Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 15:53:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skladovanie akustickej gitary  (Prečítané 12127 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
puresk
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 28. Október , 2016, 22:49:04 »

Caute. Hned na zaciatok poviem ze som zaciatocnik..mam novu gitaru a nechal som ju lezat tak 4dni na stole. Potom ako som sa vratil mi hned nieco nesedelo. Nejaka bola rozladena a zacalo rezonovat E s H. Poskodila sa gitara pri takomto, aj ked par dnovom odlozeni? Troska by som sa na seba hneval ak by som si novu gitaru za taky kratky cas znicil..

Vdaka za rady.
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 29. Október , 2016, 07:13:35 »

Vitaj na fóre.
Upresni o aký typ akustickej gitary ide. Je to klasická španielka s nylónovými strunami? Alebo westernová gitara s kovovými. Má gitara výstuhu krku?
Ja skladujem všetky moje gitary v kufroch. Dnes sú tie kufre za pár šupov. Do kufra dávam taký plastový obal na mydlo, do ktorého som vyvŕtal pár otvorov a do vnútra namočená hubka - špongia. Tú namočím tak raz za týždeň a hlavne teraz v zime gitara nepracuje. Treba si uvedomiť, že drevo pracuje aj po mnohých rokoch. Kedysi som si myslel, že sa gitara má vysušiť a prestane pracovať. Omyl. Gitara potrebuje primeranú vlhkosť. Mal som takmer 20 ročnú ovation gitaru a po 20 rokoch bolo treba doladiť výstuhu krku po zime. Ale to bola gitara vo zvyslej polohe v stojane. V kufri z vyššie uvedeným postupom žiaden problém.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
puresk
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #2 kedy: 29. Október , 2016, 08:32:35 »

Je to westernovka s kovovymi. Yamaha fg800 a myslim ze ma vystuhu krku..ani mi nenapadlo zeby sa nieco mohlo pokazit..hned som ju dal na stojaka. Dalsi problem mohol byt, ze sa zacalo v dome kurit kym som nebol doma. No stale som troska nervozny, ci som ju neposkodil.. Neviem

A dik za uvitanie  ha ha ha
« Posledná zmena: 29. Október , 2016, 08:33:49 od puresk » Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 29. Október , 2016, 13:55:18 »

 Ak je tá gitara od výroby v poriadku. Špatným skladovaním pár dní ju nemôžeš poškodiť. Len to drevo pracuje ako každé iné. To kúrenie robí svoje. Treba skontrolovať geometriu krku a nastaviť tú výstuhu. Horšie bude ak sa ti skrútil krk do vrtule. Zveril by som to do rúk gitarárovi. Neviem odkiaľ si, ale ja mám veľmi dobré skúsenosti s Igorom Kellerom. Porobil mi gitary, tak ako treba a ani ma to nestálo až tak veľa. Kvalitatívne sú to teraz iné nástroje ako tie polená na začiatku.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 31. Október , 2016, 13:09:02 »

Drevo sa len prispôsobilo prostrediu. Obyčajne, keď sa vrátia predošlé podmienky, drevo sa opäť prispôsobí.

U mňa som musel väčšinou na leto a zimu úplne preštelovať akustiku, prípadne aj vymeniť sedlo v kobylke (kvôli výške). Teraz sa to trochu ustálilo v inom byte. Keď sa začne na jeseň v bytoch moc kúriť, je dobré udržiavať vlhkosť. Na radiátor daj aspoň odparovače vody. Prípadne gitaru stále zatváraj do kufra, keď nehráš a vlož do otvoru zvlhčovač pre akustickú gitaru.
Zaznamenané

puresk
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #5 kedy: 02. November , 2016, 20:02:08 »

Vdaka za rady..nenapadlo mi ze sa treba takto starat...uz pouzivam zvhlcovac vzduchu a aj sa veru lepsie spi  ha ha ha
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.