Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 16:10:28
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara a deti  (Prečítané 30529 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 04. Január , 2017, 15:03:45 »

kedže sa vie že človek používa tak 20% kapacity mozku


toto tvrdenie je absolutne nespravne a vyvratene ako mytus.  Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 04. Január , 2017, 15:05:34 »

https://www.scientificamerican.com/article/do-people-only-use-10-percent-of-their-brains/   Zdravíčko


kebyze clovek vyuziva iba 10% mozgu, tak pri 90% poskodeni mozgu by mal byt stale schopny fungovat (resp 80 vs 20 v pripade tvojho tvrdenia)

« Posledná zmena: 04. Január , 2017, 15:06:31 od kaolko » Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #17 kedy: 04. Január , 2017, 16:07:58 »

stevo, nechces pracovat pre Zem A Vek ? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 04. Január , 2017, 16:17:10 »

vsak ale tym sa nemysli nahodou to, ze clovek dokaze vyuzivat tych 20% mozgu v zmysle, ze 80% si pracuje samo a riesi si svoje separatne funkcie bezohladu na to, co by clovek chcel ? cize pri 80% poskodeni zostane clovek absolutne nefunkcny, ale teoreticky s jasnou myslou ?
« Posledná zmena: 04. Január , 2017, 16:18:18 od rastis » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 04. Január , 2017, 16:49:52 »

zase trepeš kajo , pozeral si ničitelov mýtov Bavím sa skvele , nemaš ani predstavu ako funguje mozok , je popísaných x prípadov kedy človek prišiel o velku čast mozku a fungoval len s psychysckimi zmenami , osobne poznam príbeh samovraha čo si prestrelil hlavu a prišiel po svojich na pohotovost , navyše je to otom že je to niečo ako siet - internet a ked si vezmeš kolki ludia maju internet a kolkí s nich chodia povedzme na gitarove fora , tak asi tak to je že kolko buniek maš a kolko z toho je aktívnych , a niekedy mam pocit že Ty vlastne na to forum vobec nechodiš a ked tak stale tou istou cestou
príklad : boli popísane pripady kedy matka v strachu o zrazene dieta dane auto v šoku zdvihla jednou rukou aby to dieta s tade zobrala , žena ktora v živote necvičila ani nevedela ako to spravila - a presne otom je aj mozok , človek často akoby ani nevedel ako ho používat, tu by som rozoznaval dva typy ludí - vlastník a užívatel /mozku/

Prestrelit si hlavu neznamena este poskodit si mozog. Aj ked obcas mam pocit, ze ty si sa narodil s prestrelenou hlavou  Bavím sa skvele.
 
U nas chalani vo firme boli pri operacii kde zoperovali pred cca 10 rokmi zensku, ktorej manzel zaebal sekeru do cela.. cuduj sa svete ze rovno medzi hemisfery, uz ju isli prikryvat plachtou ked sa posadila. Netrafil mozog. Cize tolko.

Mozog ma rozne centra a povedat ze ho clovek vyuziva na 10 alebo 20 % je proste p*čovina lebo clovek je komplexny system a to, ze si tu niekto potom zrazu alibisticky povie ze 'ja som ale myslel vedomie' nic nemeni na fakte ze tvoje telo potrebuje fungovat z vacsiny na procesoch beziacich v pozadi.

Pri poskodeni mozgu dokazu urcite casti a centra prevziat ulohu povodnej oblasti, ale nic to nemeni na fakte ze co si zadrel s tymi percentami je p*čovina proste. Ak si to myslel v style ze kiezby som mohol 100% vyuzivat na krizovky a sudoku - well, asi by si zomrel.

Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 04. Január , 2017, 18:44:11 »

...

Zase si ale neviem predstavit pustat decku dookola toniny. :D

nemusis mu pustat nutne dookola toniny, ale urcite s nim musis pracovat, pravidelne mu tie tony prehravat a stale ich pomenovavat, skusat ho z nich...  neskorej intervaly a v 4 musi ovladat celu teoriu  Bavím sa skvele v piatich bude z neho atrakcia zazracne dieta a v 30tke si nedokonci vlastne Requiem  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #21 kedy: 06. Január , 2017, 10:34:57 »

To si vekovo dost prestrelil, mam presne ako RobG 2 rocnu a 3 mesiace a uz ma sama oblubene pesnicky, sama si ich dokonca podla nazvu pyta, pozna uz "svoje" CDcka a vie ne ktorom je ktora jej oblubena pesnicka. Veselo si uz tancuje na hociake zanre (aj na jazzrock a progrock  Bavím sa skvele) Uz si bezne pospevuje texty aj v anglictine trebars. To je uz uplne inde ako pes.  Bavím sa skvele
Ked vidi gitaru, smeje sa a rada skusa, co spravi aky dotyk so strunami a aky zvuk vylezie. Najviac ju ale bavi prepinat horny prepinac snimacov na LP. Bavím sa skvele
vobec neprestrelil, ty ako rodic mas skreslene predstavy o tom ako genialne je tvoje dieta. aj moj pes sa naucil, ze ked si idem robit kavu, tak dostane mlieko, rovnako ako ma oblubene hracky a sama sa pyta s nimi hrat. zrovna som nuteny byt v spolocnosti vyse 2 a pol rocneho dietata a sice je pravda co tvrdis, ale cela genialita v tom veku konci pri paci sa mi/nepaci sa mi. v tomto veku si este nevie dat zakladne suvislosti dokopy - pricina/nasledok. napr spyta sa ci uz moze ist vonku. dostane kladnu odpoved - nasledne sa rozreve, ze este nie lebo si chce skladat kocky  Bavím sa skvele cize vobec nechape zmyslu otazky a odpovede, ktoru na tu otazku dostalo.. a podobnych prikladov by sa dalo najst milion  Bavím sa skvele

cize ano, dieta v tom veku vnima aj vie povedat co sa mu paci alebo nie, ale nerob si falosne nadeje, ze je na tom intelektom vyssie ako pes. jediny rozdiel medzi psom a dietatom v tom veku je ten, ze pes je vdaka bohu ticho a neblaboce tie nezmysly vkuse  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. Január , 2017, 10:35:33 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 06. Január , 2017, 11:03:40 »

Presne tak, radi vidime svoje deti ako zazracne, asi aj o tom je rodicovstvo. Podla mna zasadny posun prichadza okolo 4-5 roku zivota kedy sa dieta uci koncept - empatia. Dovtedy nema ziadnu, netusi preco by take nieco malo vobec existovat, riesi vysostne seba rovnako ako kazdy iny druh na tejto zemi. Je na tom velmi podobne ako ten psik.

Ak niekto povie ze - ok ale my mame rec. Kto povedal, ze zvierata nemaju? Mozno sa ju ucia rovnako ako my, aj chodit sa ucia a dokonca skor. Intelekt sa rozhybe trochu neskor, staci sa pozriet na gorilie mladata a orangutany, ked si odmyslim mieru ochlpenia, tak je to ten isty tvor co male dieta na uplne podobnej urovni akurat maju zasadne rozdielne vyhliadky do buducnosti.

Kedy by to bolo zasadne rozdielne a kedy sa to meni - keby dieta povedalo - oco, pusti mi nieco nove, ine co som nepocul/a. A nie ze si bude robit oblubene z toho co mu bolo poskytnute. To si spravi aj ako styrioci povedal aj ten psik - ma svoje oblubene miesto, hracky, svoju hierarchiu potrieb a tiez ti nepovie ze chce skusit nieco nove, lebo potrebuje ten stereotyp, ktory mu dava pocit bezpecia.

Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 06. Január , 2017, 11:06:06 »

.. jediny rozdiel medzi psom a dietatom v tom veku je ten, ze pes je vdaka bohu ticho a neblaboce tie nezmysly vkuse  Bavím sa skvele

vsak to mi prave nejde do hlavy. 2 rocne dieta +/- komplet rozprava, vsetkemu rozumie, dokaze sformulovat myslienky, pochopi vtip, samo vie nieco humorne spravit... pri vsetkej ucte k zvieratam, toto sa mi zda vyrazne viac. ja som teda neni znalec na psov, ale ako chovatel a krotitel macky viem, ze moc slovam nerozumeju, ani ich vela nevedia povedat a humor maju len velmi svojsky, s ludskym absolutne nekompatibilny. chytre sice su, ale na 2 rocne deti sa az tak nechytaju  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 06. Január , 2017, 11:10:19 »

Ciastocne so styrioci aj Karolom suhlasim, len mne ten rozdiel hlavne pride v kognitivnych schopnostiach, vnimani a celkovo reakcii na okolie. 2 a 2,5 rocne decko si lahko zapamata text, lahko si zapamata postup ako zapnut, ovladat pristroj, dokaze uz chapat aj suvislosti (co sa stane ak stlaci na dialkovom ine tlacitko, ako ma zaobchadzat s horucim jedlom atd.), ma uz aj istu logiku. Skratka neviem o tom, ze by si pes dokazal sam zapnut telku aj pustit na nej youtube a rehotat sa na istych situaciach pocas rozpravky. :)

A to nehovorim o vzajomnej interakcii, ako pise Rasto chapani vtipu atd. Dieta uz dokaze vedome vtipkovat, snazi sa rozosmiat ludi okolo atd.
« Posledná zmena: 06. Január , 2017, 11:13:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 06. Január , 2017, 11:16:30 »

To je pravda suhlas. Aj ked mozno aj ten pes to robi, len tomu nechapeme lebo je to v inej reci  Bavím sa skvele. Sme predsalen iny druh ze jo.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 06. Január , 2017, 11:17:22 »

a este jedna vec mi napadla... mam kamosa s malinkym dietatom, tiez mi rozprava prirovnania o zvieratach, ako tie deti v zaciatku zivota moc nerobia a ze je to len take mechanicke prijmanie potravy a ze ani nevidia, nepocuju a podobne nezmysly... bohuzial - ked to ich dieta obcas vidim, musim mu dat za pravdu, pretoze sa tak ozaj spociatku javilo, pohlad malo nepritomny, reakcie len velmi spomalene... dnes je starsie a je uplne v poriadku, vesele, cule, aktivne...  ale prve mesiace vyzeralo ozaj len ako take sproste zvieratko... cim chcem povedat, ze ako aj ludia su rozni, tak aj deti su rozne... kazdy pozname vo svojom okoli vseliakych ludi, zrychlenych, spomalenych, hentakych, tamtakych... tak ako su rozni teraz, boli rozni aj ako cerstve novorodenata... skratka Progac ma asi doma  kamosku na progrock a Gibsony a niekto iny si musi este par rokov pockat  Popiskujem si
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #27 kedy: 06. Január , 2017, 12:07:10 »

je tu este aj jeden dalsi faktor, kolko sa tomu dietatu venujes.  Tam je potom diametralny rozdiel. Ci mu citas rozpravky, pustas hudbu, rozpravas s nim od mala. nie vsetci si ten luxus vdaka pracovnehmu nasadeniu mozu dovolit. Videl som matky v parku, co pustili dedti do piesku a oni na iPhone, pritom detom vysel sopel az pozem a na detoch bolo vidno, ze vlasy teda neboli umyte vcera ani predvcerom. :-) ja mam dieta v neskorsom veku, ked uz mam co to za sebou. Zena nemusi robit, je dobrovolne s malou a ja ked zrovna nehram alebo nemam skusku, nejdem niekde na pivo, ale travim s nou as much time as possible. V tom potom zacne ta "genialita" mozno skor. Dcera tymto sposobom poznala celu abecedu pred dovrsenim 2 rokov, pomaly zacina objavovat francuzske slova, kedze tu zijeme. Ovladanie telky a iphone nehovorim, tomu sa snazim branit. Pozna v dvoch rokoch znacky aut, samozrejme vsetky farby, no a ako bonus pomenuje Lepol a Tender a marsal :-) nech su hlavne vsetky deturence zdrave a nech vam robia radost  Na zdravie! 
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #28 kedy: 06. Január , 2017, 12:23:49 »

Ciastocne so styrioci aj Karolom suhlasim, len mne ten rozdiel hlavne pride v kognitivnych schopnostiach, vnimani a celkovo reakcii na okolie. 2 a 2,5 rocne decko si lahko zapamata text, lahko si zapamata postup ako zapnut, ovladat pristroj, dokaze uz chapat aj suvislosti (co sa stane ak stlaci na dialkovom ine tlacitko, ako ma zaobchadzat s horucim jedlom atd.), ma uz aj istu logiku. Skratka neviem o tom, ze by si pes dokazal sam zapnut telku aj pustit na nej youtube a rehotat sa na istych situaciach pocas rozpravky. :)

A to nehovorim o vzajomnej interakcii, ako pise Rasto chapani vtipu atd. Dieta uz dokaze vedome vtipkovat, snazi sa rozosmiat ludi okolo atd.
nemas doma psa, ze? Karol ma doma aj aj, ja mam sice len psa, ale vsimam si teraz istu podobnost. Rec je ina - interakcia s okolim rovnaka, zapnut nejaky pristeoj naucis aj psa, to je najmenej.jasne, ze sa ti pes nebude rehotat na rozpravkach na youtube...pusti nejaky prirodopisny dokument so zvukmi prirody a uvidis, ze ti na to bude reagovat..rovnako na slova aj jednoduche vety, cinnosti, ktore sa casto opakuju.tym zas nechcem tvrdit, ze psy su einsteini, len ze to je fakt +/- ta ista uroven..od troch rokov sa uz potom tie rozdiely prehlbuju..  Na zdravie! a v podstate je to jalova debata, mozme sa natahovat ako rodic vs psickar, to tvrdenie nie je vycucane z prsta, ale je podlozene vyskumami zaoberajucimi sa spravanim zvierat :-)

Ale k povodnemu postu - treba sa dietatu venovat a davat mu co najviac podnetov.. ci uz infantilnosti alebo hocijaka hudba...ved sam uvidi ako bude reagovat na jednotlive pesnicky
« Posledná zmena: 06. Január , 2017, 12:47:32 od styrioci » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #29 kedy: 06. Január , 2017, 13:40:28 »

ale fakt do debat typu 3ročne dieta je intelektualne ako pes sa nepuštaj lebo sa strapnuješ
Stanley Coren vo svojej praci na zaklade roznych testov spravania popisal, ze pes je na tom podobne ako 2,5r dieta - http://www.apa.org/news/press/releases/2009/08/dogs-think.aspx

To k tomu strapnovaniu  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.