Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:59:38
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ampeg GVT seria  (Prečítané 3080 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« kedy: 09. Máj , 2017, 04:01:37 »

V poslednej dobe casto rozmyslam o GVT serii. Myslim ze sa uz nejaky ten rok nerobia ale mam moznost sa k jednemu dostat. Na demach z netu pocujem ze by to mohol konecne byt ten zvuk ktory uz roky hladam. Clean je hutny staby zvon kostolny a drive surovyyyy neurekom. Mam taky dojem ze korekcie pracuju so saturaciou podpobne ako na starych mesach (pokial si dobre pamatam), a okrem toho to vyzera tak ze ten ich zvuk tucne profituje z tej ich Baxandall EQ technologie kde ma kazde frekvencne pasmo svoj oddeleny modul a ako sami tvrdia ze EQ vysky, stredy a basy sa na frekvencnych hraniciach neprekryvaju. Pozeram ale ze ti truhlici preniesli vyrobu z korei do ciny takze neviem. Ak tu ma niekto skusenosti rad podebatim este predtym ako urobim nejaku hovadinu, predam tie moje zosiky a kupim GVT52h a potom to olutujem pri sedemdecke cerveneho kristusaaatneky ...
« Posledná zmena: 09. Máj , 2017, 06:29:14 od cembo » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 09. Máj , 2017, 07:08:16 »

Myslim si ze v tejto veci s danym typom aparatu budes musiet byt priekopníkom ,lebo take aparaty sa moc nenosia.
Ja som ani nevedel ,ze ampeg robi aj taketo gitarove aparaty.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #2 kedy: 16. Máj , 2017, 06:52:04 »

Tak som si tedi poviedau reku kupim ten cinsky serbel nech si to potom nevycitam ze som naskutku prepasou sancu, a poviem vam ludie bozi dobre som veru urobeu. V prepocte na euro som dal 270Eu. Mint condition, trochu zaprasene pretoze ho vobec nepouzival, podla toho ako na mna ten prefajceny zarasteny ignac zaposobil, tak pravdepodobne kvoli tomu ze nevedel ako poriadne stlacit s tymi makymi brnkatkami gitaru. Mal tam Reverb Deluxe a nejake dalsie dve fender komba, krasnu archtop gibsonu s hovadskym string gauge, vsetko nasvedcovalo tomu ze netusil aky je GVT15-112 stroj pekelny. Bohuzial nemal foot-switch ale to problem nebude:

Dual power modes

    Full power – 15 watts RMS
    Half power – 7.5 watts RMS

Preamp: Tube ( 2 x 12AX7 )
Rectifier: Solid state
Power amp: Tube ( 2 x 6V6GT )
Speaker configuration: 1 x 12" Celestion
Tone controls: Baxandall treble, middle and bass
Effects: Spring reverb, footswitchable
Speaker outputs: 1 x 16 ohm, 2 x 8 ohm and 2 x 4 ohm
Cabinet: Open-back, void-free 15mm plywood

... ako som to kombicko vylozil z auta hned som ho zapol (mozno som mal trochu pockat), napojil na Palmer PDI-03 odtial analog line-Out priamo do Realtek zvukovky na Asus PC doske, otvoril Cubase a nahral nejake kratke demo vzorky. Na Palmeri som nastavil cab simulaciu na 'deep' a 'bright' a koncak na ampe som dal na 'full' vykon. Skoda ze nemam moznost ist z repraku cez mikrofon namiesto tejto DI cesty, urcite by to dalo poriadny zvuk ako sa patri. Gitara je american Tele Deluxe s BK Piledriver na bridge a BK Trilogy na mid a neck. V Cubase som to nahral MONO, urobil dve kopie tracku (L a R) a pravy som oneskoril o 20ml.sec. Nepouzil som ziadne krabicky (a ani niesom velky fando pedalov) a takisto som ani v Cubase nepouzil ziadny efekt pretoze som chcel podla svojich moznosti ukazat len vlastnosti suroveho zvuku, nic viac, akze si treba k tomu zvuku este domysliet urcite veci. Dufam ze to niekomu pomoze pri rozhodovani ked bude stat pred otazkou ci kupit pouzity (pretoze produkcia bola zastavena pred par rokmi) gitarovy Ampeg alebo nie ...

Prve demo je Clean, preamp som nechal tak v polovicke:


Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #3 kedy: 16. Máj , 2017, 07:03:49 »

Moj prvy dojem po vypocuti tej ukazky je, ze idealny amp k 12st strunovému rickenbackeru.
« Posledná zmena: 17. Máj , 2017, 07:37:19 od brdo prvy » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #4 kedy: 16. Máj , 2017, 07:17:45 »

... vo vsetkych demach je treble a bass na max.

- Druhe demo je full power. Preamp na max. V podstate som vsetko okrem reverbu vykuril na max a treble ktore funguju ako gain v tomto deme tak na 80%. Tento crunch mi nepripomina nic co poznam, ani fender ani vox ani marshall ani mesa, mozno miestami trochu peavey classic alebo nieco podobne aj ked GVT15 ma na konci 6V6 na rozdiel od EL84 v peavey:

Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #5 kedy: 16. Máj , 2017, 07:20:20 »

- Tretie demo je v podstate o tom ze tento trochu tazkopadny zosik je dobry aj na lead/solo track.


... nemam tu po ruke ziadnu svoju gitaru s humbuckerom, takze treba brat do uvahy ze je to single coil zvuk. Musim este dodat ze struny mam na tejto telecastere strasne stare a smrdlave, take co spinia prsty  :), co tu poriadne pocut ...

Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #6 kedy: 16. Máj , 2017, 07:48:36 »

Moj prvy dojem po vypocuti tej ukazky je, ze idealny amp k 12st strunovému rickenbacekeru.

... myslim ze to by bolo velmi dobre, archtop s tymto zosikom mi tam u neho znel ako velmi dobra kombinacia. Ale maj na pamati to ze som nesiel naturalne cez mikrak ale priamo cez cabinet emulaciu, to robi velky rozdiel, a takisto neviem este najst ten pravy bod v EQ a volume nastaveniach ...
« Posledná zmena: 16. Máj , 2017, 07:49:39 od cembo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 16. Máj , 2017, 09:23:08 »

napriek drobnym nedokonalostiam to vyzera ako velmi zdravo pouzitelne  Zdravíčko
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #8 kedy: 16. Máj , 2017, 09:45:24 »

napriek drobnym nedokonalostiam to vyzera ako velmi zdravo pouzitelne  Zdravíčko

... nenasiel som nikde nejaku studiovu nahravku a myslim ze aj keby bola tak pochybujem ze by z toho niekto tahal crunch tak ako Nuno Bettencourt z horuceho Vibroverbu :) ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #9 kedy: 17. Máj , 2017, 03:00:21 »

... takze aby som to chlapi zhrnul. Cim viac sa tu serkam s tymto malym kombickom tym viac sa mi paci. Napriek tomu ze je cinskej vyroby, a ze neuspokoji vyznavacov 6 lamp v preampe a multi tube rectifieristov, tak si myslim ze zastane job v kazdom smere. Metheny, Kotzen alebo Billie Joe Armstrong :) Ak by som nasiel taky GVT52 v dobrej kvalite tak ho beriem hocikedy. GVT je skvely zosik a pri spravnom pouziti dokaze dat na frak mnohym predrazenym marketingovym ohurovadlam ...
« Posledná zmena: 17. Máj , 2017, 09:12:12 od cembo » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.