Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 14:17:42
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey valveking MODIFIK8CIA :)  (Prečítané 4952 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 22. Apríl , 2017, 15:10:32 »

domáci tuningovači ..

dostalo sa ku mne kamošove kombo Peavey Valveking VK112 ,

má to 1x12 reprák 16 ohm ,  2x 6l6GC , 3x ecc83
2 kanály ,
clean : volume , bass ,mid ,hi , a  možnosť bright
dist : volume ,gain,  bass ,mid ,hi a možnosť gain boost   a volume boost ,
+ reverb
cez footswič sa tá zapínať reverb a prepínať kanály ,

hral som pár koncertov cez VK aj kombo 1x12 aj 2x12 aj hlavu cez box ,

a dojem bol taký ,že to je lacné kombo , saturovaný stiahnutý zvuk bez normálnej dynamiky ,
komerčný aparát , TONE toho komba je  ako Peavey tranzistorové zosilovače ,

pozrel som sa na nete na schému a  pohľadal Témy ohľadne Modovania tohoto komba ,

a div sa svete , dá sa pekne vytuningovať k lepšiemu zvuku ....
milióntém je na googly ohladne toho ,

pozrite si túto stránku toto bol moj hlavný zdroj ,
https://ultimate-guitar-valveking.wikispaces.com/Amp+Mods+-+Electronics

zhrniem to

1. nastavenie Biasu koncových lám je na -57 V a 10mA čo je v podstate veľmi studený chod zosiloača ,

2. clean kanál má tupý zvuk pri vypnutí Bright Modu , trebal mu pridať viacej brilantnosti , (výšok)

3. v koncáku je jedno dobré kurvítko , údajne štelovátko koncového zosilovača z triedy A do triedy AB  ,
pri vymontovaní je zosilňovač hlasnejší o kusok a  bez bordelu ,

4. skreslený kanal ,  veľmi úspešný mód s  názvom MESA MOD ,  zmena skreslenia je veľmi pozitívna ,

5. pri prepojení FX loopu len káblom taktiež dochádza k zlepšeniu zvuku ale pri tých modifikáciách som si to nevšimol , ideálne celý fx loop bypasnuť na vypinač ,

suma sumárum , zosilovač je hlasnejší  ale nezosilnil s a šum a  hum , 
zvuk je na neporovnanie s predcházdajúcim stavom ,
 neni to úplne že TOPka ale tieto jednoduché módy posunú toto kombo o dosť ďalej

postupne pridám fotky a schému všetkých MODOV ,


* peavey-valveking-112-77415.jpg (1497.54 KB, 1800x1512 - prehliadnuté 421 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 22. Apríl , 2017, 15:11:01 »

jednoduchý MOD FX slučku prepojiť káblom , foto z netu ,


* IMG_0392.jpg (20.1 KB, 320x240 - prehliadnuté 477 krát.)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 22. Apríl , 2017, 15:26:21 »

bez ukazky to je asi zbytocne :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 22. Apríl , 2017, 15:49:38 »

a s takou ukazkou, ako naposledy ten Stage Line ci co to bolo, tiez  Popiskujem si
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #4 kedy: 22. Apríl , 2017, 18:17:55 »

a s takou ukazkou, ako naposledy ten Stage Line ci co to bolo, tiez  Popiskujem si


ked je na youtube kopec uživatelov  a videí kde píšu že to je pokrok tak si myslím že to neni zbytočné to dať aj sem ...

a tie nahrávky zo skúšobne ako čo sa  ti nepáči ?  je tam ten zvuk a nechrčí neni to prevalené nebzučí to jak angličák ... live zvuk ...

pozrite si tieto veci teda ....


https://www.youtube.com/watch?v=ijvfC5_ngBc


lacné kombo to niekde posunie , neni z toho 1500€ aparát to som tu ani nepísal ,

bol som v  skúšobni poskúšať na schecter gitare na C ladení a na mojej ditare v  štandarde a  hrá to kombo parádne ked viem ako hralo pred tým ,
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 22. Apríl , 2017, 18:19:20 »

v tomto videu je celkom dobrý live real zvuk ako zo skúšobne , hi gain väčší je ku koncu videa ,

Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 22. Apríl , 2017, 20:24:06 »


ked je na youtube kopec uživatelov  a videí kde píšu že to je pokrok tak si myslím že to neni zbytočné to dať aj sem ...


ale vsak ja som rad, ze to sem davas, je super, ze si sikovny a ked vies, ako vylepsit VK, tak este lepsie.

ale uprimne je napisat aj to, ze take nahravky, ako si dal naposledy akurat tak dehonestuju vsetku robotu.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 22. Apríl , 2017, 22:20:15 »

ale vsak ja som rad, ze to sem davas, je super, ze si sikovny a ked vies, ako vylepsit VK, tak este lepsie.

ale uprimne je napisat aj to, ze take nahravky, ako si dal naposledy akurat tak dehonestuju vsetku robotu.


tak mi povedz ako to mám lepšie nahrať aby ste tu na fóre boli ako tak spokojný
a aby to bolo  verne nahraté tak aby ked človek si to pustil mal približný pocit ako keby hral v skúšobni a nie ako dofarbené štúdio,

viem že tie moje posledné nahrávky mali vela Roomu lebo bol nahrávač naschvál vedla , aspoň to neprevalili decibely ,

ako mne sa napr nepáčia nahrávky Segeborna , ked si vypočujete vela jeho videí každý maršál znie rovnako ...


ideálne by bolo ako dáky youtuber ale zase to je švetko na jedno kopito všetky zvuky sú tak isto napumpované



Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 22. Apríl , 2017, 23:07:39 »

to mas tazke. ty to pocujes pri nahravani, vies co tam mas pocut, tak Ti to aj z nahratej ukazky pride OK, ze vsak neni skreslena a co sa ostatnym nepaci. no a ostatni tam pocuju zliaty zahlteny spodok, vacsina zvuku sa odohrava v pasme dunenia a potom je tam uz len kopec reverbu, ludovo povedane starej dobrej hajzlovitosti.

cim lepsie to nahras, tym viac sa budu rozdiely medzi aparatmi zdat menej vyrazne a podstatne, pretoze nakoniec sa vzdy dojde k rovnakemu poznaniu - najvacsi rozdiel je to vzdy pre toho, kto na tom hra. v nahravke je nakoniec takmer jedno, co sa pouzije, pokial je samotna hra ako taka v poriadku...  Neviem
« Posledná zmena: 22. Apríl , 2017, 23:08:57 od rastis » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 22. Apríl , 2017, 23:24:07 »

hej to už som na vlasnej koži počuj aj videl že je to jedno na čom sa nahráva v študiu,
rozhoduje teda pocit pri live hre  pre hráča aký chce aparát ,

ale tak potom načo hocijaká nahrávka keď to je jedno :D teda ... ako vravíš ..

stačí teda keď napíšem že to hrá pop** dobre v  porovnaní s predchádzajúcim stavom a  musíš mi veriť :D :D :D :D  nie  Huh! Huh! Huh!

tak som teda na obyčajnom user Levely ale nahrávka je vždy lepšia než nijaká a pokiaľ neznie ako prepálená zvukovka tak stačí  Bavím sa skvele

youtube je plný tých Modov na valveking tak asi sú z toho ľudia unesený , inak by sa nechválili nahrávkami toľko ,

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 23. Apríl , 2017, 08:41:59 »

ako mne sa napr nepáčia nahrávky Segeborna , ked si vypočujete vela jeho videí každý maršál znie rovnako ...


Tak ono to asi bude tym, ze Plexiny ked sa vybudia ozaj zneju vsetky skoro rovnako. :)
Zas pozri si jeho porovnania roznych ampov, tam su tie rozdiely velmi vyrazne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #11 kedy: 23. Apríl , 2017, 11:10:09 »

ako pre laika ked si pozrie tieto 2 videá tak si asi kúpi to MG  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele kvoli nahrávke , 





ked má ten komparison kde porovnáva milion plexín tak je to uvrieskané všetko , rozdiely sú tam ale tie chápe už len ten kt hráva cez tie zosilovače ,
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #12 kedy: 23. Apríl , 2017, 13:37:54 »

Ja mam tohto Johana celkom rad.. dobre ukazky, vsetko mu zneje poprdeli ale stale velmi citit rozdiely (AMP,Reprobedne, gitary...)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #13 kedy: 24. Apríl , 2017, 20:47:47 »

Ja mam tohto Johana celkom rad.. dobre ukazky, vsetko mu zneje poprdeli ale stale velmi citit rozdiely (AMP,Reprobedne, gitary...)

ja ho mám tiež rád , len vravím že tie jeho nahrávky sú často krát také isté , uvrieskané , stredy tam tlačia dosť ,

toto video je bomba
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #14 kedy: 24. Apríl , 2017, 20:54:21 »

standardni valveking.....

Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.