Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:21:05
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PAF HB na LP  (Prečítané 9832 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« kedy: 27. Január , 2017, 11:41:34 »

Caute, chcel by som troska upgradnut snimace na mojom Tokai LP. Ide mi o vacsiu citatelnost a clarity. Tiez aby tie snimace co najmenej zakryvali charakter gitary (kedze na sucho sa mi extremne paci ako znie). Preto asi najlepsie zvolit daco na styl PAF. Co sa mi zatial pozdavalo tak:
Gibson Burstbucker (lenze ktore...)
SD Seth lovers
SD Pearly gates
Bareknuckle Mule
Bareknuckle RIffraff
co by ste odporucili?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 27. Január , 2017, 13:59:59 »

Skus si splasit Gibson Custombuckery, su velmi dobre a citatelnejsie ako Burstbuckery. A hlavne predtym si nahod poriadne 500k audio potaky, pripadne 50s wiring.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #2 kedy: 27. Január , 2017, 14:42:30 »

Oh pozrel som dake dzutuby na tie custombuckers a zneju peckovo! vzasade presne nieco take hladam. "drevity" ale jasny snimac s dobrou dynamikou. skusim ceknut ci je daka porovnavacka s bareknuckle :)
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #3 kedy: 29. Január , 2017, 18:04:29 »

Skus si splasit Gibson Custombuckery, su velmi dobre a citatelnejsie ako Burstbuckery. A hlavne predtym si nahod poriadne 500k audio potaky, pripadne 50s wiring.

toto moze byt? :) ci zbytocne drahe(alebo drahe a zle) ? https://www.thomann.de/cz/montreux_8355_lp_wiring_kit_3.htm
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 29. Január , 2017, 18:16:46 »

je to sialena suma za centove suciastky. potrebujes novu jackovu dieru ? potrebujes prepinac ? potrebujes vobec nieco ? pouzivas niekedy tonove clony ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 29. Január , 2017, 19:39:05 »

Guytronix - dajte si na FB a cekujte posledny prispevok s fotkami.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 29. Január , 2017, 21:01:26 »

Guytronix - dajte si na FB a cekujte posledny prispevok s fotkami.  Bavím sa skvele

To je stara znama vec, spociatku do tych akoze Bumble Bee davali este mensie kondiky - take tie najlacnejsie keramicke. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 30. Január , 2017, 08:53:22 »

To je stara znama vec, spociatku do tych akoze Bumble Bee davali este mensie kondiky - take tie najlacnejsie keramicke. :)
A kto nepočul ten oooobrovský rozdiel, toho "znalci" vysmiali.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #8 kedy: 30. Január , 2017, 10:59:41 »

je to sialena suma za centove suciastky. potrebujes novu jackovu dieru ? potrebujes prepinac ? potrebujes vobec nieco ? pouzivas niekedy tonove clony ?

chcem si zmenit wiring na 50's a to co tam mam teraz si chcem nechat tak jak je a nemam rad taku necistu robotu. tonove clony pouzivam dost a tak isto volume (preto ten 50's aby to s stiahnutym potakom nezralo vysky)  tie CTS potaky aj u sivcaka stoja 6.5e (set som dal zly, kedze nepotrebujem long shaft asi), alternativa je gotoh, ale tie stoja 3e, tak to by som uz prezil.   chcem tam dat Pearly Gates snimace asi (alebo seth lovers/ bareknuckle mule) a pre pokoj v dusi aj zvysne parts chcem dat co najlepsie. 
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. Január , 2017, 12:23:02 »

ak ide o pokoj v dusi, nic neni prilis drahe, aby si ho nasiel. ak ide o prakticku stranku veci ... (   Popiskujem si )
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #10 kedy: 30. Január , 2017, 12:26:01 »

ako predpokladam ze oproti tym gotoh daky mega rozdiel nebude. akurat ze tie cts su mosadzne.  klasicke eurove z muzikera moc nechcem.. daval som ich na inu gitaru a rovno aj vymenil za gotoh. maju taky hnusny priebeh pocitovo  Bleee
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 30. Január , 2017, 17:42:36 »

... maju taky hnusny priebeh pocitovo...
Si dal lineárne namiesto logaritmických?  ?§!.
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #12 kedy: 30. Január , 2017, 18:03:52 »

Si dal lineárne namiesto logaritmických?  ?§!.

nie :D myslel som  fyzicky ked to clovek kruti
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.