Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:11:10
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: atomic amps  (Prečítané 15726 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #15 kedy: 07. November , 2017, 16:47:38 »

Ja som objednal z Andertons.co.uk Amplifire 3. Poštovné na Slovensko 4,90. Nie je čo riešiť.
Tak uvidíme keď to príde. HW simulácie som od čias laborovania s Line 6 X3 v roku 2009 neriešil. Ale doba zas pokročila.
Z Muzikeru som vyskúšal Zoom G3n, ten som na druhý deň poslal naspäť, znelo to viac synteticky ako tá stará X3. A ten program pre Windows nevedel ani editovať zvuky, no hrôza.
Uvidíme ako sa predvedie Amplifire. Na YT to všetkým hrám veľmi dobre a nikto z nich to nijako vraj neupravuje, ani sa človeku veriť nechce. Za tých 600 EUR to možno bude stáť.

Daj potom vediet, ako sa ti to pozdava.  Ja som teraz objavil novinku Mooer GE200, to by mohlo byt celkom schodne a cenovo dostupne riesenie na doma.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 07. November , 2017, 20:23:31 »

Daj potom vediet, ako sa ti to pozdava.  Ja som teraz objavil novinku Mooer GE200, to by mohlo byt celkom schodne a cenovo dostupne riesenie na doma.


na Thomane je GE200 dostupná od 24.11, je tam wish list. Na aliexprese to vypadá byť dostupné ale za prehnanú cenu. Vieš aj nejaký iný zdroj? ...dlhšie taktiež rozmýšlam nad niečim s IR, padla do oka AX8 od Fractalu. Obávam sa ale že pri dnešnom vývoji elektroniky to bude o chvíľu zastaralé pokiaľ niekto príde s niečím novým a pri cene produktu je to trochu riziko.  btw. nemáte tu niekto AX8?
« Posledná zmena: 07. November , 2017, 20:25:34 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #17 kedy: 07. November , 2017, 22:43:02 »


na Thomane je GE200 dostupná od 24.11, je tam wish list. Na aliexprese to vypadá byť dostupné ale za prehnanú cenu. Vieš aj nejaký iný zdroj? ...dlhšie taktiež rozmýšlam nad niečim s IR, padla do oka AX8 od Fractalu. Obávam sa ale že pri dnešnom vývoji elektroniky to bude o chvíľu zastaralé pokiaľ niekto príde s niečím novým a pri cene produktu je to trochu riziko.  btw. nemáte tu niekto AX8?

Len co som nejake videjka zhliadol na YT, budem urcite cakat najskor na nejake recenzie a skusenosti pouzivatelov.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 07. November , 2017, 23:06:17 »

Len co som nejake videjka zhliadol na YT, budem urcite cakat najskor na nejake recenzie a skusenosti pouzivatelov.

Este ma napadlo poobjednavat z viacerych shopov naraz konkurencne znacky a co bude najlepsie tak to si nechat. Vacsinou funguje 30 dnova moznost vratenia tovaru :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #19 kedy: 12. November , 2017, 19:46:32 »

Zaznamenané

arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 20. November , 2017, 09:23:27 »

Takže moje subjektívne skúsenosti s Atomic Amplifire a Andertons.co.uk:

1. Amplifire mi dorazil presne po týždni od objednania
2. Zbežne som vyskúšal factory presets a znelo to veľmi dobre oproti Line 6 HD500 nehovoriac o nejakých Zoomoch.
3. Na softvérový Two Notes Torpedo, ktorý vlastním sa to však nechytalo.
4. Po hodine som zistil, že jedno tlačidlo je nefunkčné.
5. Telefonát do Andertons, že nie som ochotný platiť 25 EUR poštovné do Anglicka. Na krabici bola hrdá nálepka, že zariadenie skontrolovali - no asi nie veľmi poriadne. Dohodol som, že oni pošlú kuriéra na svoje náklady.
6. Sledoval som zásielku späť do Anglicka - dorazila tam za 26 hodín - neuveriteľné - a to sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma, figa borová, do Anglicka, aj keď už pomaly ani nie sú v EU.
7. Za 2 dni mi odoslali novú jednotku, prišla na Slovensko po týždni - no hrôza, prečo to nemohlo byť za deň či dva?
8. Vybalím to, pozerám, jemné škrabančeky na prednom panely, nevadí. Fólia na displeji chýbala. Na boku riadny škrabanec, spodná guma na rohoch odratá, jedna skrutka chýbala. Všetko som si to zdokumentoval foťákom.
9. Jednotku som zapol, fw bol starý, presety označené Andertons. Tak som to už pochopil. Tí šmejdi mi poslali jednotku, ktorú používali ako prezentačnú na ich videá a tiež v predajni. Navyše volič presetov bol nejaký voľný, zdierky input aj output, dokonca aj efektovej cesty tiež uvoľnené. Jedna plastová podložka pod input vstupom chýbala.
10. Tak som tam podráždený a riadne vytočený zavolal, že mi poslali heavy used unit.
11. Ponúkli mi výmenu, ale na stránke som checkol že jednotku nemajú skladom, takže asi preto mi poslali tento prezentačný kus. Všetko by bolo ok, keby ma o tom informovali dopredu a navrhli zľavu. Nie takto odrbávať.
12. Povedal som, že nie som ochotný čakať na naskladnenie jednotky niekoľko týždňov. Buď odstupujem od zmluvy alebo chcem zľavu.
13. Po hodine mi prišiel mail, že mi ponúkajú bonus 30 libier na ďalší nákup. Pathetic! Smiešne!
14. Som im napísal že moja predstava je cca 20% ceny.
15. Nakoniec sme da dohodli na 60 librách na môj Paypal účet. Dnes by mi peniaze mali poslať. Uvidíme.

A teraz k samotnej jednotke ako to hrá a či som spokojný:

1. Hrá to dobre
2. Hrá to super ak si to viete nastaviť.
3. Ja si to neviem nastaviť. Príklad: posratý delay má 40 ovládacích prvkov. Ja nie som zvukový inžinier a nemám chuť si študovať veci na úrovni ovládania jadrovej elektrárne.
4. Tak som si kúpil za 13 EUR 60 presets od MBritt. To boli veľmi dobre investované prachy. Ušetrili mi hodiny nastavovania. Našiel som si 6 najlepších zvukov pre mňa. Jemne som ich doladil a dal som si ich na prepínače 1,2,3.
5. Tiež som si stiahol IR pre akustickú gitaru a spravil si 4 presety.
6. Šupol som to do pedalboardu a už sa tým nemiením zaoberať.
7. Treba cvičiť a hrať, nie krútiť, sorry klikať.

Poznámky:

1. Bez software je to len ťažko ovládatelné, displej je malý, jednoduchý.
2. Prevedenie je robustné, ale tlačidlá nie sú nejaké kvalitné - neplánujem ich použivať, len nožné prepínače a tie vyzerajú fajn.
3. Kvalita zodpovedá cene. Má to rovnaký drahý DSP ako Axe FX alebo Kemper, ale stojí to zlomok ceny.
4. Simulácie ampov sú super, keď si tam dáte poriadne IR, znie to veľmi dobre.
5. Modulačné efekty až tak neohúria.
6. Vidieť, že je to malá spoločnosť, jednak nestíhajú dodávať, jednak to trošku pôsobí amatérsky - displej ako na kalkulačke z 90. rokov, mikrotlačidlá, pomalý a neohrabaný software - napr. to nevie ani zmazať preset, jedine prepísať iným. Import alebo export komplet 128 presetov trvá aj 10 minut.
7. Najväčší nedostatok sú stovky parametrov, v ktorých sa normálny hráč stratí.

Záver

Ja som si jednotku nechal, lebo na Axe alebo Kemper nemám prachy, muzikov sa neživím a neviem ani poriadne hrať. Som len nadšenec simulácií. Je to pre mňa lepšie riešenie ako malé lampové kombo. Mám Laney L5T a má to skoro 20 kg. Kto to má ťahať so sebou. Laney hrá super, ale nie potichu. Navyše, či chcete veriť alebo nie, celý môj rig je poháňaný batériami, takže som unplugged  Bavím sa skvele
Celý môj gig váži 18 kg. PEDALBOARD - Amplifire, BOSS VE-2, BOSS FS-6, Beatbuddy od Stevina - môžeme začať opäť flame, gitara SQUIER Fender Classic Vibe Telecaster, Roland Cube Street EX, náhlavový mikrofón Shure.

PS
Zvukové ukážky spravím cez víkend
« Posledná zmena: 20. November , 2017, 09:41:47 od arnysimilar » Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #21 kedy: 20. November , 2017, 10:18:11 »

po dlhom čase prispevok k veci, nepodcenuj sa, hras uplne v pohode  Na zdravie!
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #22 kedy: 20. November , 2017, 10:31:05 »

Dik za recenziu.  Na zdravie!

Cital som, ze niektori ludia maju problemy s HW na jednotke, ci uz potaky alebo konektory. Asi dopyt tazko presahuje vyrobne kapacity a toto je dosledok.

Ja tiez poskulujem po niecom malom sikovnom na doma, ale cakam, kym pride nieco cenovo dostupne a technologicky vyspele.

Kukal som aj novinku Mooer GE200, ktory ma IR loader, ale ludia su z toho sklamani, ze preampy to ma na urovni 90s multakov a malo reaguje na dynamiku.

« Posledná zmena: 20. November , 2017, 10:32:23 od crespi » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 20. November , 2017, 11:10:44 »

Ach jaj... tesim sa, ze tieto "problemy" ma obisli obrovskou obklukou a som fakt hrdy na to, ze som sa vratil k "starej klasike" pouzivat riadny aparat a riadny board.  Bavím sa skvele

To mas tu cervenu srandu? ci co presne?
Zaznamenané

crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #24 kedy: 20. November , 2017, 11:23:29 »

Ach jaj... tesim sa, ze tieto "problemy" ma obisli obrovskou obklukou a som fakt hrdy na to, ze som sa vratil k "starej klasike" pouzivat riadny aparat a riadny board.  Bavím sa skvele

To mas tu cervenu srandu? ci co presne?

Lenze nie vsetci hravaju aktivne a v kapelach. Niektori sme uz len bedroom players v panelakoch a hrame len pre vlastne potesenie.  Žmurk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #25 kedy: 20. November , 2017, 11:34:47 »

Lenze nie vsetci hravaju aktivne a v kapelach. Niektori sme uz len bedroom players v panelakoch a hrame len pre vlastne potesenie.  Žmurk
Tak to by som neriesil nejake HW zariadenia, ale pekne SW.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 20. November , 2017, 20:15:07 »

je tu par clenov co maju v panelaku v pivnici plexinu alebo aspon mali   Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #27 kedy: 20. November , 2017, 23:35:21 »

pekna recenze nejenom gearu ale i doprovodnych veci  Na zdravie!

btw sem ted testoval tri verze meho "veletrzniho" vrzani.
1) zoom + IR = docela fajn, ale zkresleni se ztraci, jak to neni mozne prilis zesilit, tak kolegova basa to docela valcuje, clean sound je o dost lepsi a slysitelnejsi http://hyenik.rajce.idnes.cz/Pedalboard/#veletrhboardv1.jpg
2) Normalni hlava + 1x12 box = nejhorší varianta, kytarovy reprak pri malych hlasitostech proste neni to prave reseni
3) Salvation preamp + IR = nejlepsi varianta, akorat to musim nejak poresit technicky

vypisuju protoze IR ruluje a pri spravnem pouziti to je dokonce lepsi nez realny aparat.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 21. November , 2017, 01:38:19 »

je tu par clenov co maju v panelaku v pivnici plexinu alebo aspon mali   Bavím sa skvele

V klude, s dobrym OD pedalom a volume na nom na skoro nule to hra na 4x12 bedni neporovnatelne lepsie ako hociake 1x12 male lampove kombo a to tiez na TV hlasitosti. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 21. November , 2017, 11:53:45 »

pekna recenze nejenom gearu ale i doprovodnych veci  Na zdravie!

btw sem ted testoval tri verze meho "veletrzniho" vrzani.
1) zoom + IR = docela fajn, ale zkresleni se ztraci, jak to neni mozne prilis zesilit, tak kolegova basa to docela valcuje, clean sound je o dost lepsi a slysitelnejsi http://hyenik.rajce.idnes.cz/Pedalboard/#veletrhboardv1.jpg
2) Normalni hlava + 1x12 box = nejhorší varianta, kytarovy reprak pri malych hlasitostech proste neni to prave reseni
3) Salvation preamp + IR = nejlepsi varianta, akorat to musim nejak poresit technicky

vypisuju protoze IR ruluje a pri spravnem pouziti to je dokonce lepsi nez realny aparat.

 Zdravíčko

tiez si myslim, uz len preto, ze vacsina z nas nevie kvalitne nasnimat box v spravnej hlasitosti/podmienkach atd cize uplne bez mihnutia oka by som si kupil za par eur nejaky studiovy IR pack a prehnal to cez to. Akurat co Branko v inej teme spominal tak je stale citit, ze ak tam neni simulacia power ampu, je to stale take gumene a detske pod rukou. ja som mal dobry vysledok doma z AMT P2 rovno do two notes SW a dakych kupenych cabov. To hralo uplne ze na paradu  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.