Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:14:49
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SBS ELECTROSONIC  (Prečítané 60662 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 21. Máj , 2004, 23:02:24 »

Roberto - kde si ho mal ( a nevrav, ze v ri..ti :) ), a preco ho uz nechces ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 22. Máj , 2004, 08:43:06 »

mal som ho v gitare, teraz mam humbucker. Rozmyslal som ze ho dam na aktivny obvod aby bol po prepnuti ako humbucker, ale musela by sa robit dalsia diera do gitary a to nechcem. ak ho chces, tak mi daj vediet.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #17 kedy: 02. Jún , 2004, 17:34:46 »

Otazka: Ma tu niekto SBS snimace a brunia mu? Lebo mne ano, pisal som Slapakovi pred 4 dnami, zatial neodpisal, pockam co napise no aj tak som si myslel ze bruniet nebudu(hlavne v stredovej polohe to je najviac pocut-ale aj v tych ostatnych).
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #18 kedy: 02. Jún , 2004, 19:39:34 »

mas single? a brumia na cistom zvuku ci skreslenom?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #19 kedy: 02. Jún , 2004, 20:28:08 »

Mam vertikalne HB, brunia len na skreslenom zvuku. Nemali by bruniet, ze?
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #20 kedy: 03. Jún , 2004, 08:27:56 »

mne na lampovom aparate brumia trosku. ja mam stale gain na polovici, co je viac ako skresluje JCM900. Tie snimace trochu brumia sami o sebe. Skus na inom aparate, mozno je ten brum sposobeny sietou alebo aparatom. Je to tranzistor?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #21 kedy: 03. Jún , 2004, 12:44:55 »

Diky Roberto, skusim(aj ked neviem u koho:D), ono v stredovej polohe to bruni fakt dost skoro ako tie korejske, Majo spominal ze by nemali a ze to moze byt aj na figu nastavene. Moze??? Mam tranzistor, take male Peavey Rage 158.
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #22 kedy: 03. Jún , 2004, 12:59:14 »

mas tam mozno studeny spoj. skus ho pri pajkovani poriadne prehriat. Ako korejske brumiet nemozu - hlavne v medzipolohe su este tissie. Skus si to poriadne skontrolovat. ps: moze za to mozno aj ten tranzistor Rage128, mal som jedno peaveycko a to trosku brumelo (bol to bandit a mal 25 rokov).
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #23 kedy: 03. Jún , 2004, 13:16:05 »

Ja som si tie snimace nepajkoval, dal som ich spravit kamaratovmu kamaratovi, ani som tam nebol ked to montoval, idem mu zavolat:D
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #24 kedy: 03. Jún , 2004, 14:50:46 »

to zvladnes aj sam. cim skor sa to naucis tym skor budes sebestacny.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 03. Jún , 2004, 14:57:36 »

Aj humbuckery mozu mierne brumiet. Nemali by, ale uz som montoval niekomu Seymour Duncan SH6 a brumel veru az prilis (samozrejme nie ako singel), mozno aj preto, ze je to uz pomerne silny (citlivy) snimac. Na Les Paule mam Gibsony, sami o sebe su tichucko, spolu dokopy mierne brumia. Je to tym, ze su rozne (490R a 498T), takze brum sa nevyfazuje az do uplnej nuly. A este jedna vec ma napada. Casto sa pouziva zapojenie, ze ked hraju oba snimace (HB) spolu, hra z kazdeho iba jedna cievka. Moze nastat situacia, ze obe cievky su magneticky vo faze, takze brum sa nevyrusi, naopak sa scita a cele to vrci este ovela viac. Treba sa vtedy pohrat so zapojenim. Princip je v tom, aby dve cievky ak hraju spolu boli magneticky aj elektricky v protifaze. Ak to tak nie je, bud sa scitava brum, alebo odcitava signal a cele to hra tichsie a ovela horsie. Toto sa tyka vsetkych pasivnych cievkovych snimacov. Je jedno, ci to je znackovy alebo neznackovy snimac. Z toho samozrejme vypliva, ze je blbost, zeby korejske snimace mali brumiet a nekorejske nie !
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #26 kedy: 03. Jún , 2004, 15:18:00 »

Roberto, ak mam povedat pravdu, netrufam si, v zivote som nepajkoval a ani neviem ako gitara vo vnutri po odstraneni krytu vyzera(o dovod viac to skusit:D). Uvidim. Rastis: To moje brunenie by som miernym nenazval:)
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #27 kedy: 03. Jún , 2004, 19:06:43 »

rastis, mas pravdu: aj citlive humbuckery mozu brumiet (sam viem, mam SD SH4) , ale je to sposobene citlivostou. Co sa tyka korejskych tak brumia podstatne oproti kvalitnym snimacom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 04. Jún , 2004, 13:59:19 »

Roberto - ak je HB spravne zapojeny, t.j. cievky magneticky aj elektricky proti sebe, nesmie brumiet. Mal som doma desiatky snimacov, znackovych aj neznackovych a nesmu brumiet ! Ak je to singel (klasicky jednocievkovy) bude brumiet vzdy, drahy/lacny, to je fyzika a ta plati od USA az po Aziu :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 04. Jún , 2004, 15:51:04 »

neboj, ja mam momentalne dost fyziky na cely zivot. Ucim sa na skusku z fyziky. Brum je tiez relativny pojem, ktory by mal byt definovany v ramci diskusie.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.