin, Stravinki ktori hodiny a hodiny stravili zvladnutim remesla. Len sa pousmeju a ani sa nebudu unuvat argumentovat, ze preco to je uplne mimo misu.
Dnes celkovo je milion ludi, ktori udmietaju zvladnut zakladne hudobne remeslo - hoci by ho aj azda zvladli dobre - namiesto toho sa potacaju metodou pokus-omyl, najdu si obecenstvo, ktore im to zerie a vzajomne sa tlapkaju po chrbatoch, ake je to mega...
Samozrejme sa najde aj percento snobistov, ktori sa pridaju, lebo je to trendy a nemaju paru o com to je a nerozumeju...
Ale beda, ked niekto pride a ukaze, ze cisar je nahy :)
Kde su tie, casy, ktore Seban spominal, ze niekde na rakuskom radiu, v dobach minulych, pustili nejake fusion ci co a potom nasledoval harmonicky rozbor skladby-pre laickeho posluchaca!
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #10 kedy: 22. August , 2016, 17:21:39 »

:)
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #11 kedy: 22. August , 2016, 17:24:43 »

myslim ze v mnozine tych co nedru a uzivaju si to a vie o nich niekto iny ako ich susedia je presne nula hudobnikov.
Kazda hudba nech ako jednoducho znie sa neda zahrat bez cvicenia. A veci ktore zneju najjednoduchsie sa najtazsie oklamu ked niekto nevie hrat
« Posledná zmena: 22. August , 2016, 17:29:46 od Juraj_T » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #12 kedy: 22. August , 2016, 18:09:51 »

moja žena vytiahne nastroj len na skúške  a výnimočne doma

Tak to mas blby.. Bavím sa skvele
Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #13 kedy: 22. August , 2016, 19:45:04 »

A tu je problém ... Sola zvládam v pohodke. Avšak dojde nejaký rýchly riff (Master of Puppets , Blackened) tak je problém  Smútim
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #14 kedy: 22. August , 2016, 21:38:58 »

A tu je problém ... Sola zvládam v pohodke. Avšak dojde nejaký rýchly riff (Master of Puppets , Blackened) tak je problém  Smútim


zastal si sa svojho nicku :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 22 otázok.