Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 09:13:14
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prstoklad - Klasicka alebo akusticka gitara  (Prečítané 5786 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cameol
okukávač

Príspevkov: 1


« kedy: 10. Máj , 2017, 22:19:35 »

Potrebujem zlepsit prstoklad a dostal som radu ze mam nejaky cas cvicit na klasickej gitare kedze hram na elektrike. Lenze neviem co je najlepsie, ci naozaj klasicka gitara / siroký hmatnik, nilonove struny / alebo akustika / uzky hmatnik, kovove struny /. Kedze akustika ma v podstate rovnaku sirku hmatnika ako elektrika, tak sa mi zda ze by som mal cvicit na klasike. Vie mi niekto poradit co je na prstoklad naozaj najlepsie?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 10. Máj , 2017, 22:38:38 »

dostal si hlupu radu.

cvic na gitare, na ktorej hravas. ak Ti nejdu prstoklady, najprv si premysli, co Ti vlastne presne nejde, skus identifikovat problem a potom ho cielavedomym cvicenim odstran.
Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #2 kedy: 14. Máj , 2017, 09:15:17 »

No je to viac menej individuálne. Ja som chodil 5 rokov na klasickú gitaru , mal som všetky prstoklady prejdené už , takže prechod na elektrickú gitaru bola malina. Ale v tomto má rastis pravdu , maš to prakticky jedno na čom budeš hrať , len ta rada bola myslená asi tak , že ak ti dá niekto španielku do ruky a zahraj niečo tak aby si nezostal prekvapený , že čo to od teba chcú  ha ha ha
Vezmi si , že väčšina špičkových gitaristov čo hrajú na elektrických gitarách tak nehrali (ak hrali tak málo) na španielke a pozri sa na nich ako im to ide  Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.029 sekund, 22 otázok.