Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 13:54:58
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JOYO effekty  (Prečítané 9124 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 31. Október , 2016, 22:09:11 »

Mal som Vintage Overdrive, chorus a aj delay. Joyo je to iste, co Harley Benton (Thomann) alebo Razzor (Kytary.cz).

Vintage Overdrive je skvely tubescreamer, za tie prachy top. Ale skreslenie ma neoslovilo. Ako TS vsak vyborne.

Chorus je tiez super. A za 35 € maju digital delay - velmi dobre bolo aj to.
Tak na TSko som nikdy nepozeral ako na skreslenie (dist), ale ako na "OD".
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 31. Október , 2016, 22:10:15 »

Ano, Ultimate je OCD.
Co sa tyka vydrze, tam by som asi bol ochotny sa obavat len footswitchov. Teda "len"... no... Ale to moze byt tiez individualne. Hlavne je, ze to nie su plastove krabice ako Behringery ale riadne hammomdy (takze vydrzia aj punkerom) a hra to bezchybne za smiesne ceny.
Vsak prave na tie switche myslim... Ale v tom lepsom pripade sa vymeni za nieco poriadne a jazda pokracuje.  Bavím sa skvele A samozrejme, kovova krabica potesi. :)
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #17 kedy: 01. November , 2016, 07:48:59 »

Tak na TSko som nikdy nepozeral ako na skreslenie (dist), ale ako na "OD".
To je otazka pojmologie  Na zdravie! Aby som bol teda presnejsi, nenadchol ma overdrive  Žmurk
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. November , 2016, 08:48:24 »

Tak na TSko som nikdy nepozeral ako na skreslenie (dist), ale ako na "OD".

Existuje definícia rozdielu medzi "Dist" a "OD"?
Lebo ja som také nikdy nevidel a u niektorých výrobcov sú rôzne označené podobné krabice.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 01. November , 2016, 09:40:16 »

Existuje definícia rozdielu medzi "Dist" a "OD"?
Lebo ja som také nikdy nevidel a u niektorých výrobcov sú rôzne označené podobné krabice.

OD su diody v spatnej vazbe a Dist voci zemi. Niektori vyrobcovia v tom maju z neznameho dovodu zmatok. V praxi das na OD gain 100 a je to slabe, skor len nakopavac, a na Dist ked das 100, tak je to znatelne dravejsie.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 01. November , 2016, 10:32:42 »

Existuje definícia rozdielu medzi "Dist" a "OD"?
Lebo ja som také nikdy nevidel a u niektorých výrobcov sú rôzne označené podobné krabice.
Samozrejme, ze existuje. Tuto som to spominal.

Petea Thorna povazujem za TOP youtubera ohladom testov krabic/zosikov/rad, atd... Stale sledujem jeho kanal a tesim sa na nove videa. Zaroven je velmi velmi sikovny gitarista, pacia sa mi jeho licky, napady, songy.

Treba si ale dat pozor na aky zosik a co testuje, pretoze niektorou krabicou skor dokrmi charakter daneho zosiku a viacero ludi nabera dojem, ze takto dany efekt hra.

Preto si osobne vsimam, ci ide skor o skreslovac alebo nakopavac, kde za skreslovac povazujem plnohodnotny, stavnaty, nahradzujuci "druhy kanal" skreslenie ako napr. Plexitone, Bogner Red/Blue, Boss DS1, RAT a pod. Tu je dolezity cisty kanal. Treba si vsimat (v pripade zaujmu o dany produkt), ci testuje do "UK" typu zvuku alebo "US".

A za Overdrive povazujem napr. klasicky screamer. Ak pouzivam crunch, tak OD ho dofarbim, ale vzdy je ten zakladny a vacsi podiel zvuku prave samotny zosik.

Kupil som si AJ skrz tejto ukazky Sick As OD - - ktory je fakt vyborny a rozumie si s kazdym zosikom, no takto, ako hra jemu v tomto videu hra prave LEN s Bassmanom. :) Mam to odskusane, kedze Bassman 68 pouzivam casto.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 01. November , 2016, 17:11:59 »

Samozrejme, ze existuje. Tuto som to spominal.
A za Overdrive povazujem napr. klasicky screamer.

Teraz naozaj nechcem rýpať, toto je ale tvoj názor. Pýtal som sa, či existuje oficiálna definícia rozdielu medzi Dist a OD.
Tak ako rozdiel medzi "Chorus" a "Flanger" je niekedy trochu nejasný.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 01. November , 2016, 17:21:25 »

Teraz naozaj nechcem rýpať, toto je ale tvoj názor. Pýtal som sa, či existuje oficiálna definícia rozdielu medzi Dist a OD.
Tak ako rozdiel medzi "Chorus" a "Flanger" je niekedy trochu nejasný.
Andrej, samozrejme elektroteoretizovat nebudem. Hadam je kazdemu pokrocilejsiemu gitaristovi jasne, co je Overdrive a co je Distortion a hlavne rozdiely medzi tym. Uz som to pisal vyssie a nie je to len moj nazor. Samotny screamer do cisteho je sice velmi dobry, hlavne do Fendra, ale nejake mega skreslenie s tym nespravis, trebars na rytmiku. Pri distortione ano, ako napr. PlexiTone.

A ked niekto nepocuje rozdiel medzi flangerom a chorusom, tak nemam chut sa ani bavit s tak hluchym clovekom.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 01. November , 2016, 17:21:41 »

A hlavne - serme na to, tema je niekde uplne inde.
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #24 kedy: 01. November , 2016, 19:08:57 »

Techicky je to stale skreslenie a toto forum je v poslednej dobe dost butthurt-based. Co je skoda.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 01. November , 2016, 19:37:17 »

uplne bezne aparatove firmy nazvu plnohodnotne skresleny kanal "boost" a daju tam moznost prepnut OD1/OD2. ina firrma zase vyraba krabicku s malym skreslenim a nazve ju overdrive a skrabcku s vacsim skreslenim nazve distortion, ale stale su to len slovicka a nie "definicie" ...

hranica medzi chorusom a flangerom je velmi tenka a niektore chhorusy su principialne konstrukcne flangery s nemoznostou nastavenia do vyrazneho pocutelneho "flanhge" efektu.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #26 kedy: 01. November , 2016, 19:57:17 »

aj ja som dnes objednal Joyo JF-11 6 Band Equalizer.Dufam ze si poladim trosku zkreslenie na ashdowne cez fx send return.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #27 kedy: 02. November , 2016, 08:45:24 »

Update ohladom piskania. Je to napajaci zdroj. V pedal boarde nemam ziaden lacák a vydava to divne zvuky. Je to na hovno ale unosne zatial.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.