Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 14:01:43
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hra na gitare - samouk  (Prečítané 15247 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 05. November , 2017, 22:35:15 »

ak si od minuleho roka ozaj cielavedome hraval, tak povedz jeziskovi, ze si zasluzis nejaky gtarovy set za 150€ (cize el. gitaru a malicke kombo). s tym mozes zacat ozajstnu gitaristicku karieru. nebudes potrebovat uz nic ine, len naozaj cvicit. ak vies pouzivat internet, vsetky cvicenia a vsetky rady co potrebujes, si najdes. na YT je tolko skvelych videi, ze ak naozaj chces a nie si uplne jelito, tak do roka mozes hrat ovela lepsie, ako napriklad hram ja, uplne bez srandy.

cize - nazdar o rok  Zdravíčko
Zaznamenané
NEV3RM1ND
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #16 kedy: 05. November , 2017, 23:19:52 »

Ahoj , teraz checkujem nejake sety no neviem aké značky gitar su dobré zatiaľ nejaké sety čo som našiel sa zmestili do 200 e ale nepoznam tu značku , nepošle mi niekto prosim nejake sety. Ale je tu jeden problem, som lavak cize hram na druhu stranu. Ked tak nejaku stranku kde budu tie sety za rozumne ceny, dakujem a ahoj.  Žmurk
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 06. November , 2017, 07:38:15 »

Ja som tiež ľavák. Keď som začínal hrať na gitaru, tak ľavácke sa veľmi ťažko zháňali. Dnes je situácia trochu lepšia, ale nie ideálna. Cca 10-15% modelov sa robia aj v ľaváckej verzii. Navyše sú aj trochu drahšie.
Ja som pozeral sety u Thomanna, Harley Benton gitary za tú cenu vôbec nie sú zlé. Sám jednu vlastním, stála 212 EUR a predčí aj niektoré gitary za 500.
https://www.thomann.de/cz/harley_benton_st_20lh_sb_bundle_2.htm
https://www.thomann.de/cz/harley_benton_te_20_bk_lh_standard_set_2.htm
https://www.thomann.de/cz/harley_benton_dc_200lh_bk_student_ser_bundle.htm
https://www.thomann.de/cz/harley_benton_sc_200lh_bk_student_ser_bundle.htm
Vyber si, podľa toho čo sa ti viac páči. Máš tam Stratocaster, Telecaster, SG aj LP style gitaru.
Ja osobne by som išiel do SG.
Nech sa ti darí.  Na zdravie!
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #18 kedy: 06. November , 2017, 12:08:29 »

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_ja_60lh_sb_vintage_series.htm
+
https://www.thomann.de/cz/harley_benton_hb40r.htm
+
kábel, pás
= instant Cobain  Na zdravie!
« Posledná zmena: 06. November , 2017, 12:10:39 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 06. November , 2017, 12:37:21 »

Zdravím, prešla dlhá doba, skoro rok od príspevku a prekvapivo som pri gitare ostal. Prihlásil som sa teda na tú ŽUŠku a zatiaľ tam chodím 2 mesiace. Situácia je momentálne taká že sa na zuške učím klasickú gitaru vybrnkávačky Mozzarta a také , akordy nič moc iba doma som sa doučil amol , cdur , emol, g a d. Momentálne rozmýšľam na tom že na konci tohto roka odídem zo zušky pretože to čo ste mi tu písali že si tam pochytím základy nie je veľmi pravdy, ale to bola zrejme chyba vyberu umeleckej školy (v mojom meste nieje z čoho veľmi vyberať). Okrem toho, že sa tam musím učiť klasickú gitaru  - čiže vec čo ma veľmi nebaví tak musím ešte pilovať hudobnú teóriu ktorá obsahuje noty a také veci , nemyslím si že tie noty budem použivať lebo sa da hrať aj podľa akordov , tabulaturi. Neviem čo mám veľmi v tejto situacii robiť. Pretože sa snažím učiť popri zuške aj normálne akordové pesničky pri ktorých mám problém pochytiť rytmus. Rozmýšľam nad kúpou elektrickej gitary na Vianoce, ale neviem čo všetko si k nej budem musieť dokupovať pretože nemám veľmi veľký budget. Keď ste to dočitali až tu tak mi tu môžete napísať nejaké vaše prvé naučené pesničky , nech sa trochu inšpirujem. Predom sa chcem ospravedlniť že som možno v tomto texte presne neopísal svoj problém. Ďakujem zatiaľ za všetky rady, som veľmi prekvapený z toho ako som tu pred rokom písal o tom že neviem čo mám robiť a tá situácia sa znova zopakovala teraz. No nič ďakujem ak ste to dočítali až sem a ahoj.

zdar,

moja troška do mlyna, ako čistého samouka - 

1. nauč sa naladiť gitaru
2. nauč sa základné akordy
3. čo najviac počúvaj hudbu, ktorú máš rád a chceš hrať a čo najviac ju priamo skúšaj hrať - či už na akustike - španielke, alebo elektrike. tzn, ak máš rád green day, (vyber si veci, ktoré ti znejú jednoducho a kde cítiš, že by si ich mohol zvládnuť) tak si sadni nad nejakú ich skladbu (a potom ďaľšiu a ďaľšiu) a jednoducho sa ju skús naučiť podľa toho ako ju počuješ z cd. myslím teraz beglajdy - akordy, či power chordy, z ktorých pozostáva podklad, tak aby si si tú skladbu bol schopný zahrať z cdčkom. daj šancu svojim ušiam, nech sa pocvičia v analýze toho, čo počujú - hľadaj tóny, ktoré počuješ z cd na hmatníku, podľa toho ako ti to pôjde zistíš, či máš nejaký sluch, zmysel pre rytmus, či si schopný "odpočuť" výšku tónu, nájsť miesto, kde má znieť. ak ti táto "disciplína" pôjde a to čo hráš sa začne podobať na predlohu, máš na to ísť ďalej a je čas zamyslieť sa nad spôsobom ako ísť ďalej. (ZUŠ, súkromný učiteľ-preferujem, samoštúdium)
4. založ kapelu, alebo sa pohybuj čo najviac v komunite, medzi kamarátmi, ktorí hrajú, či majú kapelu a vymieňaj si skúsenosti s nimi.

ak si vnímavý a máš talent, postupne sa ti všetko otvorí a vyjasní a zistíš sám, čo a ako treba študovať viac, aby si dosiahol zlepšenie v tej oblasti, čo ťa najviac zaujíma

vitaj, veľa zdaru a trpezlivosti  Zdravíčko

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #20 kedy: 06. November , 2017, 14:55:23 »

ZUŠ-ku by som určite nezavrhoval , a určite sa dostaneš aj ku stupniciam a k akordom , kedže ku každej stupnici budeš mať základne harmonické funkcie a obraty akordov ... Tak som to mal ja.
Skús sa s učiteľom o tom porozprávať. A teoriu tiež nezavrhuj , raz sa ti zíde Žmurk
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 06. November , 2017, 19:09:09 »

Yesfan napisal presne to, co som zabudol. Hladaj nielen taby, ale hraj aj baj d ucho, aj to je dolezite.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 06. November , 2017, 19:22:28 »

Podla mna jeb na to, chod von balit baby (alebo chalanov podla toho  co preferujes) a urcite si nezakladaj kapelu lebo ta jebne alebo dopadnes jak tuto nas 8 ludi co sem chodime na forum si poklikat uz davno jasne veci Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 06. November , 2017, 22:16:30 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #24 kedy: 07. November , 2017, 00:38:55 »

Podla mna jeb na to, chod von balit baby (alebo chalanov podla toho  co preferujes) a urcite si nezakladaj kapelu lebo ta jebne alebo dopadnes jak tuto nas 8 ludi co sem chodime na forum si poklikat uz davno jasne veci Bavím sa skvele
Ale no tak, nestraš ho hneď na začiatku. K tomu "jeb na to" musí prísť každý sám. Záleží od toho, čo vlastne človek od toho hrania očakáva. Radiť sa nedá nejak celoplošne. Každý má svoj vlastný príbeh. Za mňa- kapela je super. Bez nej to u mňa nemá zmysel. Mňa to hlavne baví, tvoriť a hrať s živými ľuďmi v kapele, aj keď možno len v skúšobni.. Napĺňa ma to, neskutočne ma teší každý nový song. A ak to niekoho osloví , alebo sa nahrá CD, alebo sa vylezie na pódium, tak je to dobrý bonus. Ono si to nájde takú svoju prirodzenú cestu.Nemám prehnané ambície,  viem na čo mám a na čo nie, sny samozrejme sú,  zčasti si ich postupne plním. Ale ako vravím,  čo človek, to príbeh. Hej Nev3r, keď neskúsiš, nezistíš, či to má byť tvojou doživotnou súčasťou,alebo len chvíľkovým pokusom o vylepšenie svojho image. Keď som v 14tich založil s kamarátmi prvú kapelu, začal sa mi úplne iný život. Vo všetkom. Veľké pódiá som síce aj tak pozeral naďalej len z telky, ale aj tých zopár malých pódií a zopár malých kapiel stačilo na to, aby som vedel, že kde som doma a že lepšie som v tých 14tich spraviť nemohol a nemenil by som to už za nič. Normálne kúp ten set a začni hrať. Buď zistíš,  že áno, toto je pre mňa, začneš tráviť viac času v skúšobni ako na rande,a vôbec ti to nebude vadiť a veci sa začnú vyvíjať, alebo zistíš, že ops, bol to omyl a predáš to za polovičnú cenu a peniaze pôjdeš predrbať radšej na tie baby. Zdravíčko
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
NEV3RM1ND
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #25 kedy: 07. November , 2017, 17:27:05 »

Zdravim , chcem sa vas este opytat na jednu vec , kvoli ktorej by som mal radsej vytvorit novy topic ale chcem si o par rokov checknut toto forum , mat vsetko pokope a smiat sa na tom aky som hlupy. Ide o to , ze sa chystam odist teda z tej zusky a kupit si tu elekricku gitaru , no problem je este taky ze pri tychto razantnych krokoch citim taku nedoveru zo strany mojho okolia (rodina,blizky kamarati). Hlavne rodina si velmi nemyslia ze tu e. gitaru vazne potrebujem a ze si vystacim aj so spanielkou , no ja sa im snazim vysvetlit ze sa chcem posunut o krok dalej a brat toto viac ako konicek. Hlavnym dovodom coho sa obavaju oni aj trosku aj ja , tyka sa to samotnej gitary , viem akurat par akordov , c-dur stupnicu a to je vsetko. Cize podla nich viem este prilis malo aby som sa posunul o krok dalej.
Neviem momentalne ci mam pilovat tu zusku , ziskat si doveru a kupit si e. gitaru (do toho sa mi velmi nechce) alebo ich prehovorit teda na tu e. gitaru hned. Viem ze tu je este jedna moznost a to je ze mi bude fuk nejaka dovera a ze si ju proste kupim , ale hrat medzi 4-mi stenami , pritom si mysliet ze to robim pre nic tak to nieje ono.

Pytam sa vas, stretli ste sa niekto s takym podobnym zaciatkom ako ja? A ako ste ho pripadne vyriesili.


Mimochodom chcem sa podakovat celemu foru , konretne ludom ktori mi tu stale radia pretoze vidno ze gitarova komunita je najlepsia  Na zdravie! tak ahoj :)
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #26 kedy: 07. November , 2017, 23:38:23 »

Ak je to otazka penazi, tak namiesto ZUS-ky zacni brigadovat, naspor a kup si svoju prvu elektricku gitaru. Potom Ti do toho uz nikto nebude moct kecat a na okolie sa vykasli. Dokazes hlavne sam sebe, ze je to nieco na com Ti fakt zalezi a aj ta gitara pre Teba bude mat pridanu hodnotu. Ak budes mat stastie na dobry nastroj a prekuses sa cez prvotne oboznamovanie so zvukom, EQ, atd., urcite Ta to bude motívovat.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2017, 00:22:41 »

kto chce hrat na elektricku gitaru, nemusi nutne najrpv vediet nieco na spanielke. zacat rovno na elektrike, ked clovek na nej skratka chce hrat, je uplne normalne a netreba to brat ako dalsi krok od niecoho predtym. X gitaristov tak zacalo, ako X inych gitaristov si preslo cestou akustiky, je to skratka u kazdeho individualne.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 08. November , 2017, 08:56:51 »

Zdravim , chcem sa vas este opytat na jednu vec , kvoli ktorej by som mal radsej vytvorit novy topic ale chcem si o par rokov checknut toto forum , mat vsetko pokope a smiat sa na tom aky som hlupy. Ide o to , ze sa chystam odist teda z tej zusky a kupit si tu elekricku gitaru , no problem je este taky ze pri tychto razantnych krokoch citim taku nedoveru zo strany mojho okolia (rodina,blizky kamarati). Hlavne rodina si velmi nemyslia ze tu e. gitaru vazne potrebujem a ze si vystacim aj so spanielkou , no ja sa im snazim vysvetlit ze sa chcem posunut o krok dalej a brat toto viac ako konicek. Hlavnym dovodom coho sa obavaju oni aj trosku aj ja , tyka sa to samotnej gitary , viem akurat par akordov , c-dur stupnicu a to je vsetko. Cize podla nich viem este prilis malo aby som sa posunul o krok dalej.
Neviem momentalne ci mam pilovat tu zusku , ziskat si doveru a kupit si e. gitaru (do toho sa mi velmi nechce) alebo ich prehovorit teda na tu e. gitaru hned. Viem ze tu je este jedna moznost a to je ze mi bude fuk nejaka dovera a ze si ju proste kupim , ale hrat medzi 4-mi stenami , pritom si mysliet ze to robim pre nic tak to nieje ono.

Pytam sa vas, stretli ste sa niekto s takym podobnym zaciatkom ako ja? A ako ste ho pripadne vyriesili.


Mimochodom chcem sa podakovat celemu foru , konretne ludom ktori mi tu stale radia pretoze vidno ze gitarova komunita je najlepsia  Na zdravie! tak ahoj :)

este jeden nazor odo mna - myslim, ze nad tym celym prilis uvazujes. ked som ja zacinal, nechodil som na ziadnu zusku (pohrdal som tym vtedy ! :-D ) a jednoducho som tuzil hrat na gitare, tak som na nej sakra hral kedykolvek to bolo mozne - pocnut starou rozpadnutou spanielkou, potom lepsou spanielkou a mojim cielom bolo cim skor sa dostat k elektrike a prvemu overdrivu a aparatu. zdaleka to nebolo take jednoduche ako dnes, prichadzalo to postupne. ale podstata je v tom, ze cely ten cas som  - jednoducho hral na tom, co som mal. ak vravis, ze za rok vies par len par akordov, jednu stupnicu... je to velmi malo a nieco asi nie je ok - mozno mas prilis velke ocakavania, mozno nemas sluch a jednoducho ti to nejde - to neviem(e) posudit.

ak vazne chces hrat na gitaru (a styri steny nemozu byt prekazkou predsa ! ) a zdokonalovat sa, tak to jednoducho rob ako najcastejsie vies a skor sa zameraj na to, ci si na gitare, to je uz jedno akej, vies realne aj nieco zahrat. netlac seba ani rodinu do dramatickych rozhodnuti, skor presvedc sam seba i okolie ci to naozaj chces tym, ze realne na tej gitare, co momentalne mas, nieco dokazes.

davno predtym, ako som mal elektriku som na spanielke, na ktoru som natiahol kovove struny usporaduval pre rodicov koncerty v detskej izbe s vlastnou tvorbou, hudbou a textami a la tublatanka a v mojej hlave to znelo skvelo aj bez bustra a aparatu. ked to milujes, niet co riesit !  Žmurk
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #29 kedy: 08. November , 2017, 11:36:28 »

Tak pesne pod toto sa tiež podpisujem!!!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.