Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 12:02:54
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rackovy multiefekt  (Prečítané 5736 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« kedy: 25. Október , 2016, 17:32:00 »

Zdravim,

znamy si robi take male studio a pytal sa ma na nejaky rackovy gitarovy multiefekt(pochopil som , ze nieco v style Fractalu). Ale za cenu do 500 €. Ja sa v tomto vobec neorientujem, tak ak mate nejake typy, sem s nimi. Vdaka  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #1 kedy: 26. Október , 2016, 07:53:21 »

ludia si velmi chvalia toto na sevenstringu ako poor man's axe s 3rd party IR
http://digitech.com/en-US/products/gsp1101
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. Október , 2016, 19:02:31 »

Ano, 1101 alebo elevenrack.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. Október , 2016, 13:18:51 »

Ten elevenrack je strašná chémia oproti AXE. Nevedel som tam nakrútiť jediné normálne skreslenie. Čakal som od toho oveľa viac, ale veľmi ma to sklamalo. To asi skôr nejaký rackový line6, ten Digitech by mohol byť tiež fajn.
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 13:19:47 od Pitu » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 31. Október , 2016, 13:22:33 »

Ten elevenrack je strašná chémia oproti AXE. Nevedel som tam nakrútiť jediné normálne skreslenie. Čakal som od toho oveľa viac, ale veľmi ma to sklamalo. To asi skôr nejaký rackový line6, ten Digitech by mohol byť tiež fajn.
To, ze si nevedel nakrutit JEDINE normalne skreslenie bude zrejme len tvoj problem. Tu to chlapikovi zneje celkom fajn:

A samozrejme aj ine videa od neho.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 31. Október , 2016, 13:29:55 »

To, ze si nevedel nakrutit JEDINE normalne skreslenie bude zrejme len tvoj problem. Tu to chlapikovi zneje celkom fajn:

A samozrejme aj ine videa od neho.


Na AXE hrá takmer každý aparát, aj na nejakých lacných mulťákoch sa dá rýchlo nájsť niečo použiteľné na reálne hranie. Na tomto nefungovalo dynamicky vôbec nič , na rôzne spôsoby hry - prsty, trsákto a poťák to reagovalo veľmi divne.
Znieť mu to nakoniec vo výsledku môže ok, ale zbavil som sa toho veľmi rýchlo.

Asi je to môj problém, Branko (aj keď to evidentne počula aj celá Persona na skúške), ale rád som sa s tým zveril, aby podobný problém náhodou nemal aj niekto iný. Žmurk
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 31. Október , 2016, 16:21:18 »

Tak ale chalan nepisal, ci z toho chce tahat aj jadro zvuku (preamp), alebo len efekty. Podla mojho nekompromisne analogoveho nazoru ma jadro zvuku na dotyk zle aj axe.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 31. Október , 2016, 16:42:56 »

...Podla mojho nekompromisne analogoveho nazoru ma jadro zvuku na dotyk zle aj axe.
Bavím sa skvele

neeeeeeeeeee  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 31. Október , 2016, 16:55:50 »

Tak ale chalan nepisal, ci z toho chce tahat aj jadro zvuku (preamp), alebo len efekty. Podla mojho nekompromisne analogoveho nazoru ma jadro zvuku na dotyk zle aj axe.


AXE má výbornú odozvu ako reálny aparát a zvuk je hotový, netreba snímať aparáty mikrofónom a odpadá tým, čo sa takto nevedia alebo nemajú možnosť dobre nazvučiť, možnosť to úplne pokaziť.
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 16:56:30 od Pitu » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 31. Október , 2016, 17:18:00 »


AXE má výbornú odozvu ako reálny aparát a zvuk je hotový, netreba snímať aparáty mikrofónom a odpadá tým, čo sa takto nevedia alebo nemajú možnosť dobre nazvučiť, možnosť to úplne pokaziť.
To zas tiez nie je az taka uplna pravda, ale budis...  Na zdravie! Ale v podstate je to zatial najpraktickejsie riesenie.

Za tie roky, co hram cez Axe som posledne hrania presedlal na amp a je to daleko lepsie. A uplne najviac vyhovujuce na live mi sedi prave krabicka (Bogner Red napr.) a rovno do Axe, kde je len simulacia boxu. Ale uz to riesim, ze budem chodit na hrania len s pedalboardom, v ktorom bude IR loader a nejake pedale.
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 17:18:51 od Branko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 31. Október , 2016, 17:41:55 »

vsak a za kloko sa da dnes kupit ojazdeny nejaky ten prvy standardny AXE ?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #11 kedy: 31. Október , 2016, 18:31:41 »

vsak a za kloko sa da dnes kupit ojazdeny nejaky ten prvy standardny AXE ?

od 700e. ale ja si radsej este pockam az pod tisicku budu chodit aj novsie axe fx a helixi  Popiskujem si
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 18:42:49 od Krtko » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 31. Október , 2016, 18:48:36 »

Za tie roky, co hram cez Axe som posledne hrania presedlal na amp a je to daleko lepsie. A uplne najviac vyhovujuce na live mi sedi prave krabicka (Bogner Red napr.) a rovno do Axe, kde je len simulacia boxu. Ale uz to riesim, ze budem chodit na hrania len s pedalboardom, v ktorom bude IR loader a nejake pedale.

Tomu práve už až tak nerozumiem, načo krabičku do AXE a využívať len simulácie boxov, keď to ani nebude hrať lepšie. Úplne postačí si vybrať najvyhovujúcejší aparát tam a pekne si ho nastaviť. Ale zas viem pochopiť, keď má niekto k niečomu vytvorený vzťah a nechce to meniť. Mne nerobí žiaden problém sa zbaviť predchádzajúcej veci, ak ďalšia hrá lepšie. U AXE mi už vôbec nič neprekáža na zvuku, akurát je to pre mňa ešte stále veľká krava.
Momentálne konečne ale našla stabilné využite doma pri nahrávaní. :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 31. Október , 2016, 18:55:09 »

Tomu práve už až tak nerozumiem, načo krabičku do AXE a využívať len simulácie boxov, keď to ani nebude hrať lepšie...
Prave to, ze to hraje lepsie nez samotne ampy. Uz mi to dokonca potvrdilo niekolko "skusacov". :)

Axe je super, od efektov po niektore soundy, ale co mi najviac chyba u Axe je to, ze nema taky atak ako zivy amp alebo krabicka, konkretne ten Bogner.

Edit - ale to je dost subjektivna vec. Niekto to proste neriesi.
« Posledná zmena: 31. Október , 2016, 18:56:43 od Branko » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 31. Október , 2016, 20:39:18 »

... ale co mi najviac chyba u Axe je to, ze nema taky atak ako zivy amp alebo krabicka, konkretne ten Bogner.

Ved presne toto som myslel. Vsetko je tam popici, ale toto napicu. Na nahravanie to vacsinou nevadi, ale na live hranie treba dost spekulovat, aby mal z toho clovek normalny pocit.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.