Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 15:09:50
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako sa učíte pesničky ?  (Prečítané 14990 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #15 kedy: 22. August , 2016, 22:04:05 »

A tu je problém ... Sola zvládam v pohodke. Avšak dojde nejaký rýchly riff (Master of Puppets , Blackened) tak je problém  Smútim


no vyzera ze prislo na najhorsie a budes musiet cvicit Bavím sa skvele ked mas nejaky riff co ti nejde tak ho treba cvicit pomalsie a postupne zrychlit. ak ta nebavi hrat stale tu istu pesnicku skus si zistit ktora presne technika ti nejde ktora ruka ti robi problem napriklad, a skus si na to najst nejake cvicenia. niekedy je lepsie si prejst nejake cvicenie chvilku kazdy den a casom uvidis zlepsenie. neviem ako si na tom so skolami  ale pozri si rock discipline od petrucciho tam je dobre vysvetleny koncept ako cvicit a zlepsovat sa.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #16 kedy: 22. August , 2016, 22:13:17 »


Kde su tie, casy, ktore Seban spominal, ze niekde na rakuskom radiu, v dobach minulych, pustili nejake fusion ci co a potom nasledoval harmonicky rozbor skladby-pre laickeho posluchaca!

na jednej strane ti rozumiem... na strane druhej - temu zalozil mlady chlapec, ktory je momentalne vo faze ze drti metlu a spoznava gitaru...  myslim, ze zatazovat ho s harmonickym rozborom je nemiestne  ha ha ha

a oňehdy Steve Vai niekde spominal, ze napr. taky Jeff Beck mozno ani len netusi kde je ton fis na g strune... a kukaj ho aku muziku robi...  Beeee
Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #17 kedy: 23. August , 2016, 07:08:03 »

no vyzera ze prislo na najhorsie a budes musiet cvicit Bavím sa skvele ked mas nejaky riff co ti nejde tak ho treba cvicit pomalsie a postupne zrychlit. ak ta nebavi hrat stale tu istu pesnicku skus si zistit ktora presne technika ti nejde ktora ruka ti robi problem napriklad, a skus si na to najst nejake cvicenia. niekedy je lepsie si prejst nejake cvicenie chvilku kazdy den a casom uvidis zlepsenie. neviem ako si na tom so skolami  ale pozri si rock discipline od petrucciho tam je dobre vysvetleny koncept ako cvicit a zlepsovat sa.
momentálne sa učím cvičenia z Speed Kills(MAB) Rock Discipline(JP) a Satrianiho(Guitar Secrets)-u toho satrianiho to je hlavne čo som si všimol o stupniciach a ich využití
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #18 kedy: 23. August , 2016, 08:06:29 »

tak potom uz len potrebujes cvicit a postupne to pride, ono asi ziadna zazracna rada ani neexistuje
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 23. August , 2016, 10:43:32 »

hlavne by bolo fajn kebyze sa nevyjadruju k cviceniu ti, ktori A) nikdy necvicili B) nevedia hrat tuto na fore  (ti o ktorych vravim to o sebe vedia a sami zareaguju na moj post uz to vidim)

 Bavím sa skvele lebo to je podobne ako ked severokorejcovi ukazes commodore a bude zasnut, ze to najviac bolsoj technika .. lepsej neni..
kebyze mu ukazes macbook tak mu asi exploduje hlava.. percepcia toho co je 'dobre zahrate a dostacujuce' je hlavne u hluchych ludi bez zmyslu pre rytmus markantne dalej od toho co realita skutocne ponuka a kam dany jedinec chce inklinovat.  Zdravíčko

funguje to asi takto: mas talent a cvicis, si kral..... nemas talent a cvicis, si pan..... mas talent a necvicis si hlupak..... nemas talent a necvicis, si pisalek na fore co predava haraburdy


vidim to aj na par ludoch ktori zacali hrat v dobe kedy som ja zacal a postupne sa na to vysrali.. pochopili ze vacsina z nich boli len snilci posluchaci co pri nicom realne nevydrzia.. gitara je na cely zivot..


ak s niecim zapasi clovek - problem je v hlave, neporozumel riffu, postupu, netusi preco sa to hra ako sa to hrat ma.. technika je len podklad na prejav toho, co ma clovek v hlave. Musis si tie veci vediet zaspievat, musis si ich vediet vyratat prstami na rukach, pochopit kedy nehrat (lebo aj pauza je nota).. cize vlastne co potrebujes je vratit sa asi o 3 kroky dozadu a trpezlivo prejst pomalymi vecami...
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #20 kedy: 23. August , 2016, 10:57:09 »

.. cize vlastne co potrebujes je vratit sa asi o 3 kroky dozadu a trpezlivo prejst pomalymi vecami...

..alebo zacat hrat na basu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #21 kedy: 23. August , 2016, 10:58:49 »

Karol  Zdravíčko Zdravíčko...trafil si to presne
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #22 kedy: 23. August , 2016, 11:32:48 »

reagujem
fuu Koalko taha s Teba mudrost ako s čerstvo vytlačeneho h
mal by osm si zmenit link na netalentovany pisalek na forach čo necvičí a predava haraburdy /a to že som ich teda za posledne roky predal dost a ked kukam že ich niekto predava dalej vždy si nahodí maržu aspon 50%  s chvalospevmi o raritkách  Bavím sa skvele .
Ty ritka jedna nevytretá
myslím že si opak mna teda talentovany čo veľa cvičí  , držím palce , s Tebou by som nemenil ani keby si sral zlate hovna


 Bavím sa skvele kks, to co sa tu deje na fore?Huh! mali by ste sa bud dobre ozrat alebo si nastruhat zopar faciek  Na zdravie!
« Posledná zmena: 23. August , 2016, 11:33:16 od kuker » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #23 kedy: 23. August , 2016, 11:33:11 »

reagujem
fuu Koalko taha s Teba mudrost ako s čerstvo vytlačeneho h
mal by osm si zmenit link na netalentovany pisalek na forach čo necvičí a predava haraburdy /a to že som ich teda za posledne roky predal dost a ked kukam že ich niekto predava dalej vždy si nahodí maržu aspon 50%  s chvalospevmi o raritkách  Bavím sa skvele .
Ty ritka jedna nevytretá
myslím že si opak mna teda talentovany čo veľa cvičí  , držím palce , s Tebou by som nemenil ani keby si sral zlate hovna

trafena hus zagagala  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 23. August , 2016, 11:49:23 »

myslim, ze netalent, co cvici jak sprosty je vacsia tragedia, ako talent, co na to sere  Popiskujem si najsmutnejsie je ked talent cvici jak hovado a ma z toho hovno, takych je 90% vsetkych cviciacich talantov. z tohto pohladu su na tom najlepsie ti, co necvicia, ale dobre sa zabavia, cize za mna bod pre Stevina  Na zdravie!
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #25 kedy: 23. August , 2016, 11:55:40 »

az na to ze vacsina tych dobrych gitaristov, co tvrdia ze necvicia v skutocnosti len hraju vela co je svojim sposobom ekvivalent cvicenia. smutne je potom ked sa toho chyti nejaky blbecek a zacne ukazovat ze aha ani billy gibbons necvicil
« Posledná zmena: 23. August , 2016, 11:56:03 od glamrocker » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 23. August , 2016, 11:58:07 »

myslim, ze netalent, co cvici jak sprosty je vacsia tragedia, ako talent, co na to sere  Popiskujem si najsmutnejsie je ked talent cvici jak hovado a ma z toho hovno, takych je 90% vsetkych cviciacich talantov. z tohto pohladu su na tom najlepsie ti, co necvicia, ale dobre sa zabavia, cize za mna bod pre Stevina  Na zdravie!

Trafil si presne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #27 kedy: 23. August , 2016, 12:16:55 »

podla mna zalezi od konkretneho cloveka. ak si chce niekto len ako hobby brnknut co mu napadne a vyslovene sa mu nechce cvicit tak nech necvici, sak to je kazdeho vec.

Akonahle tym ale chce clovek nieco dokazat, nedajboze si spravit z hudby karieru, tak je ovladnutie remesla (stastie praje pripravenym, efektivita je dolezita) a teoreticke znalosti klucove (napr. na pomenovanie a vyriesenie konkretneho problemu, alebo diskusiu o nom pri kompozicii / aranzovani ci uz chce byt clovek session player alebo clen kapely ktora ma naslapnute a potrebuje hudobne problemy riesit rychlo).


Zaznamenané

Captain SEXXX !!
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #28 kedy: 23. August , 2016, 12:26:25 »

Cvicenie nikdy nieje na skodu. Horsi je talent ktory necvici, ako talent ktory cvici. Talent je podla mna mozno tak 20%, zvysok je cvicenie. Mna napriklad gitara bavi tym viac, cim viac cvicim, cize cvicenie a "zabava" u mna idu ruka v ruke :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 23. August , 2016, 12:50:51 »

myslim, ze netalent, co cvici jak sprosty je vacsia tragedia, ako talent, co na to sere  Popiskujem si najsmutnejsie je ked talent cvici jak hovado a ma z toho hovno, takych je 90% vsetkych cviciacich talantov. z tohto pohladu su na tom najlepsie ti, co necvicia, ale dobre sa zabavia, cize za mna bod pre Stevina  Na zdravie!

A co ma akoze z toho mat?Ze bude hrat predskokana henry tothovi v aligatore? :D  to sa tu vsetko meria len financnym uspechom a tym ze ake huste angazma ma? Kazdy ma uplne ine motivatory.

Ja napriklad by som ani zanic nechcel hrat v tourujucej uberaktivnej kapele. Mam pracu, co ma fakt dobre zivi, nemam rad neistotu, muziku mam ako konicek a sposob kreativneho vyzitia. A budem ju mat nadosmrti.

Byt aktivny muzikant a nemoct hrat vlastne skladby (lebo to su nasi hudobnici povacsinou), nemoct ist na dovolenku ani len na slnecke jazera lebo nemam listok na bus, nemat zivot niekolko rokov lebo treba zarobit, byt doma na chvilu s rodinou, spat v dodavke, 90% casu stravit na ceste a potom 5% na stagei a 5% v studiu.

Dnes je doba, ze talent, co cvici, dokaze zuzitkovat veci uplne inak. Mame tu net, moznosti ako sa prejavit je nekonecne vela. Ked mas talent a cvicis alebo aj ked nemas talent a cvicis, niekam to aspon posunies s hrou a skoncis minimalne s podobne dobrymi hudobnikmi v nejakom telese. A nebudes musiet zamestnavat zenu na basu aj ked nevie spievat a hrat.  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.