Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 15:27:23
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: atomic amps  (Prečítané 15775 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
archeolog
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« kedy: 19. Január , 2017, 19:51:39 »

Dlhsie som uvazoval nad ich amplifire.
Ale toto http://www.guitarnerds.net/blog-1/2017/1/19/namm-2017-atomic-amplifiers-ampli-firebox
je asi niecoco hladam. Spominal podobne features aj kaolko v debate o pangea module pre letovacov, ale, pri takejto cene nema zmysel riesit...
Ma to uploadovatelne IR a dost ma zaujali tie mooer preampy, ale toto je pre mna o level dalej...
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 28. Október , 2017, 09:31:44 »

Ja som objednal z Andertons.co.uk Amplifire 3. Poštovné na Slovensko 4,90. Nie je čo riešiť.
Tak uvidíme keď to príde. HW simulácie som od čias laborovania s Line 6 X3 v roku 2009 neriešil. Ale doba zas pokročila.
Z Muzikeru som vyskúšal Zoom G3n, ten som na druhý deň poslal naspäť, znelo to viac synteticky ako tá stará X3. A ten program pre Windows nevedel ani editovať zvuky, no hrôza.
Uvidíme ako sa predvedie Amplifire. Na YT to všetkým hrám veľmi dobre a nikto z nich to nijako vraj neupravuje, ani sa človeku veriť nechce. Za tých 600 EUR to možno bude stáť.
« Posledná zmena: 28. Október , 2017, 09:33:26 od arnysimilar » Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #2 kedy: 28. Október , 2017, 10:04:18 »

Ja som objednal z Andertons.co.uk Amplifire 3. Poštovné na Slovensko 4,90. Nie je čo riešiť.
Tak uvidíme keď to príde. HW simulácie som od čias laborovania s Line 6 X3 v roku 2009 neriešil. Ale doba zas pokročila.
Z Muzikeru som vyskúšal Zoom G3n, ten som na druhý deň poslal naspäť, znelo to viac synteticky ako tá stará X3. A ten program pre Windows nevedel ani editovať zvuky, no hrôza.
Uvidíme ako sa predvedie Amplifire. Na YT to všetkým hrám veľmi dobre a nikto z nich to nijako vraj neupravuje, ani sa človeku veriť nechce. Za tých 600 EUR to možno bude stáť.
Mozes dat review ked ti to pride, zaujimava krabicka to je  Na zdravie!
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #3 kedy: 28. Október , 2017, 10:49:05 »

A hlavne podporuje externe IR, co je obrovska vyhoda.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 28. Október , 2017, 10:50:15 »

Externe IR uz podporuje skoro kazdy vyrobok.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #5 kedy: 28. Október , 2017, 11:32:04 »

Pokial viem, tak Amplifire, Helix, Axe-fx. Plus novinka Mooer GE200.
Alebo je toho viac?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 28. Október , 2017, 12:59:36 »

Pokial viem, tak Amplifire, Helix, Axe-fx. Plus novinka Mooer GE200.
Alebo je toho viac?
Aj Kemper, TwoNotes, vacsina VST, tusim aj AMT, Bias.
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 28. Október , 2017, 18:43:28 »

Nemiešajme tu do toho VST pluginy, tie podporujú impulzy už 15 rokov minimálne.
Two Notes Torpedo je najlacnejšia simulácia boxov za 500 EUR.
V tomto vidím výhodu Amlifire, že je to za prijateľnú cenu "all in one" krabička, veľká asi ako 2 poriadne efekty, ktorá robí simuláciu komplet aparátu + efekty.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #8 kedy: 29. Október , 2017, 11:18:00 »

jj, jedina srovatelna konkurence je ted AMT (Pangea + lampove stomp preampy)
nebo cerstve Mooer (GE200 nebo Radar + minipreampy)
TwoNotes samozrejme taky (Torpedo + lampove stomp preampy), ale tam to je cenove nekde jinde.

za me bych ale aspoň jednu věc mel "normalni", s celym retezcem simulovanym se mi nepodarily uplne uspokojive výsledky (naposledy napr. Zoom + IR Logidy, presneji receno na sluchátka to bylo fajn, na zivo přes monitor to takova slava nebyla)
« Posledná zmena: 29. Október , 2017, 11:18:33 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 29. Október , 2017, 11:39:57 »

Minule sme s Jankom (JT amps) riesili tuto problematiku a mne osobne vyslo najlepsie riesenie mat riadny amp - reactive loadbox - nejaky IR loader a vybavene. Proste ten koncak chyba v celkovej "simulovanej" ceste a to ma nerobi stastnym.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #10 kedy: 29. Október , 2017, 14:13:00 »

Minule sme s Jankom (JT amps) riesili tuto problematiku a mne osobne vyslo najlepsie riesenie mat riadny amp - reactive loadbox - nejaky IR loader a vybavene. Proste ten koncak chyba v celkovej "simulovanej" ceste a to ma nerobi stastnym.  Bavím sa skvele
presne...vtedy to hra ozajstne zvukovo aj pocitovo pod rukou
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 02. November , 2017, 10:13:45 »

Minule sme s Jankom (JT amps) riesili tuto problematiku a mne osobne vyslo najlepsie riesenie mat riadny amp - reactive loadbox - nejaky IR loader a vybavene. Proste ten koncak chyba v celkovej "simulovanej" ceste a to ma nerobi stastnym.  Bavím sa skvele

Toto sa mi páči. Akurát za ten suhr chcú 450€. To keď dám namiesto boxu výkonový 8Ohm odpor a na to paralelne 100kOhm poťák z ktorého to potiahnem do PC a pre pokoj duše medzi to hodím ešte nejaky vypnutý not true bypass pedál, tak to bude veľmi zlé?


Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 02. November , 2017, 10:24:58 »

Toto sa mi páči. Akurát za ten suhr chcú 450€. To keď dám namiesto boxu výkonový 8Ohm odpor a na to paralelne 100kOhm poťák z ktorého to potiahnem do PC a pre pokoj duše medzi to hodím ešte nejaky vypnutý not true bypass pedál, tak to bude veľmi zlé?



Urcite to nebude ono. Potrebujes reactive load box. Hocijaky, len nech je reactive.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 02. November , 2017, 11:11:24 »

Aj toto staci - https://www.thomann.de/gb/two_notes_torpedo_captor_8_ohm.htm
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #14 kedy: 02. November , 2017, 13:52:36 »

Toto sa mi páči. Akurát za ten suhr chcú 450€. To keď dám namiesto boxu výkonový 8Ohm odpor a na to paralelne 100kOhm poťák z ktorého to potiahnem do PC a pre pokoj duše medzi to hodím ešte nejaky vypnutý not true bypass pedál, tak to bude veľmi zlé?



az  tak zle to nebude, ale bude to ine, menej vysok, bude tam chybat maso v spodkoch sposobene resonance peakom okolo 70-80hz, ktory ma cievka v repraku a prave kvoli tomu budu aj korekcie na aparate reagovat inac ako s bednou. Pouzitelne to ale bude..ak porovnavame simulacia (digi,tranzistor), amp + resistive load (odpor), amp +reactive load, tak vysledok bude presne v takom istom poradi od najhorsieho po najlepsi..

S tym, ze ak pouzijes ako zataz box alebo reactive load vyladenu tak aby kopirovala impedancnu charakteristiku toho boxu a zaroven pouzijes impulz daneho boxu, tak si dovolim tvrdit, ze vysledok je takmer 1:1 co sa zvuku aj pocitu pod rukou tyka, aj aparat reaguje tak ako ma..
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.