Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 18:21:48
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKAMP  (Prečítané 12992 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #15 kedy: 27. Január , 2017, 15:45:23 »

ah...sorry, aj som zabudol, ze tam je embednute video..vzdy som len prescrolloval temu  Bavím sa skvele

hra to pekne, trochu normalnejsie to nahrat, nejaky zakladny mix a ppc  Na zdravie! inac skusil by som ako to bude hrat do 1x12 boxu, predsa len je to dost smiesny vykon na viac reprakov. aspon ja mam taku teoriu, ze ked male vykony, tak cim menej repro tym lepsie, nech to repro vie, ze sa s nim nieco deje. od 2 wattov predsa nikto nemoze cakat, ze mu z toho na velkom boxe budu plandat gate
« Posledná zmena: 27. Január , 2017, 15:47:17 od styrioci » Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #16 kedy: 31. Január , 2017, 18:14:36 »

Tak pridávam aj ja svoju JCM1.
Podľa ktorej Frakos staval tu svoju. Amp je ideálny na hranie doma. Ale na panelák až príliš hlučný takže volume len cca na 1/4.
Pri zapnutí boost tlačidla je to hi-gain aparat a netreba ho ničím prikrmovať. Pri vypnutí boost pekný skreslený zvuk vyčistiť sa dá  stiahnutím volume na gitare. Vtedy je to pravý lampáč s dynamikou elektronky.
 


* web jcm 3.jpg (684.55 KB, 3264x1836 - prehliadnuté 432 krát.)

* web jcm 1.jpg (426.38 KB, 3264x1836 - prehliadnuté 498 krát.)
Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #17 kedy: 31. Január , 2017, 18:15:47 »

Ešte par fotiek


* web jcm 2.jpg (355.19 KB, 3264x1836 - prehliadnuté 426 krát.)

* web jcm 4.jpg (403.45 KB, 3264x1836 - prehliadnuté 425 krát.)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 31. Január , 2017, 22:05:26 »

Myslis, zeby som to zvladol aj ja v ramci relaxu a ucenia sa pajkovat? Bez vseliakej odbornosti, len pajkovat podla schemy a planov?

Ani do buducna sa v tom nechcem rypat, lebo toto je konicek na cely zivot, skor si len chcem dokazat a potesit sa, ze si vyrobim zosik.  ha ha ha Som frajer Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 01. Február , 2017, 10:05:33 »

Sak ale pajkovat ako mechanicka zalezitost neni problem, problem je rozumiet scheme a tomu ci jej popis dava zmysel lebo 90% z tych co su dostupne obsahuju bullshity.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 01. Február , 2017, 11:07:57 »

Myslis, zeby som to zvladol aj ja v ramci relaxu a ucenia sa pajkovat? Bez vseliakej odbornosti, len pajkovat podla schemy a planov?

Ani do buducna sa v tom nechcem rypat, lebo toto je konicek na cely zivot, skor si len chcem dokazat a potesit sa, ze si vyrobim zosik.  ha ha ha Som frajer Na zdravie!

Veď vyskúšaj. Ja som to robil v podstate podobne ako píšeš, aj keď tým veciam trochu rozumiem a už som pár vecí ešte na strednej robil. V podstate som s Palom komunikoval cez email a raz došiel pozreť a vysvetlil mi veci so zemnením, žhavením a podobne.

Akurát pri "oživovaní" budeš potrebovať pomerať nejaké veci. Ja som meral napätie na žhavení už s pripojenými lampami, ktoré bolo 6,8V a má byť tuším 6,5V, ale nechal som to tak. Palo mal tiež iné hodnoty žhavenia, ale on to doladil a teraz neviem či už na tomto ampe alebo inom, dvoma antiparalelne zapojenými diódami alebo odporovým drôtom. No a potom som ešte pomeral anádové napätia. Tam tiež na výstupné trafo malo ísť tuším max 250V a ja tam mám 270V, tiež som to tak nechal, ale toto možno ešte spravím.
« Posledná zmena: 01. Február , 2017, 11:09:47 od frakos » Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #21 kedy: 01. Február , 2017, 16:28:18 »

Ak si chces postavit takyto amp tak tak je lepsie mat nejake znalosti z oblasti elektrotechniky. Ja mam elektrotechnicke vzdelanie ale s elektronkami som doposial npracoval. Nieco som sa aj naucil pri stavbe s tejto oblasti. Inac pre mna to bol relax stavat nieco taketo.
Zaklad je plechove sasi a potom to osadit a pozapajat. Zvolil som tradicny sposob na očka.Vela casu som stravil ladenim do konecnej podoby zvuku.
Zvuk sa da ovplyvnit zmenou typu suciastok . Mam na mysli kondenzatory rovnakej hodnoty keramicke alebo svitkove , silver mica neveril som ako to dokaze ovplyvnit zvuk. Taktiez hodnoty elektrolitov v zdroji.
V tychto zosilnovacoch sa dosahuju vysoke impedancie a zmeny suciastok citit ako vo farbe zvuku tak aj pod prstami. Ale to je uz taky tuning ist za najlepsim zvukom ktory chcem s toho dostat.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 01. Február , 2017, 18:05:36 »

Zvuk sa da ovplyvnit zmenou typu suciastok . Mam na mysli kondenzatory rovnakej hodnoty keramicke alebo svitkove , silver mica neveril som ako to dokaze ovplyvnit zvuk. Taktiez hodnoty elektrolitov v zdroji.
V tychto zosilnovacoch sa dosahuju vysoke impedancie a zmeny suciastok citit ako vo farbe zvuku tak aj pod prstami. Ale to je uz taky tuning ist za najlepsim zvukom ktory chcem s toho dostat.

To tu budes mat disputu so Zvukarom Andrejom, ktory tvrdi, ze kondiky rovnakej hodnoty nemaju vobec vplyv na zvuk, takisto ako elektronky (tie dokonca roznych druhov). Ja som čert.. :)
« Posledná zmena: 01. Február , 2017, 18:06:05 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #23 kedy: 01. Február , 2017, 18:41:40 »

Pekne radio  :) tzv troj lampovka  Bavím sa skvele
To vystupne trafko mas ake ? Vypada to zaujimavo  Žmurk sam si si motkal ,alebo vymontovane z nejakého srotu ?
A vidim ze v preampe mas pouzite  elektronky z nekonecnych sovietskych vojenských zasob potulujúcich sa po svete 6n3p.
« Posledná zmena: 01. Február , 2017, 18:49:30 od brdo prvy » Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #24 kedy: 01. Február , 2017, 18:48:14 »

Trafa su z gramoradia Resprom A-104. Velmi dobry zvuk ma vystupny transformator.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #25 kedy: 01. Február , 2017, 18:50:41 »

Trafa su z gramoradia Resprom A-104. Velmi dobry zvuk ma vystupny transformator.
A to bol SE koncak v tom radiu ,alebo PP ?
Lebo vidim tam 5 tenkých dratikov  ?§!.
Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #26 kedy: 01. Február , 2017, 19:00:29 »

Ano ma na primarnom vinuti odbocky a este jedno vinutie navyse.
Tie radia mali ultralinearne zapojenie koncoveho stupna preto odbocky.

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 01. Február , 2017, 21:35:01 »

To tu budes mat disputu so Zvukarom Andrejom, ktory tvrdi, ze kondiky rovnakej hodnoty nemaju vobec vplyv na zvuk, takisto ako elektronky (tie dokonca roznych druhov). Ja som čert.. :)
Tak, tak!
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #28 kedy: 02. Február , 2017, 09:58:04 »

A Andrej ma samozrejme pravdu.
Problem ale je do akej miery dokaze vyrobca zarucit, ze suciastka naozaj dosahuje deklarovanu hodnotu a potom ako sa zmeni ta hodnota pod vplyvom inych javov prebiehajucich v celom systeme - napr. teplota.
Ak by sme ale mali dva rozne kondenzatory (keramika a silver mica napr.), ktore maju identicku hodnotu (nameranu, nie deklarovanu) a neboli by ovplyvnene externymi vplyvmi, tak by rozdiel v zvuku nenastal.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #29 kedy: 02. Február , 2017, 10:13:59 »

Rozdiel vo zvuku určite nastane lebo ak použiješ rovnaké kondenzátory ale iného typu ( keramicky, silver mica, foliovy-tieto maju dokonca viac typov polyetylénový, polypropylénový,....) každý má iné dielektrikum a prenesie mierne odlišné frekvenčné spektrum. Súhlasím že vo výslednom zvuku to až tak nepočuť ale pod prstami to cítiť.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.