Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 18:01:52
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pink floyd  (Prečítané 72621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #195 kedy: 25. Február , 2015, 14:22:53 »

s progym si dovolim nesuhlasit ohladom "vaty" na starych albumoch - podla mna naopak, vtedy boli dlhsie, hypnoticke, experimentalne kusy (v ramci rocku) novotou a zvlast v dielach floydov mali hlboke opodstatnenie - tento pristup bol vlastne ich esencialnou zlozkou. ale zaroven nesuhlasim ani s yngwierom pri porovnani endless river s ummagumma. kym ummagumma bola "groundbreaking" dielo vo svojej dobe, endless river je sentimentalnym navratom k dnes uz hudbe/konceptu davnej minulosti.

pre mna je skor navstevou muzea, akokolvek prijemnou a urcite nie nejakou sucasnou podobou pinkfloyd
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #196 kedy: 25. Február , 2015, 14:28:55 »

...skoda, ze sucasna "vata" nema rovnaku prichut mystiky, ako pred 45 rokmi....


myslím, že dnes je na svete toľko a tak skvelej a objavnej hudby, akurát nesvieti na vrcholoch "rebríčkov"
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #197 kedy: 25. Február , 2015, 14:34:24 »

yesfan: v podstate suhlas :) Netvrdim, ze ide o sucasnu podobu PF, sucasna podoba PF uz neexistuje. Po 20 rokoch sme sa dockali dielka, ktore je akymsi zhrnutim omrviniek zo stola, bol tomu dany dokonaly zvukovy dizajn sucasnosti, ale svojim charakterom sme skocili dozadu o 45-46 rokov, to je asi vsetko. Predpokladam, ze znesie porovnanie s CD sucasnych undergroundovych umelcov a len cisto teoreticky, vzhladom na ten charakter, podla mna, by zapadol ako album z roku 1970, nieco ako Ummagumma II. :) Urcite smeruje skor k tomu obdobiu, pasuje tam viac, nez do tohto obdobia - teda do casu po The Division Bell...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #198 kedy: 25. Február , 2015, 15:09:11 »

s progym si dovolim nesuhlasit ohladom "vaty" na starych albumoch - podla mna naopak, vtedy boli dlhsie, hypnoticke, experimentalne kusy (v ramci rocku) novotou a zvlast v dielach floydov mali hlboke opodstatnenie - tento pristup bol vlastne ich esencialnou zlozkou.

Lenze si porovnaj dlhy kus uz len z britskej sceny trebars od znamych Genesis Suppers Ready, od Van Der Graaf Generator Plague Of The Lighthouse keepers, kde tie napady ozaj srsia a cloveka to fakt bavi, od unavnej jednotvarnej nudy od Pink Floyd (Atom Heart Mother, Echoes atd.) v tych istych rokoch. O instrumentalnych vykonoch ani nehovorim. :)

Skor mi to pride, ze kym sa Pink Floyd este v roku 72/73 utapali v 60s psychedelii, ine skutocne novatorske/progresivne kapely uz boli uplne inde.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #199 kedy: 25. Február , 2015, 15:10:46 »

k niektorym albumom sa clovek vrati az po case a vnima ich ptom uz inak...Ide o PF - myslim, ze je to takto prirodzene :)

Prave naopak, cim viac mam z progrocku napocuvaneho, tym menej povazujem PF za progrockovu kapelu. :)

Netvrdim tym ale, ze ich mam nutne menej rad.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #200 kedy: 25. Február , 2015, 18:24:45 »

Klavesy mi niekedy dost pripominaju album wish you were here. Inak je ten album taky ako som cakal, ze bude od 70 rocnych dedov, teda trochu nuda a vyvar. Ale som fanusik len od dark side po the wall, ostatnemu neviem prist na chut.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #201 kedy: 25. Február , 2015, 18:46:34 »

Existuju z toho obdobia od dark side 73 po wall 79 nejake oficialne koncerty na videu? Teda okrem pompeji (ktore su akoze MEGA aj ked tam zrovna nehraju songy z obdobia na ktore sa pytam) a okrem koncertov steny. Nepodarilo sa mi najst nic. Nejaky zivak, tusim zo 74 som uz na audio kazete pocul, ale to je iba audio.
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #202 kedy: 26. Február , 2015, 14:33:11 »

to progy:  ja by som sa tiež bez irónie priklonil k tomu nemiešať Pink Floyd s kapelami ako VDGG. Tí sú predsa len bližšie možno Zappovi  a podobnej avantgarde založenej viac na povedzme "technickom" muzikantstve ako na atmosfére, akomsi impresionizme, na akom fungovali práve Floydi - a v čom kráľovsky vynikli, preto sa aj tak preslávili.

Čiže, u mňa majú floydi tiež bližšie k (psychedelickému) pop/rocku ako k "prog" rocku, zvlášť ako ho vnímame dnes. ohľadom starých čias tohto žánru by som sa - a zvlášť v prípade pink floyd -  priklonil eventuálne k termínu "art rock", ktorý ich podľa mňa lepšie vystihuje.

čo sa týka toho, či sú floydi nudní, či nie - subjektívna záležitosť. mne osobne sa veru nestalo, že by ma napr. práve tebou spomenutý album Atom Heart Mother niekedy nudil - a zhodou okolností som na tomto albume neuveriteľne dlho frčal ako na jednom z najobľúbenejších. ale ako sa asi zhodneme, je to dosť subjektívne. človek, ktorý nemá vzťah k ambientu, dlhým kusom, ktoré nechávajú priestor poslucháčovej imaginácii bude zákonite posudzovať AHM a podobné kusy ako "nudu".

tiež vy som trošku na pravú mieru uviedol svoj termín "vata" v súvislosti s novým albumom endless river. použil som ho asi trochu nesprávne na označenie niečoho, čo neprináša primárne nič nové a nie ako vyjadrenie niečoho menejcenného, alebo nadbytočného. súhlasím samozrejme presne s yngwierom a tým, že ide o album-poctu spoločným časom a v tomto kontexte je to cenné aj príjemné počúvanie.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #203 kedy: 26. Február , 2015, 15:14:14 »

Dakujem, yesfan, myslim, ze si to vystihol. Urcite by som to lepsie nenapisal. Len dodam, ze floydi sa tymto poslednym albumom vlastne aj vratili k postupom tvorby, ktore fungovali najlepsie - hlavne v ich najsilnejsej ere - teda spolocne jamovanie a prikladanie napadov jednotlivych clenov do spolocneho diela - aj preto je tento album opät iny a mozno silnejsie pripomina stare casy :) Nie su to skladby D. Gilmoura, ako na poslednych 2 albumoch bez Watersa. Opät je to spolocna produkcia.
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #204 kedy: 26. Február , 2015, 15:30:36 »

to progy:  ja by som sa tiež bez irónie priklonil k tomu nemiešať Pink Floyd s kapelami ako VDGG. Tí sú predsa len bližšie možno Zappovi  a podobnej avantgarde založenej viac na povedzme "technickom" muzikantstve ako na atmosfére, akomsi impresionizme, na akom fungovali práve Floydi - a v čom kráľovsky vynikli, preto sa aj tak preslávili.

VDGG a Zappa? Ved VDGG stavaju svoje kompozicie primarne na atmosfere.  :) Atonalne pasaze, vyuzivanie jazzovych prvkov... -  to je Zappa a napr. Fripp, ale im je to absolutne cudzie. Skor ide o to, ze su agresivnejsi ako PF a nesklzaju do ambientu, ale do temnoty (H to he, Pawn hearts). Hammill miestami posobi az pateticky a prehnane, o com sa v pripade PF neda vobec hovorit, pretoze ta ich ,,atmosfera" je v tom, ze konstatne udrzuju melodiu, ktora sa rozvija len velmi pomaly a je repetitivna, kdezto VDGG zrazu prepnu do sialenstva a po par sekundach sa vratia spat k motivu zo zaciatku, ktory je doplneny o prvky z jednotlivych casti skladby. Neposobi to zbytocne a nezrozumitelne, ako 6 minutove instrumenalne vaty na vacsine albumoch KC.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #205 kedy: 26. Február , 2015, 15:49:58 »

to progy:  ja by som sa tiež bez irónie priklonil k tomu nemiešať Pink Floyd s kapelami ako VDGG. Tí sú predsa len bližšie možno Zappovi  a podobnej avantgarde založenej viac na povedzme "technickom" muzikantstve ako na atmosfére, akomsi impresionizme, na akom fungovali práve Floydi - a v čom kráľovsky vynikli, preto sa aj tak preslávili.

Je to subjektivne, pretoze trebars pre mna je album Pawn Hearts podstatne atmosferickejsi ako Meddle z toho isteho roku. :) VDGG je prave progrockova kapela, ktora malo stavia na instrumentalnom predvadzani sa a prave skor stavia na lyrizme a budovani atmosfery.

Čiže, u mňa majú floydi tiež bližšie k (psychedelickému) pop/rocku ako k "prog" rocku, zvlášť ako ho vnímame dnes. ohľadom starých čias tohto žánru by som sa - a zvlášť v prípade pink floyd -  priklonil eventuálne k termínu "art rock", ktorý ich podľa mňa lepšie vystihuje.

S tym suhlasim, Pink Floyd mi nikdy nesedeli vo velkej skatulke "progrock".

čo sa týka toho, či sú floydi nudní, či nie - subjektívna záležitosť. mne osobne sa veru nestalo, že by ma napr. práve tebou spomenutý album Atom Heart Mother niekedy nudil - a zhodou okolností som na tomto albume neuveriteľne dlho frčal ako na jednom z najobľúbenejších. ale ako sa asi zhodneme, je to dosť subjektívne. človek, ktorý nemá vzťah k ambientu, dlhým kusom, ktoré nechávajú priestor poslucháčovej imaginácii bude zákonite posudzovať AHM a podobné kusy ako "nudu".

Mam rad aj ambient, v klude aj monotonnu elektroniku. Napriklad na styl PF ma viac bavi album Halloween od franc. kapely Pulsar z tych rokov. http://www.progarchives.com/album.asp?id=1127
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #206 kedy: 26. Február , 2015, 16:59:46 »

VDGG a Zappa?

napísal som len, že sú bližšie k Zappovi ako k Floydom. (aspon skladba "Plague..." ktorú si menoval) Zappa má dosť širokú tvorbu aby to mohla byť pravda  Žmurk ale to je jedno. jednoducho - podľa mňa je vždy ťažko porovnávať - tí boli zaujímavejší ako oní, tí boli lepší muzikanti ako floydi... a ani to netreba. mlieko už je dávno rozliate...  :)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #207 kedy: 08. Február , 2017, 09:08:54 »

Páni to celkom dobre opajcli.... (a dodali i Atom Heart Mother a kadečo iné ako tak pozerám !)

« Posledná zmena: 08. Február , 2017, 09:29:06 od yesfan » Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #208 kedy: 08. Február , 2017, 10:21:31 »

to vyzera dost dobre, si niekedy kuknem cele :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #209 kedy: 10. Február , 2017, 09:03:00 »

To sa Progacovi nebude pacit, lebo tam nemaju hajwaty  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.