Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 09:02:14
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nová gitara či nový zosilňovač?  (Prečítané 9491 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #15 kedy: 10. Júl , 2017, 05:28:27 »

ech, diky za reakcie  (y)
kedze mam doma ten 15W a je to vlastne dost hlasne lebo hram na 2 z 10 takze ten CUBE 25 ktory je 25W bude fakt asi hlasny na bytovku aj ked je pravda ze klud je az po 22:00 :D
do teraz sa vlastne nikto nestažoval len raz ma slusne sused poprosil aby som nehral rano o 5:30 lebo som si zvykol zabrnkat pred robotou :D
k tej externej zvukovej karte a hraniu cez PC... nejak sa mi do toho nechce, vytahovat, prekladat, zapinat laptop stale....
cize mi z toho najlepsie vychadza ta Yamaha, sice sa mi absolutne nepaci lebo vyzera hrozne podla mna ale hlavne je aby splnila ucel. Lenze co som pozeral tak je ich viac a neviem ktory z nich vybrat:
- Yamaha THR10 V2
- Yamaha THR10c
- Yamaha THR10x

z popisov na nete som vycital ze 10c je vhodne skor pre blues a clean sound, 10x skor pre metal a high gain.... rad by som na nom hral nieco od G&R, Metallica, AC/DC, SOAD cize tvrdsie veci ale taktiez aj nejake clean.....
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #16 kedy: 10. Júl , 2017, 06:59:58 »

k tej externej zvukovej karte a hraniu cez PC... nejak sa mi do toho nechce, vytahovat, prekladat, zapinat laptop stale....
Kup si do telefonu/tabletu appku Amplitube/JamUp/ BIAS za cca  20 dolarov + iRig za dalsich 15e a mas rychlo, lacno, s obstojnou kvalitou a mozes si to brat bez problemov kamkolvek.

Pre mna ako obyvatela bytovky  s dalsimi dvomi clenmi domacnosti ideal.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 10. Júl , 2017, 08:41:43 »

to s rusenim nocneho kludu je riadna kktina co pisete, pretoze este je taky paragraf kde sa vravi o spolunazivani a ked niekto sustavne rusi ostatnych pravidelne aj decibelmi ktore nie su nad konkretnou hranicou, tak sa to zvykne riesit.

Podobny pripad ako ked mate suseda jak my sme mali ze kazdy den fakt ze kazdy, po praci, proste prisiel domov a lubil si zavrtat do steny hodku a pol tak ze o osmej vecer. Uz sme si robili picu ze jak asi vyzera po roku ten byt. A on sa z toho vyklul daky umelec co robi sochy doma v byte jak koko*t. Nie ze by mal miestnost (podobne ako gitaristi skusobnu  Popiskujem si alebo aspon nejaku hnilu pivnicu s ppci alikvotami jak progac).

Normalne mu to spravca domu zatrhol s tym ze ak sa to bude opakovat, tak sa to bude riesit sudnou cestou. Cize by som si az tak neveril v tomto pripade  Žmurk
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #18 kedy: 10. Júl , 2017, 08:47:16 »

neviem ta Yamaha hra dost dobre aj potichu podlamna ho ani susedia nebudu pocut a v nocnych hodinach sa da hrat aj cez sluchadka ale to podlamna neni ono.. ma to vsebe aj integr. zvukovku mozes hrat stym aj cez amplitube napr. a ma to aj svoj program na upravu zvukov ma to cez PC viac efektov a nastaveni daju sa aj patche stiahnut z netu potom ako si zvuk ulozis uz ho mas aj "offline " bez pc ja som si tam nahadzal tri svoje "soundy" a odvtedy som to do PC nepripojil :D. Osobne mam verziu THR V2 a som velmi spokojny. Objednaj si to nejakeho eshopu vyskusaj a pri najhorsom to mozes vratit. U nas je myslim do 14 dni bez udania dovodu podla zakona.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #19 kedy: 10. Júl , 2017, 09:39:28 »

lampac se 4x12 do bytovky?
ještě ze nejsem vas soused!!!

reseni mas několik, na doma jsou ideal sluchátka, s cimkoli jinym budes nuceny svadet vnitrni boj ze to je pro tebe moc potichu a pro ostatní to nehorazně řve.

Ja bych vedle kytaristy bydlet nechtel (jednoho mam nad sebou, nastesti hraje tak jednou za ctvrt roku, ale ten homo jazz stoji za to Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 10. Júl , 2017, 10:00:06 »

ale vsak toto je tiez stale dokolecka to iste. kludne sa da hrat s velkym aparatom na velku bednu doma, nemusi to byt kraval a vzdy to bude lepsie, jak maly chrchel s malym reprakom. X ludi takto ma doma aparaty.

Spanstel - na watty sa vyser, to vobec nehovori nic o tom, ako to bude hlasite.

ja som osobne este nepocul kombo s 1x 10" reprakom, ktore by sa mi pacilo, ako hra. mozno take existuju, ale nepoznam take  Neviem

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 10. Júl , 2017, 10:01:26 »

lampac se 4x12 do bytovky?

Presne tak, nakopnuty pedalom a na pedali volume prakticky na nule. Vysledna je TV hlasitost a vzdy to hra ovela lepsie ako male lampove kombicko s 8 alebo 10 palcovym reprakom tiez nakopnute pedalom, kedze aj 5w kombo je do bytu zvukovo prilis hlasne. Mal som kopec 5w lampovych srand a vsetky som rychlo predal, kedze ten halfstack hra spominanym sposobom vzdy neporovnatelne lepsie. A v zime aj pekne vyhreje izbu. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #22 kedy: 10. Júl , 2017, 10:26:50 »

To je sranda  ha ha ha na zahraničných fórach furt čítam o tom jak ľudia hrávajú a dokonca nahrávajú na malých, aj tranzistorových kombách /10'', 8''/ len tu stále do okola, že to predsa nehrá... zvláštne.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 10. Júl , 2017, 10:45:20 »

a preco nedas link alebo tip ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 10. Júl , 2017, 10:48:24 »

Ale ved nikto netvrdi, ze apriori nemozu hrat.

Len ked chces mat hoc aj v obyvacke co najpodobnejsi zvuk trebars Plexine, tak ho vcelku uspesne mozes dosiahnut ozajstnou Plexinou, 4x12 bednou, dobrym OD pedalom aj pri TV hlasitosti. Kdezto ten tranzistor tak hrat nebude, ani 5w lampove kombicko. :)

Ked taky zvuk nehladas, tak v klude si hraj (chrc) aj na 8palcovom tranzistorovom kombicku. :)

To radsej ist do simulacii, tam mas prakticky nekonecne moznosti.
« Posledná zmena: 10. Júl , 2017, 10:53:11 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #25 kedy: 10. Júl , 2017, 10:55:56 »

ja som sa už v tom stratil :D
jedno je isté že na halfstack 4x12 aj tak nemám prachy aj ked mozno potichy hraje lepsie nez 8"/10" malé kombo
mne ide o to aby som sa dopracoval k niecomu na com sa da serioznejsie hrat a bude to lepsie nez na tom šmatlavom Behringer-i :D
ale zasa nechcem kupiť mačku vo vačku a niečo čo budem o polroka predavat lebo mi to nebude stacit alebo ked sa dopracujem k novemu nástroju tak to kombo bude na prd... neviem ci som sa vyjadril jasne  Bavím sa skvele

+ k tomu porušovaniu nočného kľudu, niekde v Štúrove je dom v ktorom vkuse od 06:00 - 22:00 každý deň 14 rokov, hraje nejaká opereta a dosť nahlas pričom ale neporušuje zakonom stanovené dB čiže zákonne nie je možné tú osobu stíhať lebo nie je prečo.... vygooglite: spievajúci dom štúrovo
 to už je iný hardcore oproti občasnej hlučnejšej hre na gitaru :D
Zaznamenané
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #26 kedy: 10. Júl , 2017, 10:57:01 »

ale ak viete o niečom konkretnom tak kludne dajte linky....
ja netuším co je to plexina na 4x12 s priskrtenym pedalom Beeee
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #27 kedy: 10. Júl , 2017, 11:07:59 »

Skusim trochu filozoficky...

Prva sofiina volba v byte su sluchadla alebo repraky (pripadne monitory).

Nemusime sa bavit o tom, ze vytaveny reprak a riadna tlakova vlna, ze sa az zem trasie, je to spravne mäso a orgazmus.   Na zdravie!

Dajme tomu, ze mam v reproduktore svoj idealny zvuk. Mne osobne kus vadi, ked pocujem okrem repraka aj gitaru na sucho a aby som pocul iba reprak, ta hlasitost ide uz kus nad limit toho, co by som nazval ohladuplne susedske spolunazivanie (pri cleane to este celkom ide, najvacsi problem je vyssi gain). Hranie na reprak s nizkou hlasitostou mna osobne nebavi. V niektorych bytoch to je vsak lepsie, my byvame v panelovom a tam je to nic moc.  Neviem

V mojej rovnici mi ostalo kupit si poriadne monitorove sluchadla a hravat tak. A v zasade som takto na doma spoko.


Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #28 kedy: 10. Júl , 2017, 11:40:08 »

Chudak chalan. Musi byt z toho jelen.

To THR je vyborne. Dost drahe, ale hra to perfekne. Do bytu ideal. Mal som metalovu verziu a stale premyslam, ci ju nekupim znova. Metalove X-ko dava vyborne metale, clean a crunch to vsak nevie. Preto by som isiel skor do vseobecnej verzie. 

Mal som aj jednowattovy lampovy Blackstar HT-1. Tiez to hra vyborne, taky maly vyhuleny Marshall - na izbovej hlasitosti. A s nakopavacom je to jedna basen. Aj ked kvoli malemu repro to nie je uplne ono (da sa vsak vzdy pripojit na dospelacky box).

Spanstel - kasli na tuto temu. Chod do hudobnin a pozri, co sa ti bude pacit alebo si objednaj z netu (podla ukazok z Youtube). Na uvod ti ale podla mna uplne postaci takyto multak + hocijake tranzistorove kombo (aj to co mas). Bude to velky posun.

Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #29 kedy: 10. Júl , 2017, 11:42:52 »

No a ked mas vela penazi, tak si kup toto a hraj s tym na izbovej hlasitosti. Budes to mat super aj do kapely.

Inak rozdiel v cene oproti THR-ku je len 100 € a to Peavey je dospely lampovy aparat so zabijackym zvukom na modernu muziku.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.