Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 09:48:54
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vyber akustiky 200e  (Prečítané 7510 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kulidone
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #15 kedy: 14. Január , 2017, 05:05:57 »

Kedze kupujes gitaru za 700-900 eur. Mal by si uz vediet ake drevo sa ti zvukovo paci. Smrek/Ceder? Mahagon/Palisander?

Taktiez by si mal vediet aku sirku nulteho prazcu potrebujes... standard je 43mm a Seagully maju vacsinou 46-48 :D takze tam musis citit rozdiel v hratelnosti.

Ja keby som mal 700-900eur tak by som isiel jednoznacne do bazaroveho Furcha alebo kludne ja noveho Furcha. Seagully su fajn gitarky, ale mne osobne vobec nesedi sirka nultaka najviac zvladnem 45mm. Martinky su fajn tiez, ale za 800-900e neviem ci celomasiv :D a ako to vsade plati ... low end od takej znacky nebude mat dobry pomer cena/vykon. Dowiny boli ospevovane nejaku dobu, ale za ten cas isli s cenou hore o 30-40% a hlavne im celomasivy velmi nejdu oproti ostatnym (osobny nazor).

Pozeral by som sa jednoznacne po Furchovi, Guild a mozno chytis bazaroveho Taylora (2. rada, ale grand auditorium). A mozno este Yamaha neviem ci ma nieco jumbo. Ja osobne som skor na mini jumbo, grand auditorium.
« Posledná zmena: 14. Január , 2017, 05:07:03 od kulidone » Zaznamenané
Martin Kajanovič
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #16 kedy: 14. Január , 2017, 11:31:44 »

Kedze kupujes gitaru za 700-900 eur. Mal by si uz vediet ake drevo sa ti zvukovo paci. Smrek/Ceder? Mahagon/Palisander?

Taktiez by si mal vediet aku sirku nulteho prazcu potrebujes... standard je 43mm a Seagully maju vacsinou 46-48 :D takze tam musis citit rozdiel v hratelnosti.

Ja keby som mal 700-900eur tak by som isiel jednoznacne do bazaroveho Furcha alebo kludne ja noveho Furcha. Seagully su fajn gitarky, ale mne osobne vobec nesedi sirka nultaka najviac zvladnem 45mm. Martinky su fajn tiez, ale za 800-900e neviem ci celomasiv :D a ako to vsade plati ... low end od takej znacky nebude mat dobry pomer cena/vykon. Dowiny boli ospevovane nejaku dobu, ale za ten cas isli s cenou hore o 30-40% a hlavne im celomasivy velmi nejdu oproti ostatnym (osobny nazor).

Pozeral by som sa jednoznacne po Furchovi, Guild a mozno chytis bazaroveho Taylora (2. rada, ale grand auditorium). A mozno este Yamaha neviem ci ma nieco jumbo. Ja osobne som skor na mini jumbo, grand auditorium.


Serus diky za nazor no ten nulty prazec mi sedi aj sirsy ale nemam ani nejak problem s uzsim, tak chodil som skusat nejake gitary ale hroza tu na slovensku v tych predajnach:) same shit lacne a neodborny pristup, couz doba je tazka a kazdy chce predat hocico. No tu guild som skusal a ozaj ma vyborny zvuk, potom som skusal schecter aj to bolo fajn americke znacky, je mi jasne ze 1000e je hranica kde mozes kupit fasa gitaru alebo nejaky drahy prepadak. No ja mam na dowinu svoj nazor i ked tu chalani pisali ake su to gitary vyborne, tak je to vec nazoru. Uvidim stale skusam co mi sadne najviac berem
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.