Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 00:10:56
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vyber akustiky 200e  (Prečítané 7495 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
puresk
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 12. Október , 2016, 20:53:15 »

Caute, potrebujem poradit pri vybere akustiky. Zatial mam take dve.
Prva: https://www.muziker.sk/yamaha-fg800-natural viem ju zohnat za 200
Druha: https://www.muziker.sk/lag-tramontane-t70d

Zvuk je fajn na aj na jednej aj na druhej. Akurat LAG je taky krajsi. Co sa tyka materialov tak som este amater..ale myslim ze su obe v pohode.

Dik za rady
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Október , 2016, 21:32:37 »

Ta LAG ma zaujimavejsie dreva. Uvazoval som nad tusim T66 alebo T77 (celomahagonova), ale nakoniec som ju nezobral, lebo oba kusy na predajni mali muchy. Ale pa dni predtym som tam drzal kus, z ktoreho som sa posral, len mi ho niekto vyfukol. Treba to skusit osobne, co ti lepsie sadne do laby a do ucha, ci to nema vady a tak. S tou yamahou by si mozno isiel viac na istotu, ale lag ak sa podari, moze hrat krajsie.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 14. Október , 2016, 07:37:46 »

Caute, potrebujem poradit pri vybere akustiky. Zatial mam take dve.
Prva: https://www.muziker.sk/yamaha-fg800-natural viem ju zohnat za 200
Druha: https://www.muziker.sk/lag-tramontane-t70d

Zvuk je fajn na aj na jednej aj na druhej. Akurat LAG je taky krajsi. Co sa tyka materialov tak som este amater..ale myslim ze su obe v pohode.

Dik za rady

Ja by som ti odporucil s tych dvoch YAMAHU. Idelane keby to bol este model Yamaha FG830. V dobrej cene a pomere cena / uzitkova hodnoa, vychadzaju dobre okrem YAMAHY aj znacky ako CORT, DOWINA a KLEMA. Treba ale urcite skusit, hlavne nech ladi a nech sa na nu ohodlne hra. Za 200e zase netreba cakat zazraky a zvuk celomasivu.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 14. Október , 2016, 13:16:48 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Martin Kajanovič
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #3 kedy: 29. December , 2016, 19:48:23 »

Cavte gitaristi! Cas pokrocil, doba tiez a ja si chcem v najblizsej dobe kupit elektroakusticku gitaru typ jumbo gitara,polomasiv okolo 700-800eur max 900. Viete poradit co sa v tej cene podla vas oplati? Dnes som skusal v TT nejake gitari sigma, seagull a martin.Vsetky zneli fajne len o tej sigme a seagull moc neviem ma s tymito gitarami niekto skusenost? A este kedysi fungoval v blave bazar a za toho certa neviem kde to je, kupoval som tam takamine a dodnes hra paradne s nejakymi malymi chybami. Viete o nejakom gitarovom, hudobnom bazari na zapade?
« Posledná zmena: 29. December , 2016, 19:53:13 od Martin Kajanovič » Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #4 kedy: 29. December , 2016, 22:34:51 »

Seagull patri pod Godin. Skusenost osobnu nemam.
Ale v tejto cenovej hladine by som sa nebal ist do nasej znacky Dowina, podla mna uz das v tejto cene od nich aj celomasiv.
Navyse mas tu na fore priamo chalanov, ktori robia v ich predajniach...
Zaznamenané
Martin Kajanovič
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #5 kedy: 30. December , 2016, 09:21:24 »

Seagull patri pod Godin. Skusenost osobnu nemam.
Ale v tejto cenovej hladine by som sa nebal ist do nasej znacky Dowina, podla mna uz das v tejto cene od nich aj celomasiv.
Navyse mas tu na fore priamo chalanov, ktori robia v ich predajniach...
     

Diky asi tam skocim pozriet len mam kamosa co ju ma a nebol spokojny, tak preto mam trochu z tej nasej slovenskej znacky obavu, co viem material nakupuju inde a tuto to daju dokpy - skladacka ale pojdem vyskusat.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 30. December , 2016, 09:26:47 »

Martin ako znacka gitar je podla mna overena volba, kde s moc neda az tak slapnut vedla.. urcite si za tu cenu vyberies nieco super
Zaznamenané

Martin Kajanovič
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #7 kedy: 30. December , 2016, 09:30:18 »

Martin ako znacka gitar je podla mna overena volba, kde s moc neda az tak slapnut vedla.. urcite si za tu cenu vyberies nieco super

Uvidim jak to bude hrat kazdopadne to ma presvedci. A tento klema co tu vysi na fore to poznas?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 30. December , 2016, 11:48:35 »

Neviem preco, ale za posledny polrok som mal moznost hravat a nahravat na Dowiny. Bud mi ju niekto doniesol do studia alebo spevaci, co s nami hravali, tak mali na krku Dowiny.

Fakt spickove nastroje, hlavne velmi pohodlne krky (niektore modely) a ked si uvedomim, ze za cca 500 - 800e viem mat fakt profesionalny nastroj, tak nie je o com.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 30. December , 2016, 12:51:04 »

tema je ze do 200e.. tam sa z tej dowiny moc nenavybera asi  Zdravíčko
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. December , 2016, 13:58:03 »

Dowina sá už dá nájsť v cene 500-600€ celomasívna, sú to šikovné gitarky v pomere cena/výkon, tiež som pomáhal viac krát s výberom pre žiakov a kamarátov a podarilo sa vždy vybrať slušný nástroj.
Za Klemu si trochu priplatíš a máš naozaj kvalitný nástroj. Najlepšie je s ním volať osobne, alebo navštíviť jeho dielňu, kde si môžeš povyberať.

Pre žiaka som kedysi vyberal aj Seagull, lebo sa mu páčila tá gitara, a bol to fajn nástroj do cca 700€.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 30. December , 2016, 14:04:46 »

tema je ze do 200e.. tam sa z tej dowiny moc nenavybera asi  Zdravíčko
Cavte gitaristi! Cas pokrocil, doba tiez a ja si chcem v najblizsej dobe kupit elektroakusticku gitaru typ jumbo gitara,polomasiv okolo 700-800eur max 900. Viete poradit co sa v tej cene podla vas oplati? Dnes som skusal v TT nejake gitari sigma, seagull a martin...
...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 30. December , 2016, 17:45:02 »

hoplaaa
Zaznamenané

Martin Kajanovič
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #13 kedy: 30. December , 2016, 19:05:47 »

Ako beriem ze mozem byt ta dowina v pohode a este nejake typy lebo tak vsak je kopec dobrych gitar, trosku dlhsie to nesledujem a nejak som z toho vypadol, mam jednu takaminu ale ta hra tak za tu cenu drahsie sa my nezdali o moc lepsie myslim tak do 800 eur. A co hovorite na Ovation?
Zaznamenané
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #14 kedy: 30. December , 2016, 21:45:35 »

Treba skusat. Jednak, ci to ladi, lebo na akustike oktavy nedoladis, dohmat je tiez osemetne nastavovat a to zalezi kus od kusu aj pri rucne vyrabanych. Kazdopadne ak mozes istotne celoasiv. Ono zalezi, aj kde to skusas, casto az vo vacsom priestore sa prejavi projekcia toho nastroja. A vlastne aj o od toho cakas, ak to ma byt nosny element tonotvorby nejakeho ansamblu, ci azda cisto solova hra, tam prilis kompromisy robit nejde. Vlastne prilis obecna odpoved ale inak to asi nejde
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.