Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 16:52:49
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Harley Benton 7-cka fanfret - R-457FFB  (Prečítané 501 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 24. August , 2023, 21:05:03 »

objednal som si taky troch ulet - 7-cku fanfret od Harley Benton, kazdu chvilu ma dojst. nikdy som na podobne ani nehral.

reku ake struny odporucate ? cely zivos som hral na 9-iny, potom chvilu na 9 a polky, teraz mam uz niekolko mesiacov vsade klasicke 10/46, aj na fender, aj na gibson-menzurach, vsade mam standardne ladenie. zvykol som si pochvalujem si.

aka sada je "standard" na sedmicku pre 10-iny struny ? ak by som teda ladil standadrne ? s tym, ze tie hrube struny tuto budu mat dlhsiu menzuru ako tensie ?

pripadne ak by som chcel mat gitaru v nejakom podladeni, tak ake su "bezne pouzivane" podladenia sedmiciek a ake potom su idealne struny, ked vychadzam z toho, ze na bezne ladenie pouzivam desiny ?

ano vyskusam si vsetko aj sam, ale cakam na tu gitaru, tak sa vopred predkecavam :)
« Posledná zmena: 30. August , 2023, 21:21:42 od rastis » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. August , 2023, 07:02:26 »

Mladší kolega, čo fičí na djent-och alebo čo to je, keď vidí u niekoho 7strunku ladenú "štandardne" (siedma struna H), tak nechápavo krúti hlavou  Nezahrávaj sa. Vraj to je výhodnejšie mať naladené do dropu a teda siedmu strunu podladenú do A, čo mu umožňuje na horných troch strunách hrať jedným prstom power akordy. Bežných 6 strún ladí štandardne a tam sa správa akoby mal 6 strunovú gitaru.
Nejak takto zrejme
http://old.popular.sk/np01_2010/files/7-a-8-strunove-gitary.html

Inak zahral som si na kamošovej Harley Benton fanfret gitare, ktorú kúpil z Thomanu za pár korún.
https://www.thomann.de/gb/harley_benton_r_457_wh_fanfret.htm
Bol som milo prekvapený. Bola úplne v pohode, jednoduchá, dobre spravená a nastavená, hrala úplne ok. Od vtedy moje srdce túži po takej. Zaujímavé, že mi vôbec nevadil ten hmatník, akoby som hral na normálnej gitare. A mám pocit, že sa mi hralo možno aj lepšie, než na 7strunke s normálnym hmatníkom. Na 7strunke bežne nehrám, len keď niekde je, tak na to zo zvedavosti šáhnu. Mladší kolega, čo ho vyššie spomínam, zas tvrdí, že ten fanfret je viacmenej imidžofka, než niečo opodstatnené.

« Posledná zmena: 30. August , 2023, 21:21:53 od rastis » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 30. August , 2023, 12:08:25 »

....
Inak zahral som si na kamošovej Harley Benton fanfret gitare, ktorú kúpil z Thomanu za pár korún.
https://www.thomann.de/gb/harley_benton_r_457_wh_fanfret.htm
Bol som milo prekvapený. Bola úplne v pohode, jednoduchá, dobre spravená a nastavená, hrala úplne ok. ..

presne tu som si kupil, ale v tej chameleon metalize - 228€

prave dosla. naladene a nastelovana! opracovanie na prvy pohlad uplne v poriadku, aj zacistenie prazcov. HW na prvy pohlad vyzera seriozne. vecer ju zapojim :)
« Posledná zmena: 30. August , 2023, 21:22:05 od rastis » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #3 kedy: 30. August , 2023, 13:00:48 »

Mám HB Superstrat, dal som tam SUHR elektriku SSH + (drahšie ako gitara), vždy to bola “to go” gitara, skvelý zvuk a žiadny mindrák že dávať na ňu pozor, bruskou som dal dole lak, aj z krku…skvelá gitara
« Posledná zmena: 30. August , 2023, 21:22:13 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 30. August , 2023, 21:43:08 »

tak som oddelil samostatnu temu...

ako som uz spominal, opracovanie a celkovy dojem fakt na jednicku.

dlho som nedrzal v ruke fungl novu gitaru z obchodu, tak neviem presne, ake su dnes kvalitativne pomery v nizkych cenovkach, ale napriklad tak pekne opracovane prazce svojho casu nebyval standard ani na ovela ovela drahsich nastrojoch.

pamatam si z 90-tych rokoch napr. Skvajery Bullet made in China za vtedy cca 7000,- Sk a to bolo teda neskutocne poleno co sa tyka vlastne vsetkeho na tych gitarach :)

tuto Harley Benton v mechanickom prepocte za podobne peniaze a vzhladom k dnesnym platom a celkovej inflacii vlastne este vyrazne lacnejsie, tak je kvalitativne milion percent lepsie spraveny nastroj. neskotocne!

krk ma podobny profil jak Ibanez Wizard na RG-ckach. javor, hlava dolepovana a hmatnik lepeny tiez javor.

telo pisali svojho casu baswood, teraz maju na stranke poplar, takze ktovie, z coho to je naozaj. na gitare nie je ani krajina povodu, asi si to davaju robit ad hoc kade tade...

HW vyzera solidne. na nete pisali, ze nic moc, ale nezda sa mi, ze by na nom nieco nemalo fungovat, asi sa uvidi casom.

na sucho to hra pekne, vyrovnane.

sustain velmi slusny.

a snimace docela napicu. zliate, jak s tonovou clonou a ani extra silne nie su. mozno keby sa prekablovalo a mozno aj potaky zeru zvuk, ale moc neverim, ze by to pomohlo.

len sa mi moc nechce davat za nove snimace viac, jak cela gitara, este ze to mam len tak na srandu :)



* hb-fanfret.jpg (22.36 KB, 634x266 - prehliadnuté 121 krát.)
« Posledná zmena: 30. August , 2023, 21:45:16 od rastis » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #5 kedy: 31. August , 2023, 11:56:52 »

Zaujimava budget gitarka, nemas nejaku realnu fotku, ze ako vyzera pri beznom svetle?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 31. August , 2023, 19:18:09 »

kukni na Thoman webe, je tam vela fotiek. je to taka meniva metaliza, zvacsa zelena, ale niekedy vyzera jak fialova. kedysi davno s takou farbou prisiel Musicman na Petrucciovke.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #7 kedy: 04. September , 2023, 20:43:42 »

Lol, vidim ze tu vsetci tusim chytaju druhy dych. Tiez sa mi pacil fanfret ale Dingwall basa Beeee.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #8 kedy: 04. September , 2023, 20:46:27 »

Bude nahrávka Rastis?  Potáky nie sú až také drahé, pomohli by eventuálne aj iné magnety.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 04. September , 2023, 21:58:34 »

nahravka ? :)

ehm  No hanbím sa..

tak si na nej brnkam uz par dni, trochu som posteloval hore dole. vyztuz ide fajn, struny hraju vo vsetkych polohach aj ked su uplne nizko a krk je aj mierne presponovany. som spokojny.

mechaniky nie su az taka pecka. je to klasicky obycajny zapuzdreny typ, myslel som, ze take problemy ani nemozu mat, ale tieto maju niektore divny pocit pri toceni, aj kusok mrtvy chod na jednej z nich. mozno sa daju zozobrat a kuknut, ci nepojdu vylepsit, uvidime.

snimace som si asi trochu zvykol, aj ked fakt nic moc. najprv sa mi zdalo, ze nemaju moc gain, ale uvedomil som si, ze oni su tak strasne prebasovane, ze sa pri vyssom skresleni az zahltavaju. dost pomohlo dat ich vyrazne nizsie. rozmyslam, ci im nemoze pomoct vrazit do cesty nejaky kondik, co pusti len vrchne pasmo. ake cca hodnoty mam skusat ? tak jak na klasicke tonove clony, co posielaju vysky do zeme ? ci uplne ine ?

ale fakt hra iinak dobre ta gitara, ked tam nahodim 10-iny, bude to urcite este lepsie. fanfretovost vobec nevadi, nijako to neriesim. som teraz po vela rokoch v stadiu, ze trochu cvicim, striedam kadejake roznorode gitary a toto je velmi zaujimave ozivenie :) na siedmu strunu sa zvykne tiez velmi rychlo, vsetky prstoklady funguju rovnako  Som metlak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 04. September , 2023, 22:09:04 »

...pomohli by eventuálne aj iné magnety.

nemal som to este rozobrate, ale predpokladam, ze to bude cele zaliate v nejakej epoxidovej patlanine, nerozobratelne...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 05. September , 2023, 10:02:23 »

snimace som si asi trochu zvykol, aj ked fakt nic moc. najprv sa mi zdalo, ze nemaju moc gain, ale uvedomil som si, ze oni su tak strasne prebasovane, ze sa pri vyssom skresleni az zahltavaju. dost pomohlo dat ich vyrazne nizsie. rozmyslam, ci im nemoze pomoct vrazit do cesty nejaky kondik, co pusti len vrchne pasmo. ake cca hodnoty mam skusat ? tak jak na klasicke tonove clony, co posielaju vysky do zeme ? ci uplne ine ?
Rastík, daj do série (medzi prepínač a volume) 10nF kondík a ak by ti to nestačilo skús 5nF.
22nF je podla mna velmi malý útlm v basoch.
« Posledná zmena: 05. September , 2023, 10:04:12 od Majo Fero » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 05. September , 2023, 11:15:09 »

Rastík, daj do série (medzi prepínač a volume) 10nF kondík a ak by ti to nestačilo skús 5nF.
22nF je podla mna velmi malý útlm v basoch.
Ono to veľmi závisí od zaťažovacej impedancie. Bežný lampový zosík má 1 Megaohm, ale klasické kvákadlo napr. 70 Kiloohmov, to je cca 15 krát menej. Teoreticky by si mal dať v druhom prípade 15 krát väťší kondík.  Smútim
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 12. September , 2023, 22:24:50 »

... daj do série (medzi prepínač a volume) 10nF kondík a ak by ti to nestačilo skús 5nF.
22nF je podla mna velmi malý útlm v basoch.

dal som 10nF a trochu sa to zlepsilo. dal som 4,7nF a zlepsilo sa to estie viac. tak som tam nechal za kazdym snimacom este pred prepinacom po jednom kondiku a dal som snimace zase o kus blizsie ku strunam. cele lepsie, konkretnejsie. predtym to bolo strasne zahltene blatove, teraz je to relativne normalne.

pohram si par dni, potom tam skusim zase 10nF a uvidim.

skusam si to len tak podomacku  na PC a cez sluchatkove cvicitko. na velky aparat alebo s nastrojmi / kapelou, by sa cela tato teoria mozno rozsypala, ale k tomu sa tak skoro nedostanem :)

a mechaniky stacilo trochu podotahovat sroby a idu zatial jak maju
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.