Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 20:30:41
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SBS ELECTROSONIC  (Prečítané 60663 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #90 kedy: 22. Február , 2014, 16:24:26 »

neda
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #91 kedy: 22. Február , 2014, 17:30:13 »

neda

Da Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #92 kedy: 22. Február , 2014, 20:13:09 »

z tejto rady som este vacsi schyzofrenik  Žmurk nemate niekto nejake nahravky s SBS humbuckrami ?

Mal som cca 10 rokov dozadu sbs na indonezskom skvajri afiniti HB v singlovom puzdre....na kazdej pozicii iny....vtedy sa mi pacili, ale nemal som moc skusenosti este s tymito vecami, neviem ako by som sa na to dnes kukal....potom som dal naspat sc, ale len koli tomu, ze sa mi cnelo za singlami a gitar s hb som uz zopar mal...som ich nejaky rok dozadu predal....mam aj song s nimi nahraty, ale moc mudry z toho nebudes, bolo to nahrate na tranzistorovom kombe.....

http://dego.webzdarma.cz/mp3/17bolo_nebolo.mp3

co mam web so songami frakos.wz.sk tak prakticky vsetky songy z volume2 by mali byt sbs
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 23. Február , 2014, 15:34:21 »

Na jednej gitare mam neck HB + SC a druhej bridge HB a na base 2x SC od SBS a so vsetkymi som spokojny. Normalne dobre snimace kvalitou na urovni "znackovych", ale za polovicnu cenu s perfektnym pristupom mr. Slapaka, ktory ti poradi, vyhovie a vyrobi ti snimac presne aky potrebujes. Niekde som tu aj daval nahravky tych HB, ale nemam cas to hladat. Z nahravky fakt hovno rozoznas. Normalne kludne chod do toho a budes spokojny.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #94 kedy: 23. Február , 2014, 18:26:25 »

poskusal som aj ja nejake, par rokov som mal aj v gitare. v pohode, neurazili nikdy. ale "znackove" su podla mna este niekde inde, pri vsetkej ucte. aspon podla toho, co som mal cest pocut.

beztak, dnes hraju paradne aj posledne lowendove snimace z gitar packov...  Neviem
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #95 kedy: 24. Február , 2014, 16:03:41 »

diky frakos za ukazky, nemam v tom sice o vela jasnejsie ale skladby sa mi velmi pacili  Zdravíčko a inak pojdem do SD, ziadne spekulacie
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #96 kedy: 27. Máj , 2016, 08:22:54 »

ta co  Huh! Huh!  gitaristi ,
po 2-ch rokoch  dáke skúsenosti s SBS elektronic ??

s konkrétnymi snímačmi ?

mal som od neho jeden mini humbuker v tvare singla ,
parádny na skreslenie TONE aj farba , oproti tmu singlu kt je Duncan Designed Pickups to bolo min. o 20% lepšie
 len bol v tej kávovej farbe čo sa mi absolútne nehodilo na gitaru a keď som moc šľahal do strún mi už prevalovalo signál na E strune, ale chyba nebola u snímačov ale u strún kt boli tenšie  a hrubšie som si tam nechcel dať tak som ho po pár koncertoch a skúškach posunul ďalej ,

jediná fotka čo mi ostala  Bavím sa skvele


* IMG_20140708_181243.jpg (839 KB, 1944x1944 - prehliadnuté 917 krát.)
« Posledná zmena: 27. Máj , 2016, 09:03:06 od tipek » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #97 kedy: 27. Máj , 2016, 12:49:41 »

Dal som si na strat zrobit 3 ks bezbrumovych SC. Dost som ho musel lamat aby sa mu chcelo urobit alnico ale nakoniec urobil a su dokonale, presne ako som chcel.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #98 kedy: 27. Máj , 2016, 12:54:39 »

v dnesnej dobe prebytku na trhu niekoho lamat aby si zarobil ?   ?§!.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #99 kedy: 27. Máj , 2016, 13:40:07 »

Dal som si na strat zrobit 3 ks bezbrumovych SC. Dost som ho musel lamat aby sa mu chcelo urobit alnico ale nakoniec urobil a su dokonale, presne ako som chcel.

to sa pouzila ta zmeska magnetov, co som Ti daval ?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #100 kedy: 25. Január , 2017, 08:45:22 »

prídám niečo k téme , komunikujem už asi celý minulý rok s p. Šlapákom ,
začalo to s jaguárom a mini humbukrami ,
po dohode mi poslal 3 pári snímačov , 1x single a  2x mini humbukre

parametre

single :  kobylka - 7,9 R / 3,78 H / 2,13   ,  krk  -  6,9R /3 H  / 2
klasickovejšie single , neni to úplný twang pri krku ale charakter tam je pekný ,
príjemné snímače charakter zvuko skorej také stredné než   hi gain - výškové ani slabé vintage to neni ,
pekne nabieha dynamika s  volume , gainom , počuť aj nástroj zo zvuku ,




SBS snímače môžem kludne napísať že sú kvalitné snímače , páčia sa mi zvukovo viacej ako RM pickups ,


* DSC_0021.JPG (750.54 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 455 krát.)

* DSC_0023.JPG (1118.76 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 525 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #101 kedy: 25. Január , 2017, 08:53:57 »

mini hum 1 : kobylka  11,1 R/ 4,7 H  /1,9      , krk  7,9R/3,3  H  / 1,8

prvý set mini humbukrov , hrali rockovo , troška HOT vintage mi to prišlo ,
moc mi nesadli kvôli tomu ,že som hľadal niečo iné ,
ale stále tam bola cítiť kvalitnejší zvuk ako pri lacných snímačoch ,

všetky snímače od SBS mali vo všetkých smeroch vyrovnané zvuky ,
v hocijakej gitare keď som ich mal vyrovnali neduhy gitár ,
ako keby  som zapol na všetky detaily kompresor neviem to presne napísať

ale napr výšky ,basy a  sustein bol taký istý všade na hmatníku , aj power akordy ked som hral hocikde velmi sa podobali , nebol tam žiaden badatelný rozdiel v basoch ,gaine, výraznosti ,


* DSC_0026.JPG (1355.09 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 405 krát.)

* DSC_0027.JPG (1205.48 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 499 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #102 kedy: 25. Január , 2017, 09:28:11 »

mini hum 2 : kobylka 11,9R/4,9 H  /2,35      ,   krk  11,9R/7,03 H / 2,11

najlepšia kombinácia snímačov pre mňa u minihumbukrov  Na zdravie!

super konkrétne basy , silný výstup , príjemný mäkší zvuk  

najlepší parameter ,kt som hľadal je konkrétnosť ,  to znamená ,že keď dám na skreslenom  zvuku základný akord C a zahrám všetky struny v  tom akorde má to hrať čisto zreteľne,  všetký tóny vyrované ,
niektoré snímače hrajú tak ,že najhrubšie struny zvukom prerážajú ostatné struny pri akordoch ,
pri týchto snímačoch aj ked som to základné C posunul o 2 pražce do D a ešte aj vybrnkával jednotlivé struny tak sa to nádherne striedalo a vyplnalo , konkrétne jasné ,
dobrá kompresia ale neuberie na dynamike ! čo je super ,
aj ked pri tej compresii už aj cítiť že stačí už len jemne udrieť pri doprovodoch a  skreslený zvuk ide jak gula ,
treba si na tie snímače chvílku zvyknuť ked človek narába  s dynamikou kvoli tej kompresii ,
tiež vplivom toho troška menej počuť ten nástroj ale stále sa to dá ked človek silnejšie udiera brnkátkom ,

krkový snímač pasuje perfektne zvukovo ku krkovému ,

pri sólach ked som si prepol krkový snímač nebola tam veľká zmena , teda žiadne veľké basy a gulatý prevalený zvuk ,
pridalo mi to len tie parametre na sólach čo potrebujem a  to sústein , ľahkost v  hre , trocha gulatý tón , žiadna strata vo výškach a  výraznosti v kapele ,  úplne max spokojný ,

čo sa týka čistého zvuku ma tiež prekvapili snímače , aj medzi poloha bola taká funky

týmito snímačmi som nahral 2 pesničky
doprovodka  v  tejto pesničke na skreslenom zvuku , krabička doner morpher málo gainu , ac30 clean ,


a na bandzone ked si naklikáte pesničku HANBIM tak zase celá doprovodka je nahratá s  čistým zvukom týchto snímačov ,
bez kompresorov , clean ac30
http://bandzone.cz/kybelmaciek?at=postList


* DSC_0024.JPG (826.51 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 403 krát.)

* DSC_0025.JPG (771.59 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 448 krát.)
« Posledná zmena: 25. Január , 2017, 09:28:45 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #103 kedy: 25. Január , 2017, 10:30:15 »

ubehol čas a chcem som si od p. Šlapáka dať navinúť set klasických humbukerov Si píš!!!

tak mi poslal na skúšku  10 humbukerov  a testovať sa mohlo do aleluja  Bavím sa skvele

 vravel mi ,že sa asi nebude vedieť trafiť parametrami  a vlastnosťami ako pri tých minihumbukeroch  ,
hlavne kvôli tej konštrukcii klasických humbukerov  a minihumbukerov ,

výsledok je taký ,že mi zase sedeli tie snímače .kt sa parametrovo veľmi blížili parametrom minihumbukrom ,  
kob - 13,4 R / 9,14H/ 2,28 ,    krk - 10,7R/ 4,5H/ 2 
mali mäkší zvuk čo sa javilo jednak tak, že tie najvyššie výšky čo počujeme - cítime ako rezavé ,
 tak ich tam je menej , niečo akoby stiahnutá tonová clona ale úúplne málo máličko ,
keď som to porovnával z ostatnými snímačmi SBS tak sú viacej rezavé ,
čo ja pocitujem ako nepríjemné ,  to robia všetky snímače , záleží samozrejme aj na nastavení HI na zosilovači ,

set bol asi niečo ako LP zvuk ,  
krkový pri skreslenom bol super lead zvuk  , rovnaké výšky a  prieraznosť ako kobylkový ,
len mal gulatejší zvuk , sustein , super čiťatelný zvuk , pri silnejších úderoch brnkátkom to má  stratolaster twangový feeling ,
super charakter , RATM ,

prídám neskoršie zoznam všetkých testovaných snímnačov a  moja malá recenzia k nim ,
keď sa niekto bude rozhodovať  aké parametre snímačov tak je toto dobré vodítko  pri navýjaní snímačov ,
p. Šlapák neni moc muzikant a rieši skorej parametre než zvuk ,


* DSC_0647.JPG (1035.53 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 451 krát.)

* DSC_0643.JPG (885.58 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 423 krát.)
« Posledná zmena: 25. Január , 2017, 13:36:37 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.