Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:37:06
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Identifikácia Fender  (Prečítané 2080 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 24. August , 2016, 23:55:16 »

Nazdar,

mám na vás takú menšiu otázku. Keďže som ešte nikdy neriešil gitary typu Fender (osobne hrávam na všetko možné okrem Fender), prednedávnom som dostal celkom fajn ponuku na Telecaster. Chlapík mi písal, že je to mexická výroba, ročník 94, snímače texas special. Moja otázka znie: Dá sa nejako zistiť zo sériového čísla či sa jedná o originál, z akého dreva a pod? Našiel som nejaké stránky ohľadne vyhľadania histórie gitár a tam mi vyhodilo že je to teda toto:
Your guitar was made at the
Ensenada Plant (Fender), Mexico
in 1994 - 1995
Production Number: blablabla
Ide mi len o to, že gitaru som ešte nemal možnosť vyskúšať. Taktiež neviem ako je komplet originál, keďže u Fendera je krk šróbovaný a ja som doteraz hral výhradne na lepené krky, preto som voči tomu trocha skeptický. ide však len o to, že žiadam o radu nakoľko moje skúsenosti v tomto smere sú nulové. Vopred vďaka za všetky vaše odpovede.


* unnamed.jpg (60.11 KB, 710x947 - prehliadnuté 295 krát.)

* unnamed (3).jpg (99.89 KB, 710x947 - prehliadnuté 276 krát.)
Zaznamenané

Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. August , 2016, 00:06:06 »

Ešte nejaké fotky hlavy ...


* unnamed (2).jpg (181.7 KB, 710x947 - prehliadnuté 285 krát.)

* unnamed (1).jpg (116.44 KB, 710x947 - prehliadnuté 278 krát.)
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #2 kedy: 25. August , 2016, 05:52:55 »

No, je to mexicke tele, rocnik 1994.  Popiskujem si

Oproti klasickej konstrukcii ma telo s najvacsou pravdepodobnostou z topola a druha specialitka je, ze ma tzv. toploader kobylku, t. j. struny nejdu cez telo, ale su uchytene priamo o kobylku (vidis aj chybajuce diery na zadnej strane gitary).

Snimace boli menene, texas special sa nedavali seriovo.

Coz ale nemeni nic na skutocnosti, ze to moze byt super gitara a treba ju v prvom rade riadne poskusat, ako ti padne zvukovo a do ruky.  Som za vodou kámo
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 25. August , 2016, 08:32:48 »

mam teraz take iste z 95teho doma v ciernom pozicane od kamosa.. ta kobylka je uplne ale uplne prijebana.....

 kebyze kupujem tele chcem struny cez telo bezpodmienecne.. miestami sa to neda dobre nastavit lebo struna rezonuje o tie vruty kamenov ktorymi sa nastavuje vzdialenost. je tam taka pruzinka okolo vrutu a tam sa dotyka struna ako sa lame..

aj cely ten kamen v ktorom ta struna sedi je uplne ale uplne prijebany je tam tenucka drazka bez ohladu na to aka hruba struna tam ma ist.. cize ked hram silnejsie tak to kludne vyskoci.. ak to nastavim vyssie nech sa to viac lame, tak uz je to zas prijebane a moc vysoko atd atd... cize si toto zvaz..



Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 25. August , 2016, 09:19:23 »

Gitara vyzera ze je original Mexico z 94 roku a ta kobylka - urcite by som si ju dal vymenit  - struny skrz telo k tele proste patri podla mna a vymena nie je problem a ani by to nemalo vela stat. Daaj si pozor ako hraju vsetky struny, ci tam nemas nejake hluche miesta, popripade ci nejaka struna neznie slabsie atd., lebo s tym som sa u tychto mexickych gitar uz stretol. Ak ti inak sedi do ruky a paci sa ti zvukovo, tak to zober a hlavne na nej vela hraj.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 25. August , 2016, 09:40:07 »

oh wow cize sa to da bez problemov vymenit? ze to niekto vrtne a da sa tam lepsi mostik?
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #6 kedy: 25. August , 2016, 10:47:01 »

...to sa bezne na týchto mexických fendroch robievalo, treba to dat spravit gitararovi, viem ze napr. Lojzo Krajicek takto prerabal telkaca Temovi
« Posledná zmena: 25. August , 2016, 10:48:40 od mr. redwine » Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. August , 2016, 13:11:55 »

oh wow cize sa to da bez problemov vymenit? ze to niekto vrtne a da sa tam lepsi mostik?

Treba zajst za gitararom (napr. Igor Keller) a ten to spravy, treba okrem navrtania dier a osadenia kobylky (odporucam s kompenzaciou alebo klasika 6 kamenov) aj osadit take male uchyty strun vid:
https://www.google.sk/search?q=fender+telecaster+string+through+body&biw=1540&bih=861&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj90vKOxNzOAhUpDsAKHfMmADYQ_AUIBigB#imgdii=Kv8G3hupUhdknM%3A%3BKv8G3hupUhdknM%3A%3BxDae80LPuUCgSM%3A&imgrc=Kv8G3hupUhdknM%3A

https://www.google.sk/search?q=fender+telecaster+string+through+body&biw=1540&bih=861&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj90vKOxNzOAhUpDsAKHfMmADYQ_AUIBigB#imgrc=hxEk28HriHjrWM%3A

Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.