Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 06:42:16
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Obly vs. rovny radius hmatnika  (Prečítané 1885 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« kedy: 19. September , 2016, 21:48:22 »

Ahojte,
aky radius vam najlepsie sadne do ruky?

Dlho som zhanal jednu gitaru a ked sa mi ju podarilo ziskat, zistil som, ze ma krk takmer plochy. Hra sa na tom fajn, no ked chytim potom lacne Tele s oblejsim radiusom, pride mi ovela muzikalnejsie. Take zivsie a prirodzenejsie, aj ked na metale to nie je.

Taky pocit som mal aj zo vsetkych Ibanezov, plochy a menej muzikalny. LTD vyssie rady sa mi zdali ako fajn kompromis. Ale najlepsie mi v rukach sedia oble Fendrove radiusy. Aj ked zasa tam sa mi horsie nastavuje dohmat.

Poznate nejaku gitaru s oblejsim radiusom, ktora by sa dala zoservisovat ako superstrat (dohmat cca 2 mm)?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 19. September , 2016, 22:03:52 »

Ahojte,
aky radius vam najlepsie sadne do ruky?

Dlho som zhanal jednu gitaru a ked sa mi ju podarilo ziskat, zistil som, ze ma krk takmer plochy. Hra sa na tom fajn, no ked chytim potom lacne Tele s oblejsim radiusom, pride mi ovela muzikalnejsie. Take zivsie a prirodzenejsie, aj ked na metale to nie je.

Taky pocit som mal aj zo vsetkych Ibanezov, plochy a menej muzikalny. LTD vyssie rady sa mi zdali ako fajn kompromis. Ale najlepsie mi v rukach sedia oble Fendrove radiusy. Aj ked zasa tam sa mi horsie nastavuje dohmat.

Poznate nejaku gitaru s oblejsim radiusom, ktora by sa dala zoservisovat ako superstrat (dohmat cca 2 mm)?
Toto riesim posledne dva roky velmi casto. Vsetko je o style, aky hras a akym hras. Tak ako si neviem predstavit trebars na Ibaneze obly radius, tak na strate plochy.

Osobne uplne najviac mi sedi PRSacky radius, cize 10tka. Na Suhr modern mam 16 - uplne shrederska gitara a zas na Suhr classic mam 9-12, co zas chce ine hranie.

Zas tie vintage Fendre, kde mali radius okolo 7,5 (ci kolko...), musi byt riadne peklo na hranie... Uz pod 9 mi je neprijemne, hlavne hrube E tak netwanguje jak si predstavujem.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #2 kedy: 19. September , 2016, 22:28:33 »

Ja mam rad oblejsi radius, ale treba mat na pamati ze nedas dohmat tak nizko ako na rovnejsom. Pri nizkom uz nevybendujes nic na tenkom ecku. 9ka je taka v pohode, ja mam na jednom strate 7,25 a musim mat struny vyssie. Mne osobne vacsi ako 10 uz nesedi, je to ale individualne
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #3 kedy: 20. September , 2016, 06:20:13 »

Hm... je to rozdiel iba 0,5 palca a pritom pocitovo obrovsky. Tele ma 9,5 a ten superstrat 10. Ale ked si to teraz dohladam spatne, tak gitary, ktore som mal najradsej mali prave 9,5 neck radius. Napr. Squier CV Strat 60's.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 20. September , 2016, 07:37:14 »

Zalezi fakt od stylu.

Ale tak superstraty su myslene ako metlacke gitary, nie na bendingovy blues  Bavím sa skvele

A co tak compound radius, mas urcity kompromis, ze obly nizsie na akordy a plochejsi vyssie, ten ti nevyhovuje?

Ja mam rad obly, ale tak ja neshreddujem.  Neviem
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.