Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 07:44:39
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Friedman amps  (Prečítané 27577 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 06. November , 2016, 20:43:19 »

http://friedmanamplification.com

Istotne poznate, snad netreba pisat predlhe slovne intra. :) Panko velmi sikovny, zo zaciatku modoval ampy, tak fungoval pod nazvom Marsha a dnes uz len pod svojim menom.

Prave dnes si kamos kupil hlavicku od tejto firmy, konkretne toto: http://friedmanamplification.com/heads/mini-dirty-shirley-head

Doobedu sme boli vyzdvihnut a v podstate som teraz dosiel domov zo skusania ampu.  Bavím sa skvele Amp je neskutocne tichy, aj pri plnom gaine, ziadne sumy, brumy, nic negativne sa nedialo. BRUTALNE dobre to hralo cez Harley Benton 1*12 s V30 a taktiez suprovo to hralo do 2*12tky 1936 s Creambackmi.

V tomto ampe je vsetko, co my gitaristi cely cas hladame - velmi prijemne nakomprimovany cisty, brutalne dynamicky crunch a paradne rockove prierazne skreslenie. Je to fakt vymakany amp, velmi prakticky koncept. Prekvapila ma hlasitost, ktora je absolutne dostacujuca aj na velke podia a taktiez vzdy ostal rovnaky pocit z hry, ci bola hlasitost na 0,5 alebo na 10. Korekcie tiez funguju velmi prakticky a ucelovo. Dost som na to namotany, velmi dobre a pohodlne sa na to hraje - asi zatial najlepsie, na co som kedy hral. Zvuk ide sam, netreba ho dolovat jak napr. z Plexiny. Btw, tento amp je FARBOU podobny jtm45tke, ale pocitovo je to uplne o niecom inom. Youtube nekukajte, treba si na to zahrat, ak budete mat kde. Urcite odporucam.

Casom pastnem nejake ukazky, co sme nahrali cez ISObox s V30. Ale ako pisem - nezaujala ma az tak farba zosiku jak ten pocit, s ktorym sa na to hra. Bolo jedno, ci hram so singlami alebo HB.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 06. November , 2016, 20:54:34 »

but does it djent?
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #2 kedy: 06. November , 2016, 21:55:38 »

Tuto robG tusim pisal ze ppci to znie na honicky v obyvacke a ked hras v kapeleiba jednu gitaru, ale ked ste dvaja sa to straca. Nejake skusenosti s tymto...?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 06. November , 2016, 22:03:39 »

Tuto robG tusim pisal ze ppci to znie na honicky v obyvacke a ked hras v kapeleiba jednu gitaru, ale ked ste dvaja sa to straca. Nejake skusenosti s tymto...?
Neskusal som to v kapele, neviem, ale coskoro s tym odohram koncert, tak dam vediet.
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #4 kedy: 08. November , 2016, 10:35:58 »

Kede to kamos kupoval ?
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 08. November , 2016, 10:39:18 »

Kede to kamos kupoval ?
Z Ciech.
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #6 kedy: 08. November , 2016, 14:03:20 »

mne sa pacila ukazka na YT od Phil X na Brown Eye:

znie to tam fakt paradne  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 08. November , 2016, 15:07:58 »

akoze pekne hraju tie zosiky.. len stale mi to pride ako predrazena stvordiera.. taka ze v dobrom stave ked k nej trafis dobry reprak..

Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #8 kedy: 24. November , 2016, 14:21:29 »

...chalani, taka narychlo akcia, ked mate niekto zaujem pozret a vyskusat aparaty Friedman v Bratislave, da sa dnes (24.11.2016) o 18.00, na adrese: Na pántoch 18 (skusobna) ...pripadne mi zavolajte na 0905 314 278
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 25. November , 2016, 10:44:42 »

jak dopadlo stretko aj ste to niekto poskusali? co sa lubilo?
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #10 kedy: 25. November , 2016, 12:37:32 »

No skoda ze ste nedosli  Smútim ...na druhej strane som takto mal cele 2 hodiny vsetko len pre seba  Bavím sa skvele

Co tam bolo na hranie:

Hlavy:
Friedman Pink Taco PT20
Friedman mini Dirty Shirley 20
Friedman Runt 20 Head

Krabky:
Friedman BE-OT
Friedman Sir Compre

Gitara:
Friedman Vintage -T MRTS90

Ja som si doniesol gitaru Tokai LP a pouzil som 2ks erarne Marshall 4x12 boxi zo skusobne.

Mne sa lubilo velmi  Bavím sa skvele ...moj favorit je Pink Taco 20, a krabka BE-OD (do cisteho kanalu Runt 20) tiez pop*ci !  Na zdravie!
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 25. November , 2016, 12:44:27 »

a tak to je ta lacnejsia verzia co sa ti lubila.. len 2200e spolu Bavím sa skvele
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #12 kedy: 25. November , 2016, 13:49:18 »

No skoda ze ste nedosli  Smútim ...na druhej strane som takto mal cele 2 hodiny vsetko len pre seba  Bavím sa skvele

Co tam bolo na hranie:

Hlavy:
Friedman Pink Taco PT20
Friedman mini Dirty Shirley 20
Friedman Runt 20 Head

Krabky:
Friedman BE-OT
Friedman Sir Compre

Gitara:
Friedman Vintage -T MRTS90

Ja som si doniesol gitaru Tokai LP a pouzil som 2ks erarne Marshall 4x12 boxi zo skusobne.

Mne sa lubilo velmi  Bavím sa skvele ...moj favorit je Pink Taco 20, a krabka BE-OD (do cisteho kanalu Runt 20) tiez pop*ci !  Na zdravie!
Skoda ze si sa neozval skor. Bolo by to zaujimave testnut.
A tvoj nazor?
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #13 kedy: 25. November , 2016, 18:04:20 »

Skoda ze si sa neozval skor. Bolo by to zaujimave testnut.
A tvoj nazor?

...ja som sa otom dozvedel tiez na poslednu chvilu, a hned som to sem dal, viac som urobit nemohol

tak ako som uz pisal vyssie, mna osobne najviac oslovil Pink Taco 20 (kedze mam rad zvuk vyhuleneho Marshalla), tento maly jednokanalovy amp pri tych malo wattoch produkuje neuveritelne "hutny" zvuk, ma pritom menej "strku" ako marshall, zvuk je citatelny aj pri vyssom gaine, vyborne reaguje na pracu potenciometrov na gitare (pri uberani hlasitosti na gitare sa zvuk krasne vycisti do uplneho cleanu).

Mini Dirty Shirley je tiez super jednokanal, ma uz moznost prepinat 3 rozne zvukove rezimy (pre niekoho to moze byt prinos) ja som nanom tiez nasiel "svoj" zvuk

Runt 20 Head je dvojkanal s moznostou prepinat 3 zvukove mody na kazdy kanal, trochu viac treba spekulovat pri nastavovani zvuku.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 25. November , 2016, 18:07:21 »

skoda ze tam nebola aj velka HBE 100 ze co by si nakoniec preferoval..
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.