Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 02:46:52
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc s floydom  (Prečítané 3610 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« kedy: 25. Január , 2017, 10:49:59 »

Zdravím gitaristi, kúpil som si second-hand gitaru s floydom, no mám problémy s ladením. Pri potlačení páky (dive) gitara drží ladenie, ale pri zdvihnutí ide ladenie do čudu, ale ak potom zas spravím dive bomb ladenie sa vráti do pôvodného stavu - gitara zas ladí. Neviete kde môže byť problém?
Ďakujem  Pomoooc! Pomoooc! Bavím sa skvele
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #1 kedy: 25. Január , 2017, 13:33:46 »

Aká to je presne gitara? Máš zámky na nuláku? Aký to má Floyd?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 25. Január , 2017, 13:40:51 »

dovod preco ten floyd neladi je vlastne asi dovod preco si ju kupil z druhej ruky
Zaznamenané

RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #3 kedy: 25. Január , 2017, 14:14:49 »

Gitara je Ibanez RG350EX má to tú ibanezácku Edge kobylku, zámky mám dotiahnuté.  Neviem
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #4 kedy: 25. Január , 2017, 14:23:44 »

No ja by som poriadne ponaťahoval struny (ak sú tam nové) aby si poriadne sadli a trocha by som premazal Floyd.... Musí byť nejaký dôvod prečo to neladí. V akom stave je ten Floyd? Nie sú príliš zodraté brity?
Zaznamenané
RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #5 kedy: 25. Január , 2017, 14:47:08 »

Struny nové niesú. A čo sa týka stavu neviem, ja sa v tom vyznám jak hus do piva  Neviem Bavím sa skvele
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #6 kedy: 25. Január , 2017, 14:57:57 »

Tak nič v zlom, ale pokiaľ nechápeš presný princíp funkcie Floydu, tak nemáš šancu zistiť, prečo to neladí. Zober to niekomu, kto sa v tom vyzná...
Zaznamenané
RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #7 kedy: 25. Január , 2017, 15:07:05 »

Princíp laicky chápem, len neviem ako mám povedať v akom je stave, neviem to premazať a tak. Ak poznáš niekoho kto také veci robí v BA, nemohol by si mi dať kontakt?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 25. Január , 2017, 15:07:48 »

daj si do googla how to set up floyd rose on ibanez rg
a prijemnu zabavu, dnes je vsetko na nete uz aj vo videach takze si usetrime vsetci cas  Zdravíčko


odpoved na to preco to neladi je - lebo to neni nastavene a nie su tam nove struny  Zdravíčko
Zaznamenané

RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #9 kedy: 25. Január , 2017, 17:38:19 »

Struny som kvôli tomuto problému menil pred mesiacom a pol... A kobylka je za rovno s gitarou, všetko sa zdá byť správne.
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #10 kedy: 25. Január , 2017, 17:41:42 »

Struny som kvôli tomuto problému menil pred mesiacom a pol... A kobylka je za rovno s gitarou, všetko sa zdá byť správne.

Dost casto byva problem v tych dvoch pilotnych sroboch na ktorych je floyd ulozeny.Mozu v nich byt jemne drazky a pri pakovani to vzdy nepatrne preskoci a samozrejme ladenie je v tahu. Esta by som vymenil aj zadne,vacsinou su to tri pruziny co drzia protitah strun.
Zaznamenané
RudeCucumber
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #11 kedy: 25. Január , 2017, 18:48:40 »

Ďakujem  Bravooo skúsim najprv vymeniť tie pružiny, ak to nepomôže budem to asi musieť dať dole a pozrieť sa na tie šróby.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 25. Január , 2017, 21:05:39 »

.... ale ak potom zas spravím dive bomb ladenie sa vráti do pôvodného stavu ...

to mas potom dobre, s tymto sa da naucit zit celkom lahko. taketo svojske spravanie ma kdejaka aj sebelepisa gitara, pokial vies ako zase vratit spravne ladenie jednoduchym sposobom, si rad.

RG350 ako nizka rada vzdy mavala horsi HW, ako lepsie modely, mozes to mat jednoducho niekde vyheglane alebo fakt len blbo zostelovane, bohvie. nove struny nie su riesenie asi. ako to ma drzat, drzi to aj so starymi a naopak.

tie ryhy na stycnych plochach tremola a srobov byvaju casty problem starych gitar.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.