Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:06:15
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako si rozvrhnúť cvičenie ?  (Prečítané 11071 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 31. Október , 2016, 20:25:04 »

Ahojte , potrebujem poradiť.
Som v druhom ročníku na gymnáziu a nejako nezostáva čas na cvičenie. Vyzerá to asi tak:
Prídem o 15:30-16:00 domov , pocvičím (s vlastnou váhov cviky) potom sa idem učiť , po štyroch hodinách učenia som totálne mimo , a nieje čas  Smútim
Môj nápad je , že po hodine učenia aspoň 15 minút cvičiť. Ale čo sa dá za 15 min stihnúť ? (Cvičím podľa Rock Discipline , a Satrianiho školy a sem tam nejaký lick , čo je na nete) ale neviem , ako si to rozložiť po tých 15 minútach  Smútim
A ďalšia vec , učiteľ mi dal stupnicu C-Dur a A-moll a k ním  mody (ionský, dorský, frygický, lidický, mixolidický, ajolský, lokrijský) Prstoklady mám nabiflené , no nechápem vzťahu medzi nimi , a neviem kedy ktorý mod pri improvizačke použiť  Popiskujem si
Ďakujem za rady  :)   Cmuk chlapci
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 02. November , 2016, 16:17:15 »

treba sa vysrat na ucenie sa do skoly a hned budes mat viac casu Bavím sa skvele aspon tak som to robil ja. Co sa to dnes prebera za divociny na gympli ze to zabije 4 hodiny denne? :) aj ked si najdes aspon pol hodinku-hodinku na gitaru denne bude to fajn. Na zdravie!
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #2 kedy: 02. November , 2016, 16:21:06 »

najdi si kapelu alebo kamosov a snazte sa zahrat nieco, co sa vam paci..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 02. November , 2016, 17:06:18 »

neni Cdur nahodou Amol?  Bavím sa skvele

pocuj a skusas aj muziku robit ci len cvicis? Ja len ze muzika je o pesnickach a ludia maju v pici ze vies hrat arpeggia, ked ti do klubu dojde 5 ludi. Ako vravi nas bubenik - to nikoho nezaujima.

treba kapelu, skladat songy (a nie cvicenia) a vyjst medzi ludi. ja doma necvicim na gitare uz x rokov, mame raz za tyzden skusku, mam 30 rokov, malu dceru, varim pre domacnost.. by mi muselo jebat este fidlikat do metronomu bezduche kktiny  Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 02. November , 2016, 17:08:24 od kaolko » Zaznamenané

KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #4 kedy: 02. November , 2016, 17:47:05 »

treba sa vysrat na ucenie sa do skoly a hned budes mat viac casu Bavím sa skvele aspon tak som to robil ja. Co sa to dnes prebera za divociny na gympli ze to zabije 4 hodiny denne? :) aj ked si najdes aspon pol hodinku-hodinku na gitaru denne bude to fajn. Na zdravie!
Strašne kktiny :D Ako budiš , biola a chémia ma baví , takže venujem sa tomu , kedže neskôr chcem ísť medinu študovať , prípadne veterinu. Ale ostatné strašné *******. Na čo mi preboha bude treba vedieť , kde žijú černosi , kedy pretiahol ten panovník tu poddanú atď. Ale rodičia nič iné nechcú , len aby som prospel s vyznamenaním , takže sa musím snažiť. Inač by mi zatrhli gitaru , cvičenie a celkovo by bola doma dusná atmosféra.  ha ha ha Ale riaditeľ našej zušky mi povedal , že či som šibnutý , že som mal ísť na konzervu. Že ma je škoda. Ale zase som mu povedal , že na konzerve ťa nútia hrať čo oni majú v osnovách , no a to je dosť na *****. Poznám kopec muzikantov , čo skončili konzervu , ale hovno s toho , dorobia si pedagogické minimum , a učia na ZUŠke ... čo by mňa nebavilo. Minule som jamoval s kamarátom z konzervy na španielách , no a došlo na improvizáciu ... chlapec bol v prdeli , omieľal stále to isté dookola. Samozrejme , že technicky bol na tom lepšie , kedže ja sa španiele nevenujem až toľko , skôr elektrickej , ale základ bola pre mňa španiela (prstoklady , noty , rytmus atď)  Na zdravie!
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #5 kedy: 02. November , 2016, 17:54:09 »

mne tiez rodicia vtedy zakazovali gitaru a bolo doma dusno, ale pre mna vtedy bola kapela vsetko Bavím sa skvele
ale kaolko ti dobre radi, cvicenie samotne ta nedostane tak daleko ako kapela, hranie s druhymi.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 02. November , 2016, 17:55:31 »

Na čo mi preboha bude treba vedieť , kde žijú černosi , kedy pretiahol ten panovník tu poddanú atď.

Dejepis nepodcenuj, potom to dopadne tak ako sme nedavno s jednym vazenym clenom tu z fora zazili na pive, ked sa nam v podniku nejako nahodou prihovoril taky zlatucky nununu hipstersky parik a som si vypocul ich verziu udalosti z roku 1968, nazory na minuly rezim a pod. Som priam zasol, ako je to mozne a co sa dnes deje v skolach... Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #7 kedy: 02. November , 2016, 17:57:23 »

neni Cdur nahodou Amol?  Bavím sa skvele

pocuj a skusas aj muziku robit ci len cvicis? Ja len ze muzika je o pesnickach a ludia maju v pici ze vies hrat arpeggia, ked ti do klubu dojde 5 ludi. Ako vravi nas bubenik - to nikoho nezaujima.

treba kapelu, skladat songy (a nie cvicenia) a vyjst medzi ludi. ja doma necvicim na gitare uz x rokov, mame raz za tyzden skusku, mam 30 rokov, malu dceru, varim pre domacnost.. by mi muselo jebat este fidlikat do metronomu bezduche kktiny  Bavím sa skvele


To mi vravel aj učiteľ. Dnes letia kapely (metal/rock) typu 5 fingers death punch , skillet , green day. Proste primitívna hudba , avšak ľudí to baví. Naopak , taký MAB je technicky výborný , avšak nezaujíma nikoho  ha ha ha
Dal mi aj rady , ako tvoriť hudbu. Má to byť chytľavé , žiadné ťažké rytmy a sólo krátke a vedieť , kde pridať , kde ubrať aby to nedopadlo tak , že cele solo bude nahánanie muchy na hmatníku   ha ha ha A neukazovať všetky finty , čo som sa naučil v jednom sóle

A k tej kapele. Nemám v blízkom okolí nikoho , čo by si so mnou zahral. Učiteľ sa pozná s Jimim Cimbalom a chce ísť za ním so mnou , že mu niečo zahrám , aby ma posunul niekam do nejakej kapely. Samozrejme , pochybujem že sa mu to podarí vybaviť  No hanbím sa.. No hanbím sa.. Ja proste v hudbe som v nesprávnom čase na nesprávnom mieste  Smútim A to isté v živote , ale to tu nepatrí  Popiskujem si
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #8 kedy: 02. November , 2016, 17:58:29 »

Dejepis nepodcenuj, potom to dopadne tak ako sme nedavno s jednym vazenym clenom tu z fora zazili na pive, ked sa nam v podniku nejako nahodou prihovoril taky zlatucky nununu hipstersky parik a som si vypocul ich verziu udalosti z roku 1968, nazory na minuly rezim a pod. Som priam zasol, ako je to mozne a co sa dnes deje v skolach... Bavím sa skvele

no len ten komunizmus sa prebera na jednej hodine, a potom zvysne styri roky mas madara Hviezdoslava a hajnikovu zenu  ha ha ha aspon ja si to tak pamatam.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #9 kedy: 02. November , 2016, 17:59:10 »

Som v druhom ročníku na gymnáziu a nejako nezostáva čas na cvičenie. Vyzerá to asi tak: Prídem o 15:30-16:00 domov , pocvičím (s vlastnou váhov cviky) potom sa idem učiť , po štyroch hodinách učenia som totálne mimo , a nieje čas  Smútim

Sid Vicious taketo problemy nemal  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 02. November , 2016, 18:33:59 »

To mi vravel aj učiteľ. Dnes letia kapely (metal/rock) typu 5 fingers death punch , skillet , green day. Proste primitívna hudba , avšak ľudí to baví. Naopak , taký MAB je technicky výborný , avšak nezaujíma nikoho  ha ha ha
Dal mi aj rady , ako tvoriť hudbu. Má to byť chytľavé , žiadné ťažké rytmy a sólo krátke a vedieť , kde pridať , kde ubrať aby to nedopadlo tak , že cele solo bude nahánanie muchy na hmatníku   ha ha ha A neukazovať všetky finty , čo som sa naučil v jednom sóle

A k tej kapele. Nemám v blízkom okolí nikoho , čo by si so mnou zahral. Učiteľ sa pozná s Jimim Cimbalom a chce ísť za ním so mnou , že mu niečo zahrám , aby ma posunul niekam do nejakej kapely. Samozrejme , pochybujem že sa mu to podarí vybaviť  No hanbím sa.. No hanbím sa.. Ja proste v hudbe som v nesprávnom čase na nesprávnom mieste  Smútim A to isté v živote , ale to tu nepatrí  Popiskujem si

len aby ti neposunul daco dakam inam  Bavím sa skvele to sa este chodi ze ukazovat ucnov? do pici  Bavím sa skvele
este jedna vec - dobra pesnicka nepotrebuje solo, tam mal tvoj ucitel zacat, gitara je len z x nastrojov co plnia svoju ulohu aby to fungovalo
« Posledná zmena: 02. November , 2016, 18:35:05 od kaolko » Zaznamenané

KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #11 kedy: 02. November , 2016, 18:39:16 »

len aby ti neposunul daco dakam inam  Bavím sa skvele to sa este chodi ze ukazovat ucnov? do pici  Bavím sa skvele
este jedna vec - dobra pesnicka nepotrebuje solo, tam mal tvoj ucitel zacat, gitara je len z x nastrojov co plnia svoju ulohu aby to fungovalo
To mi aj povedal Žmurk
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #12 kedy: 03. November , 2016, 09:14:19 »

z toho casu kolko mas , zabesteluj pre gitaru casu kolko chces, daj si ciel co chces dosiahnut a nech ta to bavi. Toto nejak vymysli a ak na to prides daj mi vediet, lebo doteraz som to nevyriesil  Bavím sa skvele Zdravíčko
Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #13 kedy: 03. November , 2016, 19:14:11 »

z toho casu kolko mas , zabesteluj pre gitaru casu kolko chces, daj si ciel co chces dosiahnut a nech ta to bavi. Toto nejak vymysli a ak na to prides daj mi vediet, lebo doteraz som to nevyriesil  Bavím sa skvele Zdravíčko
Tak bude to hardcore  ha ha ha
Učiteľ ma prihlasil na sútaž a musím sa naučiť od Satrianiho Always With Me Always With You a od Gilberta Technical Difficulties  ha ha ha
Satrianiho viem , a pustil som sa do Gilberta. Nieje to až také ťažké , ale začal som úplne pomaly a teraz je to v pohode :)
Zaznamenané

KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #14 kedy: 03. November , 2016, 20:26:05 »

milujem taketo typy nedrislí sa satrianiho a bude tu vyplačkávat že nevie ako cvičit na gitaru  Bavím sa skvele
add 1: tri štvrtiny tohoto fora Satrianoho nezahra a z toho dve tretiny to  aj  uprdele
add2 : dôležite je hlavne jedno , spraviť /nie zreprodukovat/ hudbu ktorá zarezonuje
.........cesty su rozne
Však ja si myslím , že neviem hrať  :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.