Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:24:58
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara a deti  (Prečítané 30534 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #45 kedy: 09. Január , 2017, 13:27:35 »

Boze odpust, co som to sposobil :)

 Na zdravie! Zdravíčko

aspon to tu trocha ozilo, zaujimave citanie Bavím sa skvele
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #46 kedy: 13. Január , 2017, 02:42:04 »

K vasej debate o prasatach, psoch a detoch - len tolko ze odlozte troska tie teoreticek kecy a trocha si to porovnajte s realitov..co nikto z vas nema vlastne deti, netere, alebo nevychovval trosku setru. Z osobnej skusenosti je uplne jasne ze 2 rocne dieta zvlada emocie, ma silnu osobnost, inteligencia na vysokej urovni...cize neviem co si predstavujete ze 2 rocne dieta robi (to uz nieje mimino co pozera do stropu a place)...ale skuste na 1 den mat take dieta pri sebe a ten nazor ze vas prejde...nevravim ze niektore zvierat a rasy psov nie su velmi inteligentne ...co sa tyka rieseni aproblemov isto by to dieta vrana dala....a to tu ani nito nespomenul....ale vrana len pochopi co ma potiahnut aby sa najedla ale nepochopi zlozenu vetu a nevykona zlozitu vec len preto lebo sa teraz na to citi a ma rada toho kto to po nej chcel.

Ine som chcel. Teraz cakame so zenou dieta. Nechcem ju samozrejme nutit aby bola hudobnik..ale zastvam nazor ze hudba velmi pomaha v rozvoji mozgu a neskor aj osobnosti.

Co sa tyka otazky co podla na zaciatku co je potrebne detom hrat alebo pustat. Vedci vravia ze to moze byt skoro cokolvek ale je dobre ked su jasne odlisene jednotlive tony alebo to moze mat aj zlozite harmonie ale mala by tam byt jasna melodia potom. Nie je moc vhodna hudba kde je prilis vela nastrojov.

To znamena ze to co si pisal ze hej hras na gitare..to je velmi vhodne..celkovo solove nastroje su velmi vhodne (klvairene koncerty, klasicka gitara...)

Ja vychadzam z toho ze rec (a mozno aj ten absolutny sluch podla ricka beato) to dieta pochyti par mesiacov pred nordenim az do 10 mesiaca zivota. Mozog to vtedy vyhodnocuje statisticky ked pocuje viacere reci a zvuky casto uklada si to a v neskorsom veku potom z toho cerpa.

Ja osobne jej pustam klasiku a klavirne koncerty a ked sa narodi budem v tom pokracovat. Samozrejme netreba to prehanat hodina denne je dost.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 13. Január , 2017, 09:42:05 »

len potom bacha na A=440  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #48 kedy: 13. Január , 2017, 10:36:12 »


Ine som chcel. Teraz cakame so zenou dieta. Nechcem ju samozrejme nutit aby bola hudobnik..ale zastvam nazor ze hudba velmi pomaha v rozvoji mozgu a neskor aj osobnosti.


lenze to je len tvoj nazor a nic z tohto neni overitelne.. matematik by mohol prist a povedat ze riesenie matematickych a logickych uloh ten mozog nakopne viac nez tvoja hudba. a potom kto ma pravdu?

Uz len preto ze pri rieseni uloh pouzivas aktivny pristup a pri hudbe pasivny. Tam sa vytvara uplne iny zapis v mozku (vraj sa mozok pise po novom mozok ako tak skledujem)

To je cele stale len na urovni nasho zbozneho priania ze ano prave hudba je to co posuva cloveka dalej. Poznam chalana co bol pri hudbe od 3 rokoch a je tak tupy ze pomoc. (nie stevo prosim ta, teraz naozaj nemyslim teba takze odloz kludne klavesnicu)
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #49 kedy: 13. Január , 2017, 10:53:56 »

To je cele stale len na urovni nasho zbozneho priania ze ano prave hudba je to co posuva cloveka dalej. Poznam chalana co bol pri hudbe od 3 rokoch a je tak tupy ze pomoc. (nie stevo prosim ta, teraz naozaj nemyslim teba takze odloz kludne klavesnicu)

toto je velmi nestastny typ argumentacie. ja poznam zenu co ma 195cm ale to neznamena ze vseobecne su muzi vyssi ako zeny.


ale celkovo mas pravdu podla analyzy UCS NY z roku 1999 viacerych studii ktore sa venovali prave pocuvaniu hudby a vplyvu na inteligenciu, sa nepotvrdilo ze by to malo skutocny vplyv. Ak sa vsak clovek venuje hudobnemu nastroju tam uz je dokazana priama zavyslost s inteligenciou
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 13. Január , 2017, 11:17:56 »

Presne tak a to je presne ten rozdiel medzi pasivnym pocuvanim hudby a aktivnym ucenim sa na nastroj. Lebo tu ludia hovoria o 'pustani hudby malym detom' , co je vlastne len typicky priklad indoktrinacie a snahy ovplyvnit niekoho, kto moze mat predispoziciu na nieco uplne ine.. Hrat na nastroj je uplne iny princip to je uplne ina forma koordinacie mysle a tela.

Napriklad budem si mysliet ako rodic ze hudbou spravim z decka inteleguana a pritom som mal radsej zamerat pozornost na jeho plavecke schopnosti lebo v 19tke zisti, ze prepasla osoba sance a moznosti
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #51 kedy: 13. Január , 2017, 11:21:54 »

ale pustanim hudby a nejakym zakladnym vedenim co sa tyka vkusu a schopnosti uchopit aj narocnejsi posluch, predsa nic vo vychove nepokazis a ani nenapachas zavazne skody, ze miesto inteligenta by si mal frustrovaneho neplavca  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #52 kedy: 13. Január , 2017, 11:34:18 »

hej? a teraz prejdime do roviny ze co pustat a tu sme zas v cisto subjektivnej rovine lebo pre mojho suseda je Bacil a Ragby vrcholom moderneho umenia a kto som ja aby som tvrdil opak  ?§!. Bavím sa skvele tolko k tomu 'nic nepokazis'..
« Posledná zmena: 13. Január , 2017, 11:34:35 od kaolko » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #53 kedy: 13. Január , 2017, 12:58:56 »

tu su nejake zaujimave pohlady (otazne je ci su spravne resp. vedecky podlozene), je to stranka tej apky, o ktorej vravel tusim rasto

https://www.nuryl.com/category/resources/
« Posledná zmena: 13. Január , 2017, 13:00:09 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #54 kedy: 13. Január , 2017, 13:57:22 »

Kolko neurochirurgov tu hra na gitaru, zaujimave :)  Na zdravie!

Mne osobne je to asi aj jedno. Ja synovi pustam hudbu od klasiky, cez spievankovo, jazz, oldies, popik az po rock (ČAD a ziapačky zatial vynechavam). Robim to preto, lebo mam hudbu rad a hadam bude mat aj on, minimalne bude na nu zvyknuty. Aky styl, to mi asi je tiez uplne jedno. Budem rad za buduce polemiky, ktory zaner je lepsi, aspon sa bude o com hadat :)

A hram mu na gitaru aby videl, ze nieco take existuje, a mozno si to bude chcet casom vyskusat. Samozrejme ho do nastroja budem nutit (trochu), ked pride cas. Nikomu trochu ZUŠky este neublizilo :)
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #55 kedy: 13. Január , 2017, 14:17:58 »

su na to študie že počuvanie klasiky v dectve prospieva rozvoju mozku, ma to logiku -kedže počuvanie hudby stimuluje sluchove centra a prospieva k rozvoju synaps , navyše je dokazane že určita frekvencia stimuluje určite časti mozku - na tom je založeny psychtropný učinok elektronickej hudby po určitom čase na jednej strane a na strane druhej napríklad učinok uspavaniek ked su podane v spravnom tempe a ladení  , a je toho viac šamanske bubny ezoterika .....................................takže Kajo zase len vlastne uvahy a kurnik keby si bol aspon s odboru že mudruješ

... Stevo, ked citam tvoje riadky, len tak pre zaujimavost, tebe co pustali v dectve ?
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #56 kedy: 13. Január , 2017, 14:23:49 »

... Stevo, ked citam tvoje riadky, len tak pre zaujimavost, tebe co pustali v dectve ?
ha ha ha Bavím sa skvele ha ha ha Bavím sa skvele ha ha ha Bavím sa skvele
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #57 kedy: 13. Január , 2017, 14:47:22 »

ha ha ha Bavím sa skvele ha ha ha Bavím sa skvele ha ha ha Bavím sa skvele

... ale mna to vazne zaujima, ked sa tu uz tak vazne rozobera vplyv hudby napr. na rozvoj mozku, atd.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 13. Január , 2017, 14:56:18 »

hej? a teraz prejdime do roviny ze co pustat a tu sme zas v cisto subjektivnej rovine lebo pre mojho suseda je Bacil a Ragby vrcholom moderneho umenia a kto som ja aby som tvrdil opak  ?§!. Bavím sa skvele tolko k tomu 'nic nepokazis'..

ze je nieco sracka a nieco sa da povazovat za "cosi viac" nie je vobec subjektiva rovina. "kto som ja, aby som nieco zhodnotil ako sracku ? " no to je jednoduche - ja som ten, co ma tolko nastudovane, aby to skratka vedel zhodnotit. to su len take jalove dristy, ze kto ma pravo hodnotit vkus ineho, bla bla... spravidla sa takto brania ti, co su obvinovani z nevkusu  Ja som čert.. okrem toho - nie je vobec problem, ak sa niekomu paci Ragby (Rytmus, Ozzy, No Name, Status Quo, George Michael, Manowar ... ). blbe to je v momente, ked ten konkretny interpret predstavuje pre dotycneho cely hudobny svet  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #59 kedy: 13. Január , 2017, 15:24:18 »

ked to pre niekoho predstavuje cely svet tak sa to donedavna volalo 'fanusik' dnes sa to vola 'clovek co je uplne mimo'?  zaujimave kedy sa to stihlo zmenit ts ts  Bavím sa skvele a so studovanim hudby na mna ani nechod.. lebo to je rovnake ako hodnotit ine umenie ako naprlklad malba co je v cisto subjektivnej rovine vnimania krasna a sucna

Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.