Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 11:53:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na sample - tvorba, live  (Prečítané 4133 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« kedy: 05. September , 2016, 07:04:41 »

Zdravim,

Je to sice trochu off topic pre gitaristicke forum, ale je tu vela ludi ktori sa zaoberaju home nahravanim, software, atd tak hadam niekto poradi.

Rad by som sa naucil vytvarat take tie melodicke, atmosfericke sample, pravdepodobne pre rockovu/metalovu hudbu. Prikladam ukazky, aku mam asi predstavu > ano presne tie najviac preflaknute  Na zdravie!





No moja otazka. Bol by niekto ochotny podelit sa o znalosti - ako zacat, aku techniku, aky DAW, ake VST, pripadne ako na live vystupenie?

Idealne ak by sa bol ochotny niekto stretnut a  darovat mi svoj cas, platim pivo (BA).

Dakujem velmi pekne za akekolvek rady.
 Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 05. September , 2016, 10:57:48 »

...
Rad by som sa naucil vytvarat take tie melodicke, atmosfericke sample, pravdepodobne pre rockovu/metalovu hudbu...

bud nerozumiem, co mas na mysli alebo mas popletene pojmy. nepocuval som ukazky cele, ani vsetky, ale vsimol som si, ze v nich pocut aj syntaky ? takze spravne rozumiem, ze sa pytas na tie syntakove zvuky ?

alebo ozaj myslis "melodicke, atmosfericke sample" ? sample = v preklade vzorka, v terminologii elektronickej hudby sa tym mysli vzorka zvuku, cisto teoreticky moze ist aj o vzorku "melodickeho, atmosferickeho" zvuku, ale ja som sa osobne s tykymto pouzivanim tohto pojmu moc nestretol ... takze sa radsej spytam, ak si ujasnime spravnu terminologiu, urcite si aj spravne dokazeme poradit  Žmurk
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #2 kedy: 05. September , 2016, 11:19:02 »

bud nerozumiem, co mas na mysli alebo mas popletene pojmy. nepocuval som ukazky cele, ani vsetky, ale vsimol som si, ze v nich pocut aj syntaky ? takze spravne rozumiem, ze sa pytas na tie syntakove zvuky ?

alebo ozaj myslis "melodicke, atmosfericke sample" ? sample = v preklade vzorka, v terminologii elektronickej hudby sa tym mysli vzorka zvuku, cisto teoreticky moze ist aj o vzorku "melodickeho, atmosferickeho" zvuku, ale ja som sa osobne s tykymto pouzivanim tohto pojmu moc nestretol ... takze sa radsej spytam, ak si ujasnime spravnu terminologiu, urcite si aj spravne dokazeme poradit  Žmurk

Ano, prepacte, syntaky. Amen brother!!! Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 05. September , 2016, 11:41:24 »

tak mas odpoved. je to syntak ktory hra taky zvuk. mozes pouzit externy syntak alebo mozes pouzit SW syntak. v syntaku taky zvuk uz bude alebo si taky zvuk naprogramujes.

ak sa pytas na DAW, tak sucastou niektorych byvaju uz aj interne syntaky. napriklad sucastou Cubase je syntak Embracer, velmi jednoduchy na ovladanie a velmi sikovny na taketo podmazove atmosfericke zvuky.

inak je to otazka na ktoru tazko odpovedat jednoducho alebo konkretne. potrebujes mat nejaky ten syntak (syntaky) a potrebujes sa s nim naucit robit. potom si skratka urobis presne take zvuky, ake chces. cim sofistikovanejsie zvuky budes potrebovat, tym lepsie musis vediet so syntakmi robit (synteza, druhy syntez, filtre, obalky, modulacie ... )



inak kludne je mozne, ze kedze sa do hentakych gitar v zanry pouziva +/- rovnaky zvuk, ze existuje nejaky jednoduchy SW, ktory robi uz rovno tie hotove zvuky a nemusis nic viac okolo toho vediet, ale ja taky nepoznam.

podobne zvuky ako preset ma v podstate takmer kazdy syntak, takze treba si len nejaky zaobstarat a hladat.

sucastou takychto zvukov bava zaroven aj ich nasledne efektovanie, konkretne tuto priesor (reverby / delaye), chorusy, ekvalizacia ...

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #4 kedy: 05. September , 2016, 12:25:21 »

abo sa vyser na syntaky a porob si plochy s gitarami, vid. Architects (Lost Forever, Lost Together / All our gods have abandoned us) - vacsina tych backround/ambient zvukov je zefektovana gitara, vela z toho sa aj hralo nazivo.

ale co sa tyka syntakov, tak to je len polovicka uspechu, efektovanie je druha. na youtube je kopu tutorialov + je kopa free vst syntakov
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 05. September , 2016, 14:24:13 »

sú dve cesty. Buď na živé vystupovanie s hardwerom (synťáky). ktoré sú zamerané na také zvuky, alebo softwerovo v PC. Ako písal štyri oči, rôzne VST prgramy, ktoré simulujú už známe skutočné historické či súčasné synthy, alebo cez Kontakt, ktorý má všelijakých atmosférických zvukových bánk celé mrte...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 05. September , 2016, 14:50:54 »

toto je na full time studium ak to chce robit clovek dobre a nie ze dve sedenia za pivo...to ako ti to bude zniet bude prave rukopis tvojej kompozicie, tie zakladne zvuky stoja v 99% pripadoch na hovno, ono to trva aj roky kym clovek najde ze co chce pouzivat. A veci zacnu zniet ako som aspon ja  chcel az ked som sa babral so skreslenim padov, a primiesaval spolu viacero efektov, ale stale to bolo uroven zakladna skola.. tak som sa na to vysral lebo zas tolko casu nemam.. Bavím sa skvele
a hlavne! zakladny princip funguje jak pri efktoch s gitarou ze vela skodi, najst ten pomer je najtazsie, aby to neznelo jak jadranka
co som kukal tak v studiach sa teraz  robi taka finta ze sa podmazne basa synthovym padom.. a potom to hra mega siroko.. vyslovene ze to hra to iste co basa tie tony ale vyplni to ten priestor este viac. ale to uz je zavisle od zanru, ked hra niekto arakain tak bude chciet varhany proste..
« Posledná zmena: 05. September , 2016, 14:53:09 od kaolko » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.