Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 10:08:36
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JOYO effekty  (Prečítané 9140 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 05. Október , 2016, 06:52:41 »

 ták  je známe ,že tieto pedále kopírujú z veľkej časti známe dobre hrajúce efekty

prešli vám tieto pedále pod nohami Huh! aké máte skúsenosti s nimi ,

JOYO JF-32 Hot Plexi   ,že by kopia plexitone od Carl Martin Huh!
Joyo Us Dream   - kopia Suhr riot  (rozobral som tento pedál a  skúmal a vyzerá to že to je 95% kopia )
JOYO JF-01 Vintage overdrive    TS808-9 (rozobral som tento pedál a podla odsledoval som schému tiež to je kopia tubescreameru)
Joyo Ultimate Drive  - OCD Fulltone  
JOYO JF-38 Roll Boost   MXR micro amp

napíšte s akými JOYO alebo razzor pedálmi ste sa stretli ....


ja som mal ultimate overdrive kt bol perfektná kopia tubescreameru ,tam neni čo vytknúť
a mám stále US dream kt je kopia suhr riot tak isto perfektný zvuk , páčil s a mi viacej ako DONER morpher ,
rozmýšlam o zakúpení hot plexi a Ultimate Drive
« Posledná zmena: 05. Október , 2016, 06:53:10 od tipek » Zaznamenané

lava_ruka_boha
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 70


« Odpoveď #1 kedy: 18. Október , 2016, 14:12:53 »

Skúšal som od nich skoro všetko čo majú v ponuke, za tú cenu im nemôžem nič vytknúť. Vintage overdrive, Ultimate drive, Hot plexi napr. sú super efektíky, takisto delaye a chorusy, tie sa mi viac páčili z 10 series ako z 30 series...Compressor je na jednotku...a veľmi podarené sú aj tie mini Ironman séria, tie sa mi páčili najviac, veľmi dobrý reverb tam robia napríklad a úplne najviac ma zaujal Wooden sound simulator akustickej gitary ten ma oslovil viac ako od Bossu AC-3, pritom je o polovicu lacnejší.
No a doma vo svojom kútiku od nich mam vintage phase, tremolo, wooden sound a možno ešte niečo pribudne. 
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. Október , 2016, 04:51:56 »

...prešli vám tieto pedále pod nohami Huh! aké máte skúsenosti...

...ja som mal ultimate overdrive kt bol perfektná kopia tubescreameru ,tam neni čo vytknúť
a mám stále US dream kt je kopia suhr riot tak isto perfektný zvuk...

Tak co riesis? Nie je to jadrova ponorka, je to jednoduche elektricke zariadenie, na ktorom neni velmi co dojebat. Mam nejake cinske krabice "za korunu kilo" a hraju popici a budem mat dalsie. Ked nie si snob alebo uchylny zberatel starin alebo iny typ rozhadzovaca penazi a hra ti to do ucha dobre, tak to kup a tes sa zo zivota. Joyo, razzor, harley benton a kopec inych cinskych "neznaciek", to je to iste. A ak to hra nahodou napicu, tak je to tym, ze napicu hral aj original.  Na zdravie!
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 19. Október , 2016, 08:41:55 »

Tak co riesis? Nie je to jadrova ponorka, je to jednoduche elektricke zariadenie, na ktorom neni velmi co dojebat. Mam nejake cinske krabice "za korunu kilo" a hraju popici a budem mat dalsie. Ked nie si snob alebo uchylny zberatel starin alebo iny typ rozhadzovaca penazi a hra ti to do ucha dobre, tak to kup a tes sa zo zivota. Joyo, razzor, harley benton a kopec inych cinskych "neznaciek", to je to iste. A ak to hra nahodou napicu, tak je to tym, ze napicu hral aj original.  Na zdravie!

hej ved plánujem si  kúpiť tie skreslíťka všetky kvoli charakterom zvuku , parádne hrajú ,
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #4 kedy: 19. Október , 2016, 08:56:55 »

Ja mam Razzor Delay, ale dlho nevydrzal. Baterku scucne za chvilu a cez adapter vydava divne piskanie. Ked bol novy vsetko v poriadku ale casom mu zacalo prehrabavat. Takze Flashback od TC je na ceste.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. Október , 2016, 11:15:47 »

Baterku scucne za chvilu a cez adapter vydava divne piskanie...
To je ale najskôr chyba v adaptéri, nie v pedáli.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #6 kedy: 19. Október , 2016, 11:18:27 »

Tipek, keby si sťol, kludne ti posuniem tieto dve srandy.  Zdravíčko


https://www.thomann.de/cz/harley_benton_ac_truetone.htm?ref=search_rslt_harley+ac+tone_256818_2

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_vintage_overdrive.htm?ref=prod_rel_256818_3
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 19. Október , 2016, 11:20:50 »


ten overdrive mám , a ten druhý ma moc neláka , skorej tá plexi ma láka viacej ,
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #8 kedy: 21. Október , 2016, 13:22:52 »

To je ale najskôr chyba v adaptéri, nie v pedáli.

No to sa mi nezda, lebo vsetky ostatne pedale idu na ten adapter a tie su ticho.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 21. Október , 2016, 14:15:18 »

No to sa mi nezda, lebo vsetky ostatne pedale idu na ten adapter a tie su ticho.

to pískanie 10% sposobuje impulzný adaptér , 
pri niektorých efektoch sa vobec zlé napájanie neprejavuje , u niektorých hej ...
ja som mal 3 druhy impulzných a po čase ked som ich aj pár krát skratol začali pískať ,
ale nevravím že to je ten tvoj prípad ,  len vravím že to môže byť ,

ja som si kúpil od harley benton zdroj power plant junior či mini či ako s a to volá 5x 100mA izolované 9v výstupy , za 33€ a je pokoj konečne v hocijakom priestore kde hrám , nič nebrumí , nepíska ,
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 21. Október , 2016, 15:03:02 »

to iste piskanie co sa tu popisuje mi robial line 6 G50 ked som ju dal na lacnak adapter..
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #11 kedy: 22. Október , 2016, 15:58:36 »

Ten adapter je nejaky Roland. no ved uvidime co na to povie Flashback
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 31. Október , 2016, 20:34:31 »

Zobral som si do parady niekolko Joyo efektov. Priamo z Ciny v podstate efekty po 20 - 30 eur, ak najdete dobreho predajcu. Na Slovenku +10eur.

Najviac sa mi pacil US Dream, to je absolutna kopia Suhr Riotu. Hraje to PRESNE TAKISTO, aj dynamikou, aj farbou, aj vsetkym. Je to zaroven suprovy nakopavac, prida to dost velky objem celkovemu ampu v nastaveni Level na full a drive na min. Hned som si to aj kupil a porovnal. Hovori sa, ze Suhr Riot je zas kopia stareho Marshall drive pedalu, neviem presne ktoreho, ale asi Guvnor, ci jak sa to pise... Urcite vyborny pedal, fakt odporucam, za tie prachy neni o com. Pozeral som dovnutra, tak skoro vsetko SMD suciastky, ale srat na to.

Skusal som taktiez compressor. Pacilo sa mi, ze skoro nulovy sum. Ale zas slaba kompresia, resp. v extremnych nastaveniach nebol vyrazny rozdiel, slabo to "twangovalo". Taktiez som otvoril, vybral dosku a potesili ma riadne suciastky, idealne na modovanie. Druhy comp od firmy Joyo (taky s tym ciernym poklopom) sa mi pacil viac, ale stale to nebolo ono. Tu sa ukazala cinska slabost. Ale nevadi.

Velmi ma prekvapil Vintage Overdrive - fakt skvela kopia TSka, aj ked je ich milion, ale toto sa mi pacilo. Taky fajnovy Andy Timmons.  Bavím sa skvele Zalezi od ampu samozrejme.

Vynikajuci drive je Ultimate drive. Rezanica jak prasa, bavilo ma hrat na tom. To je OCD asi, ak sa nemylim.

Phaser skvely, Tremolo tiez, v choruse som nenasiel chybu. A dost velka sranda je s VooDoo Octave.  Bavím sa skvele

Ked si tak vezmem dnesne moznosti... Dnes mat zvukovo vyborny pedalboard do 200e nie je ziadny problem. Jedine, co mi vrta hlavou je vydrz. Aj ked pri 30eurach nie je co riesit, ale kurevsky to boli, ked to odide prave na koncerte.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #13 kedy: 31. Október , 2016, 21:12:54 »

Mal som Vintage Overdrive, chorus a aj delay. Joyo je to iste, co Harley Benton (Thomann) alebo Razzor (Kytary.cz).

Vintage Overdrive je skvely tubescreamer, za tie prachy top. Ale skreslenie ma neoslovilo. Ako TS vsak vyborne.

Chorus je tiez super. A za 35 € maju digital delay - velmi dobre bolo aj to.
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 21:15:12 od BrokenWings » Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 31. Október , 2016, 21:29:23 »

Vynikajuci drive je Ultimate drive. Rezanica jak prasa, bavilo ma hrat na tom. To je OCD asi, ak sa nemylim.

Ked si tak vezmem dnesne moznosti... Dnes mat zvukovo vyborny pedalboard do 200e nie je ziadny problem. Jedine, co mi vrta hlavou je vydrz. Aj ked pri 30eurach nie je co riesit, ale kurevsky to boli, ked to odide prave na koncerte.  Bavím sa skvele


Ano, Ultimate je OCD.
Co sa tyka vydrze, tam by som asi bol ochotny sa obavat len footswitchov. Teda "len"... no... Ale to moze byt tiez individualne. Hlavne je, ze to nie su plastove krabice ako Behringery ale riadne hammomdy (takze vydrzia aj punkerom) a hra to bezchybne za smiesne ceny.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.