Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 15:32:21
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara Fender Squier Stratocaster a kombo  (Prečítané 2386 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
EmmaFabry
okukávač

Príspevkov: 1


« kedy: 28. Október , 2016, 11:44:49 »

Ahojte,
Chcem si kúpiť elektrickú gitaru Fender Squier Stratocaster bez tremola k narodeninám. Pýtala som sa aj na to tremolo, ale povedali mi, že keď chcem začať na elektrickej, tak radšej bez tremola, lebo že tremolo nadvihne trochu struny a potom sa to ťažko dáva naspäť. Na gitare (španielke) hrám 6. rok a chcela by som vyskúšať aj elektrickú. Odporučili by ste mi gitaru vyššie uvedenú ako dobrú pre začiatočníka? Do tej by som vrazila tak okolo 150€ (ak by sa dala taká zohnať). A potrebovala by som k tomu aj nejaké kombo. Aké mi viete odporučiť? Na domáce účely, max. na nejaký koncert alebo akadémiu v škole. Neviem, aký typ je dobrý na začiatok, či tranzistorové atď. Do komba by som vrazila max. 200€, keďže som na strednej a nemám toľko peňazí. A štýl tak nejako zo všetkého, hocičo, čo príde a zapáči sa mi. Ďakujem a prajem pekný deň!
« Posledná zmena: 29. Október , 2016, 14:51:38 od EmmaFabry » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 28. Október , 2016, 12:23:46 »

Povedz hlavne celkovy rozpocet, co chces do toho vrazit vratane komba.

Ked Squier Strat, tak vezmi nieco z tejto serie Classic Vibe a mas vystarane na dlho. Tremola sa neboj, aspon budes mat viac moznosti pri hre. Kombo potom podla financneho stropu.  :)

https://www.muziker.sk/fender-squier-classic-vibe-stratocaster-50s-sherwood-metallic-green

https://www.thomann.de/cz/fender_squier_classic_vibe_strat_60s.htm?ref=search_prv_0

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #2 kedy: 28. Október , 2016, 13:34:37 »

classic vibe strat mam a hra fakt fajne.  Na zdravie!
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #3 kedy: 28. Október , 2016, 13:49:40 »

Kube to mas este ten odo mna? Nechces ho posunut napriklad... naspat? :D
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Október , 2016, 14:49:59 »

Ahoj a vitaj na fóre.
Bolo by dobré upresniť rozpočet. Lebo skoro všetko je to o peniazoch.
Ak hráš 6 rokov na akustike, to už nie si žiadna začiatočníčka. Ale minimálne mierne pokročílá.
Ak chceš nejaký nástroj, ktorý ti skutočne vydrží pár rokov a nebudeš ho za rok predávať so stratou, tak by som išiel do niečoho takéhoto. Nie je to strat ale tele, ale keďže nepotrebuješ tremolo, tak by to mohlo vyhovovať. Za tie peniaze je to neskutočne slušne hrajúci nástroj.
https://www.muziker.sk/fender-squier-classic-vibe-telecaster-50s-mn-butterscotch-blonde#
Čo sa týka komba, tak všetko je o cene a musíš sa rozhodnúť, či chceš lampové (elektrónkové), tranzistorové, hybridné (aj elektrónka aj tranzistory) alebo digitálne (modelingové). Všetko má výhody a nevýhody.
Na začiatok by možno bolo dobré aj nejaké modelingové kombo. Dnes už hrajú skutočne na úrovni a sú lacnejšie, bezúdržbové a neporovnateľne ľahšie. Malé lampové kombo s hnusným 8" reprákom a nič moc zvukom má 12 kg a modelingové z 12" a pekným zvukom, aj keď trošku umelým, váži možno polovicu.
A v neposlednom rade záleží čo chceš hrať - štýl - jazz, blues, country, pop, rock, metal ... všetko alebo nič.

Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 28. Október , 2016, 16:12:09 »

preco by si mal niekto kupit Telecaster ked sa pyta na Stratocaster ? to je trochu odveci, nie ?

EmmaFabry - kludne si tu gitaru co sa na nu pytas kup, urcite si ju oblubis a neskorej sa uvidi. dnes aj tie uplne najlacnejsie gitary splnaju vsetky dolezite podmienky - vyzeraja ako gitary a daju sa ako gitary aj pouzit bez vacsich problemov.

kombo si kup take, za ake si ochotna zaplatit. tie uplne najlacensie budu hrat blbo a ticho a vela radosti z nich asi nebude. ak povies, kolko das za kombo, bude sa radit lepsie.


Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #6 kedy: 28. Október , 2016, 18:31:50 »

bez tremola je teda dosť málo stratov, u mňa vyhráva tento, aj ho mám
https://www.thomann.de/gb/fender_squier_classic_vibe_strat_50s.htm
super gitka, zahráš na tom všetko, ja tam mám síce iba EMG 81, ale aj s pôvodnými snímačmi to hrá božsky, no a teda tá gitara si užila, ale furt je 100% funkčná a hrá sa na nej jak na novej, kúpil som ju so šťastím na bazáre s tvrdým kufrom za 250 jak nová bola, nedávno bola jedna na hudebním bazáre, ale predávajúci neodpovedal na maily, aj tú by som zobral
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #7 kedy: 06. December , 2016, 16:14:16 »

Kube to mas este ten odo mna? Nechces ho posunut napriklad... naspat? :D

necrobump  Bavím sa skvele - jo je to ten od teba, akurat som vymenil krkovy a kobylkovy singel za pasivne EMG bezbrumove  Na zdravie! ale nieje na predaj Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. December , 2016, 16:14:51 od cubo » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.12 sekund, 22 otázok.