Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 04:35:16
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SBS ELECTROSONIC  (Prečítané 60757 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 04. Marec , 2005, 09:50:51 »

Aj ja ho mam, konkretne pri krku. Zvukovo sa tam nieco podoba na SC, ale nema tu typicku priezracnost. Trochu mi pripomina ""krkovy"" zvuk niektorych Satrosovych sol. Vlastne nerozumiem, preco by mal mat HB zvuk ako SC(Tak je to totiz uvedene na www.electrosonic.szm.sk pri tomto type, teda G1SHW40. Konkretne pise ""~zvuk strato"", predpokladam, ze tym mysli zvuk SC). Neviem, ale ked chcem singlovy zvuk pouzijem SC. A ak to ma byt o tom, ze nebrumi, tak potom naco su tam vertikalne HB, ktore toto riesia a pritom si zachovaju zvuk SC. Mam ho namontovany, ale nepouzivam ho. Inak mam vsetky 3 SCH(HB v singlovom puzdre), ktore ponuka. Mne sa zda, ako najuniverzalnejsi G1SHO40. Pri kobyle sa s nim dobre backlite-uje (u mna aj tam zostal) a na ostatnych miestach ma pekny zvuk pre sola. Treti G1SHO55, je nenormalne uvrestany. P. Slapak pise, ze ""ku kobyle"", ale ja som ho tam nevedel ""skrotit"". Pri krku mi dost basoval, ale v strede (mam squier-strat) je dost super na solo. Trocha mi pripomina zvuk Griglakovho sola.
Zaznamenané

hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #61 kedy: 04. Júl , 2007, 19:22:56 »

otazka mam dl170, abo take nieco, ma to byt ako SD SH4, vizera to fajnsmekersy-velke cierne sroby Som metlak
no ale mam to zapojene len cez volume a trosku dost mi to brumi, je to taky normalny brum ako ked neni nieco odtienene ibaze vsetko je! neviem co s tym, zapojil som to dobre.....btw nepomohla by tonova clona? mam ju tam len nie zapojenu.. Smútim
« Posledná zmena: 04. Júl , 2007, 19:23:37 od hangar_18 » Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #62 kedy: 04. Júl , 2007, 22:15:37 »

fakt nie? ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #63 kedy: 05. Júl , 2007, 10:04:37 »

O tonovej clone to nie je. Ta dokonca za istych okolnosti moze zmenit zvuk uz len tym, ze je. Ono trolinku mozu brumiet aj uplne najznackovejsie HB. Co som mal kedysi original SH4, tak brumel viac, ako uplne tichy noname, co som akurat mal na porovnanie. Dovodom moze byt napriklad to, ze tie cievky nie su uplne identicke, takze brum sa neodfazuje na 100%. Dovodom moze byt aj nekvalitnejsi kablik od snimaca, a brum sa indukuje nie na cievky, ale na ten kablik. Dovodom moze byt odflaknuta elektrika v gitare - casto napriklad vidim pekne poletovane veci a hlavny vystup na jack cez 2 samostatne tenke drotiky. Niekedy to nemusi robit nic a niekedy v kombinacii s dalsimi faktormi to moze sposobit brum. Obecna rada je taka, ze elektrika v gitare musi byt 100%, potenciometre a ostatne komponenty kvalitne a ked to aj potom brumi, tak treba ist na lamparen :). Zalezi od miery toho brumu. Doma ked nahravam nalepeny na monitor mi brumi vsetko, v skusobni otoceny od aparatu ani nevnimam, ze mam prepnute single...
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #64 kedy: 05. Júl , 2007, 22:30:24 »

no ok vymenil som teda potak, vsetko krasne uhladne popajkoval...vysral sa na tonovu clonu..vysledok-na skresleni to uz len bzuci (nebrumi ale bzuci) takze to je ten chirny 50hz (abo 60 ci kolko?) lebo na cistom zvuku nic a ked sa na skreslenom otocim s gitarou od ampu alebo nejak zaklonim/pohnem to akokeby prestavalo miestami..
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #65 kedy: 04. August , 2008, 09:34:24 »

S pánom Šlapákom komunikujem prostredníctvom mailu, vyrába mi momentálne pasívny obvod do gitary na uberanie stredov, uvidíme čo z toho bude.
Ale chcem sa Vás predovšetkým opýtať s akými snímačmi od neho ste sa stretli. plánujem kúpiť 2xHB pravdepodobne aktiv. Má nikto z Vás niečo podobné v gitare?
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 04. August , 2008, 11:20:49 »

aktualne mam od neho v gitare 2 dost stare nebrumive single, ale v skutocnosti su to 2kolajnice, aj ked to na nich na prvy pohlad nevidno. jeden trochu silnejsi a jeden trochu slabsi. silnejsi mam pri krku a hra tam vynikajuco, 100% spokojnost. slabsi mam v strede a az tak uneseny z neho nie som. ale v medzipolohach je OK.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #67 kedy: 04. August , 2008, 11:22:53 »

a maju nieco cim sa vyraznejsie odlisuju od zabehnutych znaciek?
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 04. August , 2008, 11:25:54 »

podla mna ani nie. p. Slapak ma obcas trochu "netradicne" konstrukcne postupy, ale co som pocul par jeho snimacov, tak hrali "standardne" :)
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #69 kedy: 04. August , 2008, 14:40:02 »

Ja som mal od neho aktivku stylu EMG-81 a hrala dobre. Mala prepinanie rezonancneho kmitoctu a malo to tym padom tri farby zvuku, od basoveho, cez stredovy az po vyskovy. Jedina chyba bola kvalita cierneho krytu, ten sa mi az tak nepacil lebo to nevyzeralo ako EMG. Ale pan Slapak ma tusim inac riesene kryty po novom sa mi zda. Co sa zvuku tyka, tak spokojnost.

Pan Slapak mi navijal aj cievku do wahu. Je velmi ochotny.
« Posledná zmena: 04. August , 2008, 14:41:48 od mcmaros » Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #70 kedy: 04. August , 2008, 23:50:37 »

Pan Slapak mi navijal aj cievku do wahu. Je velmi ochotny.
Ano, z vlastnej skusenosti moze povedat to iste. Ochota absolutna, presvedcil som sa o tom ked som mu poslal par fotiek a odkazov na stranky kde sa hovorilo o nie celkom standartnom gitarovom zapojeni mid scoop. Dokonca mi aj podakoval, ze ho s tym "otravujem", ze sa s tym este nestretol a ako spravny fanatik sa pustil hned do testovania a samozrejme mi podrobne napisal co nameral a doporucil mi co je pre mna vhodne.

Idem od neho kupovať snímač DL270 ktorý mi doporučil, tak ak máte s ním skúsenosti, tak sem s nimi :)
ponukol mi aj slabsiu zvukovo rovnaku variantu DL170.. Vopred dakujem.
Zaznamenané

FALLGRAPP
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #71 kedy: 05. August , 2008, 07:41:14 »

doporucujem  Si píš!!!  , vyborne snimace  za dobru cenu ,,  pan špalak je špickovy vyrobca snimacov , ak by bol napr v USA konkuroval by tym najlepsim značkam .... :)
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #72 kedy: 05. August , 2008, 19:00:36 »

ja mam od neho nejaky minihb, teraz si presne nespominam aky typ z jeho ponuky, ale som s nim velmi spokojny. inac by ma zaujimalo, ci mate niekto skusenosti s jeho wah-om, nieco o nom mal v papieroch co mi poslal k snimacu
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #73 kedy: 12. August , 2008, 09:58:37 »

S pánom Šlapákom komunikujem prostredníctvom mailu, vyrába mi momentálne pasívny obvod do gitary na uberanie stredov, uvidíme čo z toho bude.
Ale chcem sa Vás predovšetkým opýtať s akými snímačmi od neho ste sa stretli. plánujem kúpiť 2xHB pravdepodobne aktiv. Má nikto z Vás niečo podobné v gitare?
Trochu neskoro, ale predsa  :)
Ja mam od pana Slapaka aktivky a som velmi spokojny. Zvuk gitary sa vylepsil o jednu triedu. Mam Jackson WRXT a povodne tam boli Duncan Designed, pri vyssom gaine sa to zacinalo zahuhlavat a ton stracal konkretnost. Takisto dost skoro chytali spatnu vazbu. Po vymene nabrala gitara na jasnosti a citatelnosti aj pri vysokom skresleni.
Aj ja mam, ako mcmaros, prepinace, ktore menia farbu vysledneho zvuku. To je mozno vychytavka, ktorou sa odlisuje tento konkretny produkt od inych, vychytenych znaciek, ale po zvukovej stranke sa velmi neodlisuju. Ja som ich nevolil ako lacnejsiu alternativu, lebo cena jeho aktiviek je skoro rovnaka ako cena EMG z bazaru, ale chcel som mat aktivky a trochu iny zvuk ako EMG. To som aj dosiahol.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #74 kedy: 12. August , 2008, 13:06:45 »

Ja ten snimac uz nemam. Ale chcel by som sa spytat, ako bolo robene to prepinanie rezonancneho kmitoctu. Ja som si ten papier k nemu nenechal. Bol to ale specialny vystup zo snimaca na prepinac a nie vystup, ze?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.