Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 23:07:03
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nová gitara či nový zosilňovač?  (Prečítané 9512 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 10. Júl , 2017, 11:50:14 »

...Mne osobne kus vadi, ked pocujem okrem repraka aj gitaru na sucho .

V mojej rovnici mi ostalo kupit si poriadne monitorove sluchadla a hravat tak. A v zasade som takto na doma spoko.


to je dost subjektivne. nikdy ma nenapadlo sa zamyslat, ci pocujem aj suche struny  Neviem zato viem, ze na sluchatka ma to vzdy velmi otravovalo, bezohladu na zvuk, co v nich bol. oproti pocuvaniu z repraku strasne ine, mne az neprijemne neprirodzene... a to som si vsimol, ze to takto vnima viacej ludi, napriklad aj pri nahravani nie kazdy sa citi so sluchatkami komfortne ...
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #31 kedy: 10. Júl , 2017, 11:57:23 »

to je dost subjektivne. nikdy ma nenapadlo sa zamyslat, ci pocujem aj suche struny  Neviem zato viem, ze na sluchatka ma to vzdy velmi otravovalo, bezohladu na zvuk, co v nich bol. oproti pocuvaniu z repraku strasne ine, mne az neprijemne neprirodzene... a to som si vsimol, ze to takto vnima viacej ludi, napriklad aj pri nahravani nie kazdy sa citi so sluchatkami komfortne ...

Urcite to je subjektivne. Ja rad rubem do strun a vadi mi to. Keby som byval v dome, urcite by som uprednostnil hlasny reprak. Na tie sluchadla som si ale uz nejak zvykol. Ale normalne studiove, stople alebo penove PC sluchadla by som nezniesol.
« Posledná zmena: 10. Júl , 2017, 11:58:05 od crespi » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #32 kedy: 10. Júl , 2017, 19:50:38 »

ja som sa už v tom stratil :D
jedno je isté že na halfstack 4x12 aj tak nemám prachy aj ked mozno potichy hraje lepsie nez 8"/10" malé kombo
mne ide o to aby som sa dopracoval k niecomu na com sa da serioznejsie hrat a bude to lepsie nez na tom šmatlavom Behringer-i :D
ale zasa nechcem kupiť mačku vo vačku a niečo čo budem o polroka predavat lebo mi to nebude stacit alebo ked sa dopracujem k novemu nástroju tak to kombo bude na prd... neviem ci som sa vyjadril jasne  Bavím sa skvele

Myslim,ze na Behringeri hral aj KirkHammet z tohto fora a slo mu to celkom dobre.Ten kto vie hrat ocari hrou aj na ciganskej gitare.Tomu kto nevie nepomoze ani aparatura za X tisic eur.

Ak hravas rad a nie si antisocial,daj sa do nejakej party ludi hrajucej v skusobni a diskutuj a skusaj.Mne tak v minulosti padla sanka pri pocuti podladenej gitary v skusobni na Peavey Classic 30.

BTW:ten Code25 je na byt dost hlasny...ale to neznamena ze ho musis peckovat na max.Pytal si sa na ten pedal.Funguje ako pri multiefekte,to znamena prepina programy tak,ako si ich naprogramujes,pripadne dokaze zapinat a vypinat predvolene efekty.

Ak nechces minat prachy tak si daj na Behringeri iba clean a dokup si zkreslovaciu krabicku na zkreslenie napr.tuto Blackstar LT-Drive.Podla mna je to skvela krabicka na hudbu,ktoru si uviedol.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #33 kedy: 11. Júl , 2017, 07:19:55 »

Cau
Icotech mal pravdu , hrávam na Behringeri VT 30 FX VIRTUBE a nemám mu čo vytknúť. Má to simuláciu lampového aparátu (VTS) čo pridáva kombu príjemný zvuk. Musím povedať , že ešte pred tým než som to kupoval , tak som počul samé sťažnosti na Behringer. Ale nedalo mi to , vzal som gitaru a vyskúšal , a najlepšie kombo podľa zvuku v tej cenovej relácií. Viac krát sa mi stalo , že gitaristi chodili za mnou a pýtali sa , že čo za Marshalla mám a aké krabičky používam , pritom ani jednu nevlastním. Určite to kombo stojí za vyskúšanie :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #34 kedy: 11. Júl , 2017, 08:21:39 »

Kupil by som si normalne ze dobre sluchadla a externu zvukovku za par eur a hral doma cez PC. Je 2017, nechapem preco ludia maju volu kupovat kadeake behringery a podobne sracky. Normalne drbnem gitaru do kompu, mozem sa este aj nahrat aby som pocul jaky som krivy a je to.

riesenie do 250e-300e max .. zvukovku kupim dobru za 80e spod ruky, sluchatka za 100e a hotovo.
Potaham nejake tie VSTckove zvuky aj s dobrymi simulaciami a bude to hrat uz na sluchatka jak fras bez toho aby som niekomu otravoval zivot. A ak niekomu vadi ze to ma nacapene na usiach a potrebuje pocut akoze miestnost, tak nech si prida trochu pivnicneho alebo kupelnoveho reverbu
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #35 kedy: 11. Júl , 2017, 08:46:07 »

Sluchadla bohate stacia aj tieto:
https://www.muziker.sk/superlux-hd-681-rd
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #36 kedy: 11. Júl , 2017, 10:11:13 »

Sluchadla bohate stacia aj tieto:
https://www.muziker.sk/superlux-hd-681-rd

Inak tieto sluchadka mam na posluch hudby su perfektne za tu cenu nekonkurencne maju aj uzavretu verziu osobnem mam ale tieto polotvorene. Ale neviem preco proste ja nemozem hrat na sluchadka gitaru mozno je to presne to co pisal rastis ze to vadi aj niektorym gitaristom v profi studiach ako sluchadkovy odposluch.
Zaznamenané
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #37 kedy: 11. Júl , 2017, 10:49:29 »

Cau
Icotech mal pravdu , hrávam na Behringeri VT 30 FX VIRTUBE a nemám mu čo vytknúť. Má to simuláciu lampového aparátu (VTS) čo pridáva kombu príjemný zvuk. Musím povedať , že ešte pred tým než som to kupoval , tak som počul samé sťažnosti na Behringer. Ale nedalo mi to , vzal som gitaru a vyskúšal , a najlepšie kombo podľa zvuku v tej cenovej relácií. Viac krát sa mi stalo , že gitaristi chodili za mnou a pýtali sa , že čo za Marshalla mám a aké krabičky používam , pritom ani jednu nevlastním. Určite to kombo stojí za vyskúšanie :)

no však ja netvrdím, že všetko od Behringeru je zlé lenže ja mam kombo za 88 USD zatiaľ čo ty za 420 USD takže sa to nedá porovnávať podľa mňa :D
Zaznamenané
Spanstel
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #38 kedy: 11. Júl , 2017, 10:57:01 »

dík za odporúčania ale cez pc nechcem hrať, celý deň doňho čumím tak aspoň pri tom chcem mať od neho pokoj. Ak pripočítam dobrú zvukovku a slúchadlá a vyjde to na 250€ tak rovno si kúpim tu yamahu thr10... aj podľa recenzii na nete aj podľa videí na youtube to vyzerá tak že by to pre mňa bolo v pohode možno až príliš keď zhodnotím moje hráčske schopnosti  ha ha ha
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #39 kedy: 11. Júl , 2017, 11:33:25 »

dík za odporúčania ale cez pc nechcem hrať, celý deň doňho čumím tak aspoň pri tom chcem mať od neho pokoj. Ak pripočítam dobrú zvukovku a slúchadlá a vyjde to na 250€ tak rovno si kúpim tu yamahu thr10... aj podľa recenzii na nete aj podľa videí na youtube to vyzerá tak že by to pre mňa bolo v pohode možno až príliš keď zhodnotím moje hráčske schopnosti  ha ha ha


presne preto som presiel s PC simulacii na tu yamahu bar zkedy si chcel len tak na 15 - 20 minut brnknut :D a to sami zatolko ani nenastartuej ten moj stary PC srot :D ale odporucam aspon pripojit k PC a najst si svoj zvuk cez PC sa ta yamaha da perfektne vysperkovat potom len ulozis sound a mas stym pokoj :)
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #40 kedy: 21. Júl , 2017, 06:47:26 »

Serus ľudia po dlhom čase som tu zas :-D k téme, najlacnejšie pre teba aj najvýhodnejšie externá zvukovka + sluchadla, ja ti odporučím sluchadla superlux HD681 a zvukovka napr. Behringer UMC 202 HD (midas preamp), nič nepokazíš a si aj pod limitom 150 € :-)
Zaznamenané

hm... :-D
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #41 kedy: 26. Júl , 2017, 12:35:53 »

moc sa mi to tu celé nechce čítať ale pridám svoj názor na prvý príspevok ,

tú gitaru Cort by som určite predal a kúpil si z bazaru dačo lepšie napr vintage modified squar alebo dáky fender do 250-300€ 
pri trpezlivosti sa objavuje na bazoši toho dosť ,
záleží čo hráš lebo ak si kúpiš giutaru so singlami  a hráš na skreslenom doma ťa ten brum singlov začne srať :D 
čiže humbukery určite na doma , ked si domáci hráč tak isto,
gitaru preto vravím vymeniť lebo ergonomicky ti do ruky aj úpravou určite  sadne lepšie dáky moderný squar alebo fender , PRS ...

to kombo behringer gm108 mám aj ja už milion rokov a na doma je podla mňa skvelé ,
je to kombo analogové blížiace sa reálnemu ampu než digitálna napodobenina hotového zvuku ako majú line6 a podobne ....

ja používam twin simuláciu na cleane a Uk alebo US mod  a  idem do toho celé tie roky s  pedalbordom ,
od bosu metal zone , marshall guvernor , joyo us dream , mooer solo , atd .. všetky hrali na doma fajn ,
ked som hral metal postačil mi aj zvuk komba higain US a  už som si šiel slipknot parway drive :)

korekcie mám vždy na stred max jemné výchylky ked hccem počuť viacej basov alebo chcem vyčistiť zvuk tak len trošičku stiahnuť stredy , ked  sa  s eq šialene krúti tak aj taký zvuk ide  z toho  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
len škoda že to kombo na  sluchátka je bordel , 
a pri skresleniach samozrejme trocha šumý preto mám ja noise gate a mám pokojné nervy žiaden brum ani šum ,

doba je moderná a   každý má už taký počítač že tiež stačí si nainštalovať program pichnúť gitaru do noťasa 
a  ideš cez dáky plugin :D :D  tak ako vela youtuberov ....  len sa  musíš učiť ovládať program ,

ja som toto tiež riešil a nechal som si to kombo gm108 aj keď som ho chcem asi 5x predať :)
podla mňa je to kombo super lebo má dobré analogové simulácie aparátov fender vox marshalla  mesa ,  Na zdravie!

univerzálnejšie než ked máš len jedno skreslenie ...

Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.