Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:46:25
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara a deti  (Prečítané 30527 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« kedy: 03. Január , 2017, 10:17:29 »

Nazdar,

Zakladam temu, mozno cim dalej aktualnejsiu pre viacerych clenov fora. Mam rocneho syna a samozrejme, pomaly ho zvykam na hudobny nastroj - velmi rad trieska po gitare, kuse do strun, hmatnika atd :)

Hram a spievam mu aj na ukulele aj na gitaru.

Tak ma napadlo, ci je vhodne pre take male deti hrat len jednoduche 1- 2 akordove pesnicky pre deti, s jednoduchou rytmikou  alebo je to jedno (ja mu hram R. Mullera,  Over the rainbow,  Krystof atd, klasicke ohnikove).

Pripadne viete niekto odporucit nejaky spevnik s piesnami, vhodnymi pre velmi male deti, aby si zvykali na hudbu?

diky, fotrom zdar Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 03. Január , 2017, 10:32:19 »

behemoth, burzum, lamb of god...je toho vela

cim skor zacne tym lepsie  Bavím sa skvele

--

teraz vazne...

IMHO dieta do cca 2.5-3 rokov je asi na urovni maleho psika co sa tyka inteligencie, toho co ho zaujima a ake zlozite komplexy je schopne ponat. Ono nie nadarmo sa hracky aj iny obsah ako rozne audio inscenacie alebo knizky riesia podla cieloveho veku. Po 3tom roku sa mu zacina tvorit osobnost, ale to je cele samozrejme v tych uplne zakladnych medziach.

Pri 1 rocnom synovi je to len tvoje zbezne prianie ze mu budes moct ponuknut nieco co spolu ocenite neskor. Normalne treba asi ist do tych overenych detskych pesniciek ala spievankovo a podobne. Musi to byt durove, max 1.5-2 minuty a nech to ma naucny charakter (zveiratka, deti, dobry ujo lekar a pod.)

Ak ho chces viest k muzike tak to mozno tak ked bude mat 5 rokov+, vtedy by som mu zacal davat nejake prvotne vnemy ze aha, takto vznika hudba.


« Posledná zmena: 03. Január , 2017, 13:02:37 od kaolko » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #2 kedy: 03. Január , 2017, 13:38:35 »

no neviem..dcera ma 2 roky a 3 mesiace a uz celkom obstojne zaspieva 2-3pesnicky..najviac ju berie molova Paslo dievca pavy z perinbaby ale samozrejme ked som bol maly pacholicek, po nabrezi konik bezi....a paradoxne, jedno z prvych slov co sa naucilo, je marshall...a teraz kazdy vecer ked hram doma na akustike mi hovori, tato, pusti marshall...cize je to velmi, velmi individualne....detsky mozog je otvoreny prijima podnety velmi lahko, lahko sa uci jazyk a podobne, cieze by som sa nebal s roznymi druhmi hudby a pesniciek..ale pri 1 rocnom je to este trochu skoro a jemu jedno ci mu hras yesterday alebo u stannku na levnou krasu... Na zdravie! 
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #3 kedy: 03. Január , 2017, 15:15:19 »

k..ale pri 1 rocnom je to este trochu skoro a jemu jedno ci mu hras yesterday alebo u stannku na levnou krasu... Na zdravie! 

Diky. Samozrejme necakam ze mu tvorim teraz nejaky hudobny vkus, tak som to nemyslel. Presne to co ste s Kaolko-m pisali, ze ci je vyslovene radsej vhodne hrat ,,spievankovo,, style
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #4 kedy: 03. Január , 2017, 15:17:28 »

ja pochadzam z hudobnej rodiny, od malicka tato hral na varhanoch, harmonike a tak nejak prirodzene som sa k tomu dostal potom aj ja..myslim ze tym bejbu urcite neuskodis, len rozvyjas jeho zmysly..a Season in the abyss by som mu zatial nehral :-) :-)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 03. Január , 2017, 15:44:56 »

ja to mam podobne, zvuk elektrickej gitary ma fascinoval odkedy mam najskoresie spomienky, cize cca 3 roky, a takisto ma fascinoval kraval, ked bol aparat vypeckovany. doma sa isla uplne ina hudba, ako v radiach alebo skolke / skole, neskorej kamosi dochadzali k hudbe, ktora mne uz prisla strasne opocuvana a bol som vkusom zase inde... to nie akoze sa chvalim, len ten vplyv prostredia je naozaj strasne silny.

na druhej strane suhlasim aj s Karolom, v uplne najutlejsich obdobiach tie farebne infantilnosti maju svoje opodstatnenie. u nas doma sa tiez pocuva nonstop stale nejaka hudba, roznych zanrov, 5 mesacne dieta na nu reaguje velmi zivo, evidentne sa mu paci, ale ked sa pustia na telke detske farebne infantilnosti, tak sa zozziari ovela viac...

hlavne je uplne scstne snazit sa dietatu vsetepovat vkus cielene alebo ho nutit "ty budes raz gitarista ako tato" (lebo tato az taky gitarista nebol, tak by rad sen preniesol dalej  Ja som čert.. ).

nedavno som sem daval video absolutneho sluchu u maleho chalana. pustal som to fotrovi a ten prisiel s teoriou, ze podla neho sa da absolutny sluch natrenovat, prave u maleho dietata. ak ma realne hudobny sluch, tak treningom sa mu udajne musia dat nabiflit spravne hodnoty tonov a ked sa to raz ako male nauci, uz mu to zostane navzdy. rozmyslam, ci sa sam nepokusim tuto teoriu potvrdit  Popiskujem si faktom je, ze aj v neskorsom veku sa da co - to nabiflit, len je to nespolahlive a rychlo prchave ...  Neviem
« Posledná zmena: 03. Január , 2017, 15:47:54 od rastis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 03. Január , 2017, 16:38:00 »

marshall...

mamarshall
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 03. Január , 2017, 16:46:08 »



IMHO dieta do cca 2.5-3 rokov je asi na urovni maleho psika co sa tyka inteligencie, toho co ho zaujima a ake zlozite komplexy je schopne ponat. Ono nie nadarmo sa hracky aj iny obsah ako rozne audio inscenacie alebo knizky riesia podla cieloveho veku. Po 3tom roku sa mu zacina tvorit osobnost, ale to je cele samozrejme v tych uplne zakladnych medziach.



To si vekovo dost prestrelil, mam presne ako RobG 2 rocnu a 3 mesiace a uz ma sama oblubene pesnicky, sama si ich dokonca podla nazvu pyta, pozna uz "svoje" CDcka a vie ne ktorom je ktora jej oblubena pesnicka. Veselo si uz tancuje na hociake zanre (aj na jazzrock a progrock  Bavím sa skvele) Uz si bezne pospevuje texty aj v anglictine trebars. To je uz uplne inde ako pes.  Bavím sa skvele
Ked vidi gitaru, smeje sa a rada skusa, co spravi aky dotyk so strunami a aky zvuk vylezie. Najviac ju ale bavi prepinat horny prepinac snimacov na LP. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. Január , 2017, 16:49:00 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 03. Január , 2017, 19:07:57 »

ty si vodis dceru do pivnice progac?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 03. Január , 2017, 19:28:15 »

ty si vodis dceru do pivnice progac?  Bavím sa skvele

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #10 kedy: 03. Január , 2017, 19:50:39 »

aspon tu dajte fotky tych svojich potomkov, nech tato tema za nieco stoji  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #11 kedy: 04. Január , 2017, 00:20:35 »

Bude tu z teho modrykonyk Bavím sa skvele
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #12 kedy: 04. Január , 2017, 09:58:11 »

nedavno som sem daval video absolutneho sluchu u maleho chalana. pustal som to fotrovi a ten prisiel s teoriou, ze podla neho sa da absolutny sluch natrenovat, prave u maleho dietata. ak ma realne hudobny sluch, tak treningom sa mu udajne musia dat nabiflit spravne hodnoty tonov a ked sa to raz ako male nauci, uz mu to zostane navzdy. rozmyslam, ci sa sam nepokusim tuto teoriu potvrdit  Popiskujem si faktom je, ze aj v neskorsom veku sa da co - to nabiflit, len je to nespolahlive a rychlo prchave ...  Neviem

To s cvicenim absolutneho sluchu v skorom veku je mozne.

Napr. v lingvistike sa zastava nazor, ze ktorekolvek dieta je schopne pribl. do 9 mesiacov zivota sa naucit rozoznavat ktorekolvek zvuky ludskej reci, a teda sa moze naucit ktorykolvek svetovy jazyk „bezprizvukovo“ (napr. afroamerican cinsky jazyk). Potom sa tato schopnost postupne vytraca.

Zase si ale neviem predstavit pustat decku dookola toniny. :D
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #13 kedy: 04. Január , 2017, 10:39:38 »



Zase si ale neviem predstavit pustat decku dookola toniny. :D

zavreli by ta za tyranie :)
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #14 kedy: 04. Január , 2017, 11:21:56 »


 S myslou je to ine človek ma najviac mozkových buniek ked sa narodí a potom ich už je len menej a menej a menej


Zaujimave, ja som zas cital knihu od cloveka co sa zaoberal skumanim mozgu, kde vravel, ze mozgove synapsie sa velkou rychlostou vytvaraju este po narodeni dietata. Nepamatam si titul, snazim sa to vyhladat
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.