Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 22:53:00
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: "Shredding" vs "Feeling" (Technika hry vs Cítenie hudby)  (Prečítané 4495 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 16. Apríl , 2017, 18:00:48 »

Ahojte gitaristi , minule som viedol asi 30 minutovú debatu s učiteľom na túto tému , no každý z nás ma iný názor. On je za feeling skôr , ja za techniku spojenú s feelingom tam kde je potreba (taký Satriani alebo Vai , títo su v tomto machri). Ale v okolí sa stretám len s hodnotením gitaristov podľa toho , ako rýchlo zahrajú lick , riff alebo niečo také.

Aké stanovisko máte vy ? Ja som za to , že človek si ma užívať to čo hrá , a kašlať na názory iných  ha ha ha

Zdar !  Na zdravie!
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:30:19 »

čaute, pls a čo sa tým vlastne myslí ,,shredding" dik za vysvetlenie  :) potom budem mudrovať  :)
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2017, 18:31:19 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:32:47 »

Mozes mat feeling aky chces ale bez dostatocnej techniky na nejakom podklade to von nedas, ci?

Dost ludi pouziva pojem feeling barsjak hlavne to radi lubia pouzivat ti gitaristi co dokola hraju pentatoniky do pomaleho blues kazdykrat rovnako lebo o tom je zivot. Podla mna zahrna vela ludi do pojmu feeling aj samotnu techniku prednesu - to, ze viem precitit nejaky bend a zahrat ho pekne mozes ty nazvat feelingom ale ja to nazvem technikou.

Som ochotny dokonca povedat, ze gitaristi, ktori sa mi pacia feelingovo a skladatelsky su zaroven vyborni na  technickej urovni a zrejme to bez toho nejde.

Priklad - amater co prave zacina moze mat feeling brutalny, vie si predstavit a vyspievat pekne vsetky tony sola ktore chce zahrat a ked chyti gitaru tak to, co ma v hlave a usiach ako predstavu nepretavi do skutocnosti.

Alebo - zlomim si ruku, 2 mesiace nehram a ked znova zacnem, tak technicky som v prdeli s kondiciou ale 'feelingovo' som tam kde som bol az na to ze mi trva zas nejaky cas byt schopny to uhrat. Znova technika je podklad pre cokolvek co chcem vyjadrit.

Aj ste si s ucitelom stanovali medze debaty ze kto co vnima ako techniku, ake ma urovne  a co by mala pokryvat vs co je feeling pre koho? Alebo si len minul 30 minut v penazoch na debatu?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Teraz dam otazku - ocividne ta to taha k tehcnickejsej hre kdezto tvoj ucitel zastava uple iny koncept - je to vhodna kombinacia pre vas ako ucitel/ziak?Podla mna cvic to co ty povazujes za potrebne pre tvoj rozvoj

Rovnako podstatne je aby si do techniky nezahrnal len shredding ale tvorbu harmonie a chapal vztahy medzi podkladom a solom a nie len sa ucil vsetky tie tony sola odrapkat.

Esteze feeling pozuivame ako pojem alibisticky len my gitaristi, klaviristov a bubenikov to nikdy nepocujem pouzivat, kazdy ti povie ze to je hlavne mechanicka drina.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:33:13 »

čaute, pls a čo sa tým vlastne myslí ,,shredding" dik za vysvetlenie  :) potom budem mudrovať  :)

nepozeraval si ninja korytnacky?
Zaznamenané

KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #4 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:35:51 »

Mozes mat feeling aky chces ale bez dostatocnej techniky na nejakom podklade to von nedas, ci?

Dost ludi pouziva pojem feeling barsjak hlavne to radi lubia pouzivat ti gitaristi co dokola hraju pentatoniky do pomaleho blues kazdykrat rovnako lebo o tom je zivot. Podla mna zahrna vela ludi do pojmu feeling aj samotnu techniku prednesu - to, ze viem precitit nejaky bend a zahrat ho pekne mozes ty nazvat feelingom ale ja to nazvem technikou.

Som ochotny dokonca povedat, ze gitaristi, ktori sa mi pacia feelingovo a skladatelsky su zaroven vyborni na  technickej urovni a zrejme to bez toho nejde.

Priklad - amater co prave zacina moze mat feeling brutalny, vie si predstavit a vyspievat pekne vsetky tony sola ktore chce zahrat a ked chyti gitaru tak to, co ma v hlave a usiach ako predstavu nepretavi do skutocnosti.

Alebo - zlomim si ruku, 2 mesiace nehram a ked znova zacnem, tak technicky som v prdeli s kondiciou ale 'feelingovo' som tam kde som bol az na to ze mi trva zas nejaky cas byt schopny to uhrat. Znova technika je podklad pre cokolvek co chcem vyjadrit.

Aj ste si s ucitelom stanovali medze debaty ze kto co vnima ako techniku, ake ma urovne  a co by mala pokryvat vs co je feeling pre koho? Alebo si len minul 30 minut v penazoch na debatu?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Teraz dam otazku - ocividne ta to taha k tehcnickejsej hre kdezto tvoj ucitel zastava uple iny koncept - je to vhodna kombinacia pre vas ako ucitel/ziak?Podla mna cvic to co ty povazujes za potrebne pre tvoj rozvoj

Rovnako podstatne je aby si do techniky nezahrnal len shredding ale tvorbu harmonie a chapal vztahy medzi podkladom a solom a nie len sa ucil vsetky tie tony sola odrapkat.

Esteze feeling pozuivame ako pojem alibisticky len my gitaristi, klaviristov a bubenikov to nikdy nepocujem pouzivat, kazdy ti povie ze to je hlavne mechanicka drina.

Ku tomu učiteľovi , už ani necvičíme technické veci , skôr mi ešte vysvetľuje harmoniu , stavbu akordou , čo ako Jazz gitarista vie super :)
Necvičím len techniku hry samozrejme , ale aj ostatné veci a pozriem aj to iných žánrov  :)
Vďaka za príspevok a k tomu pojmu "feeling" máš pravdu :)
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #5 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:44:11 »

nepozeraval si ninja korytnacky?
uf, tak to som teda nepozerával, pozerával som Jahúdka, Animália, Lokomotiva Tomáš pomože to ?  :)
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2017, 18:44:33 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #6 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:52:56 »

uf, tak to som teda nepozerával, pozerával som Jahúdka, Animália, Lokomotiva Tomáš pomože to ?  :)


Shredding :
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #7 kedy: 16. Apríl , 2017, 18:58:53 »

Ok, šak normálne hrá doprovod a medzitým behy, to je ten shredding ? Či ja som brzda ?
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2017, 18:59:43 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #8 kedy: 16. Apríl , 2017, 19:04:03 »

Ok, šak normálne hrá doprovod a medzitým behy, to je ten shredding ? Či ja som brzda ?
No okej , chcel som ti dať niečo také , čo sa dá počúvať :D
1:10 :D
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #9 kedy: 16. Apríl , 2017, 19:09:13 »

Jasné shredding ! no rýchlovky  :) dik na mobile má fasa kokotský zvuk :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #10 kedy: 16. Apríl , 2017, 19:12:08 »

Jasné shredding ! no rýchlovky  :) dik na mobile má fasa kokotský zvuk :)
Ale celkovo Batio je iba technik :) Iba pozerať ako hrá , inač nič , poväčšine to nemá ani hlavu ani pätu :)
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #11 kedy: 16. Apríl , 2017, 19:31:43 »

No, ale toto sú super gitaristi na doprovody, ukážeš mu čo má hrať a mastí ti to, nápady má autor, ja som mal takého gitaristu, hneď zahral šecko, nemusí byť v pozadí, normálne dvaja gitaristi, ale tvorí jeden a vezú sa obidvaja len ho treba trocha seknút, nech nevyskakuje so svojimi akože näpadmi :)
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2017, 19:33:44 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 17. Apríl , 2017, 23:00:23 »

Hneď na začiatku je téma zle postavená - nie "technika hry" vs "cítenie hudby" ale technika hry + cítenie. Potom ti to dá zmysel. :)

Každý gitarista musí mať dostatočnú techniku na to, čo chce zahrať a niektoré štýly alebo konkrétne skladby si vyžadujú naozaj veľa cviku, zvládnutie nástroja, tempa, stupníc, harmónie..
A celkové podanie vyzneje vtedy, keď má pod kontrolou tón, dynamiku, frázovanie a pod.. Proste to musí cítiť, a keď to tak nebude, budú to z neho cítiť jeho poslucháči. Žmurk
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #13 kedy: 18. Apríl , 2017, 08:41:53 »

Hneď na začiatku je téma zle postavená - nie "technika hry" vs "cítenie hudby" ale technika hry + cítenie. Potom ti to dá zmysel. :)

presne tak, jedno bez druheho je nesmysl (neni to hudba, bud je to etuda nebo neposlouchatelnost)

ale je to spis sociologicky problem, kdy misto komunikace oba tabory "argumentuji" extremy - lulanama co nezahrajou ani hoří nebo třeba Ferrari (Francesco Fareri).
Nejvic bych vypichl to co citi posluchac, protoze jestli nedokazes ten svuj pocit prenest na ostatni, tak se muze vykladat a dokazovat co chce.... no a jak definovat pocit? A to muzem resit donekonecna... nebo zavodit v poctu not za sekundu  ha ha ha
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 18. Apríl , 2017, 09:33:25 »

... alebo este inac:

"samoucelnost" vs "znudzecnost" ,  cize predvadzat nieco len preto ze to viem je rovnaka blbost, ako si robit zasluhu z toho, ze nieco neviem  Ja som čert..
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #15 kedy: 18. Apríl , 2017, 20:21:53 »

Hneď na začiatku je téma zle postavená - nie "technika hry" vs "cítenie hudby" ale technika hry + cítenie. Potom ti to dá zmysel. :)

Každý gitarista musí mať dostatočnú techniku na to, čo chce zahrať a niektoré štýly alebo konkrétne skladby si vyžadujú naozaj veľa cviku, zvládnutie nástroja, tempa, stupníc, harmónie..
A celkové podanie vyzneje vtedy, keď má pod kontrolou tón, dynamiku, frázovanie a pod.. Proste to musí cítiť, a keď to tak nebude, budú to z neho cítiť jeho poslucháči. Žmurk

presne ako pise Pitu... Musis vediet co chces ty  :) lepsie povedane, ked ma bavi "šrediť" tak šredim  :) .. Videl som tu Batiove video.. Batio nechce byt Gilmour.. a Gilmour nechce byt Batio.. obaja su vyborní ... hlavne sa vykasli na to, ze niekto ta bude hodnotit. hraj co citis a pocuvaj sa... a ty sa hodnot  a posuvaj dalej  Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.