Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:19:29
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara a deti  (Prečítané 30525 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #60 kedy: 13. Január , 2017, 15:46:33 »

Mne osobne je to asi aj jedno. Ja synovi pustam hudbu od klasiky, cez spievankovo, jazz, oldies, popik az po rock (ČAD a ziapačky zatial vynechavam). Robim to preto, lebo mam hudbu rad a hadam bude mat aj on, minimalne bude na nu zvyknuty. Aky styl, to mi asi je tiez uplne jedno. Budem rad za buduce polemiky, ktory zaner je lepsi, aspon sa bude o com hadat :)

A hram mu na gitaru aby videl, ze nieco take existuje, a mozno si to bude chcet casom vyskusat. Samozrejme ho do nastroja budem nutit (trochu), ked pride cas. Nikomu trochu ZUŠky este neublizilo :)

... podla mna to funguje tak, ze dieta skoro vzdy do velkej miery prebera vzor rodicov, respektíve inklinuje k veciam ktore su prirodzenou sucastou prostredia v ktorom vyrasta   ... pokial sa doma pocuva hudba a hra na hudobny nastroj, to uplne staci nato aby v buducnosti malo dieta k tymto veciam kladny vztah   ... nejake specialne zameranie na nastroj a hudobny zaner by som skor ako u 4 rocneho decka neriesil   ... nakoniec si ajtak skor ci neskor samo vyberie comu sa bude venovat  

... a hlavne deckam treba nechat aby uzili dectvo, a nenutit ich do nezmyselnych veci  Na zdravie!
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #61 kedy: 13. Január , 2017, 15:47:35 »

ked to pre niekoho predstavuje cely svet tak sa to donedavna volalo 'fanusik' dnes sa to vola 'clovek co je uplne mimo'? ...

to ako vazne takto vidis ? toto som predsa vobec nenapisal. takisto som nepisal o studovani hudby. ale ze niekto dokaze danu vec zhodnotit fundovanejsie (z dovodu sirsej znalosti problematiky) ako niekto, kto o problematike tolko sajnu nema, je proste fakt. ak je nieco chujovina, zostane to chujovina aj napriek tomu, ze sa najdu ludia, ktori v tom chujovinu nedokazu rozoznat.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 13. Január , 2017, 16:10:18 »

točíme o detoch nie o hudbe a teda točíme o vzdelani v odbore neurologia vyvinova psychologia decke lekarstvo a podobne tak si zober slovnik a pokukaj očom točím, a pozor na slova v tejto teme si od začiatku mimo Ty ale na to si už tiež zvykame že Kajo  Je to frajer
Ps: mne v dectve nepuštali nič otec je laznik v dobrom slova zmysle a mama detto , pre nich su muzikanti komedianti..... a asi preto nemam žiadny sluch a doteraz si neviem naladit gitaru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale bavý ma to . na druihej strane Sandra sa po slovensky za slobodna vola huslistova od malička točili hudbu chodila na zušku furt bol doma klavir a čuduj sa svete nahodou ma skoro dokonaly sluch - možno ma aj dokonaly ale ja to ohodnotit neviem

dal som to do googlu a pojem 'decke lekarstvo' mi to nenaslo  Bavím sa skvele  ty slovnik
« Posledná zmena: 13. Január , 2017, 16:12:27 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #63 kedy: 13. Január , 2017, 16:12:17 »

to ako vazne takto vidis ? toto som predsa vobec nenapisal. takisto som nepisal o studovani hudby. ale ze niekto dokaze danu vec zhodnotit fundovanejsie (z dovodu sirsej znalosti problematiky) ako niekto, kto o problematike tolko sajnu nema, je proste fakt. ak je nieco chujovina, zostane to chujovina aj napriek tomu, ze sa najdu ludia, ktori v tom chujovinu nedokazu rozoznat.

fuha, neviem dnes su plne galerie srand ako  - babenka co maluje vaginou na platno picoviny a niekto za to zaplati 10 000 Eur, tak fakt neviem. Muzika je na tom podobne, to co je pekne a paci sa Jozkovi co pocuva hammerfall vs ked niekto pocuva hip hop, neviem no. Kto ma pravdu? ten co to studoval a vyratal to? To je podobne ako keby si tvrdil, ze ak nie si vystudovany kucahr tak nebudes vediet povedat ci ti chuti jedlo.  :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 13. Január , 2017, 18:15:56 »

...To je podobne ako keby si tvrdil, ze ak nie si vystudovany kucahr tak nebudes vediet povedat ci ti chuti jedlo.  :)

su ludia, co nedaju dopustit na spagety s morkadelou a kecupom, lebo to je skratka fakt super jedlo. posli ich na mesiac do talianska zrat ozajstnu pastu s ozajstnymi ingredienciami a stav sa, ze z morkadely ich napne. tolko k chuti a oceneniu kvalitneho jedna. v hudbe, respektive v umeni je to o to blbsie, ze k dobremu vkusu nestaci, aby Ti niekto mesiac pustal seriozne veci. ale ak Ti to vstepovali od mala, mas sancu.

nezabudni napisat, co su to seriozne veci a kto o tom rozhodol  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #65 kedy: 13. Január , 2017, 18:17:33 »

... dnes su plne galerie srand ako  - babenka co maluje vaginou na platno picoviny a niekto za to zaplati 10 000 Eur...

myslis, ze takto to ozaj v galeriach vyzera ? ze toto je trend ? alebo je to len taka divna argumentacna pomocka ?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #66 kedy: 14. Január , 2017, 09:53:09 »

uplny suhlas s rastom Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #67 kedy: 14. Január , 2017, 10:50:06 »

su ludia, co nedaju dopustit na spagety s morkadelou a kecupom, lebo to je skratka fakt super jedlo. posli ich na mesiac do talianska zrat ozajstnu pastu s ozajstnymi ingredienciami a stav sa, ze z morkadely ich napne. tolko k chuti a oceneniu kvalitneho jedna. v hudbe, respektive v umeni je to o to blbsie, ze k dobremu vkusu nestaci, aby Ti niekto mesiac pustal seriozne veci. ale ak Ti to vstepovali od mala, mas sancu.

nezabudni napisat, co su to seriozne veci a kto o tom rozhodol  Nechajte ma vydýchať

suhlas
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 14. Január , 2017, 13:48:00 »

...
Ps: mne v dectve nepuštali nič otec je laznik v dobrom slova zmysle a mama detto , pre nich su muzikanti komedianti..... a asi preto nemam žiadny sluch a doteraz si neviem naladit gitaru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale bavý ma to . na druihej strane Sandra sa po slovensky za slobodna vola huslistova od malička točili hudbu chodila na zušku furt bol doma klavir a čuduj sa svete nahodou ma skoro dokonaly sluch - možno ma aj dokonaly ale ja to ohodnotit neviem

toto je tak uprimna a autenticka spoved, ze Akira Kurosawa keby zil, mohol by z toho natocit 3 hodinovy film :)
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #69 kedy: 18. Január , 2017, 12:35:16 »

Mozno by sme mohli trochu odbocit a povenovat sa teme, ktora moze byt o cosi prinosnejsia najma pre cakatelov :)

Skusanie, cvicenie pri rodine. Pomoooc!

RobG uz nieco naznacil ako to funguje u neho. Ja som si zvykol skusat ked vsetci spia. Cize vecer na ukor spania a rano vstanem o tu tristvrte hodinu skor, nez treba a trochu si zacvicim. Skusky dvakrat tyzdne zatial normalne, aj ked som pocul od starsich muzikantov ze ,,aj  ked je zena tolerantna, tak ti to casom zatrhne" .

Ako u vas?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #70 kedy: 18. Január , 2017, 17:15:15 »

...Skusky dvakrat tyzdne zatial normalne, aj ked som pocul od starsich muzikantov ze ,,aj  ked je zena tolerantna, tak ti to casom zatrhne" .

Ako u vas?

moje "pozorovania" su take, ze pokial je niekto profik, tak rodina / nerodina, zarabat treba. pokial ma niekto kapelovanie ako konicka, tak ak to mysli s rodinou vazne, kapelovanie zvacsa samo postupne odpadne na menej vyznamnu poziciu, az sa casom zastavi uplne... toto sa mi zda, ze je ten najcastejsi model ....
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #71 kedy: 19. Január , 2017, 09:15:57 »

Stevo to ma idealne osetrene  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #72 kedy: 19. Január , 2017, 10:04:51 »

moje "pozorovania" su take, ze pokial je niekto profik, tak rodina / nerodina, zarabat treba. pokial ma niekto kapelovanie ako konicka, tak ak to mysli s rodinou vazne, kapelovanie zvacsa samo postupne odpadne na menej vyznamnu poziciu, az sa casom zastavi uplne... toto sa mi zda, ze je ten najcastejsi model ....


toto je tiez len o tom ze ci si alfa doma ty alebo tvoja zena  Bavím sa skvele
nas basak cim starsia je jeho dcera tym viac uteka z domu ci uz na bike alebo zacal az teraz hravat s profi hudobnikmi  Bavím sa skvele

ked bude mat mlada 18 uz ho neuvidia
Zaznamenané

karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #73 kedy: 19. Január , 2017, 11:12:06 »


toto je tiez len o tom ze ci si alfa doma ty alebo tvoja zena  Bavím sa skvele
nas basak cim starsia je jeho dcera tym viac uteka z domu ci uz na bike alebo zacal az teraz hravat s profi hudobnikmi  Bavím sa skvele

ked bude mat mlada 18 uz ho neuvidia

No to je jedna vec.. na druhej strane to uz je taka nebezpecna zona. Samozrejme nemam v umysle nikomu sa montovat do fungovania vztahov, rodiny a neviem coho. Ale ked kapele nevenujes cas, nemoze nikdy dobre funguvat/ty tam nemozes fungovat - to iste podla mna plati aj o vztahoch/rodine. Ked neinvestujes cas a energiu, rozpadne sa ti.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #74 kedy: 19. Január , 2017, 12:21:55 »

No to je jedna vec.. na druhej strane to uz je taka nebezpecna zona. Samozrejme nemam v umysle nikomu sa montovat do fungovania vztahov, rodiny a neviem coho. Ale ked kapele nevenujes cas, nemoze nikdy dobre funguvat/ty tam nemozes fungovat - to iste podla mna plati aj o vztahoch/rodine. Ked neinvestujes cas a energiu, rozpadne sa ti.

len čo má potom človek robiť?

ak investuješ čas kapele (to znamená aj nejaké to seriózne cvičenie doma + skúšky + koncerty prípadné), tak ten čas nedávaš rodine.

Ak dávaš viac času rodine - čo je normálne, tak vzápätí klesáš v kapele, lebo necvičíš toľko a ideš dole, skúšky sú nabúrané - kapela ide dole. menej skúšok spôsobí, že kapela si pomaly prestane veriť a aj menej koncertov tým pádom je.

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.